Pomoc oko pomeranja snopa farova Alfa 147

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
misel
Garaža: Alfa romeo 147 1.9 JTD :)
Lokacija: Serbia
Postovi: 22
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 3:26 am

Pomoc oko pomeranja snopa farova Alfa 147

Pon Mar 25, 2013 4:10 am

Zdravo svima
Kupio sam Alfu 147 1.9jtd, i pre neki dan sam kupio H7 sijalice(imitacija xenona) da probam da stavim cisto eto da promenim malo izgled i da vidim da li to vredi nesto...jedva sam se snasao i nekako uz pomoc ogledala, da zamenim te sijalice...ali posle toga jedno(levi far) svetli skroz na gore, a desni nije toliko los, mada i on je nekako mnogo pa dole :)
E sada, kada sam kupio alfu je bio dan, pa nisam ni video bas svetla...ali sutradan dok jos nisam ugradio H7 sijalice(kada je bila noc) probao sam i opet je bilo tako(levi malo na gore, desni malo na dole) ali doduse mislim da sada je jos gore nego pre...
Probao sam 2 dugmeta za snop ali to ne radi kod mene, probao sam inbusom da pomerim svetla ali to se samo vrti u krug i nista...probao sam i rukom da malo pomerim to socivo ali nisam hteo da cackam i nisam nista uspeo :roll:
Da li neko zna kako mogu da ih namestim da budu ujednacini kao i svaki normalan automobil? Ili ipak mora skidanje farova, ili cak novi?
Pozz
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4954
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Pomoc oko pomeranja snopa farova Alfa 147

Pon Mar 25, 2013 8:53 am

Ako nemaš nikakav otpor dok orećeš šrafove za podešavanje onda ti je verovatno preskočio šraf i otkačilo se ogledalo pa sad stoji tako kako stoji.

To može da se vrati ali mislim da bez skidanja fara nema ništa ... čisto da ti javim da provo moraš da skineš branik pa teko onda farove. A kad već sve skidaš taman proveri i motoriće za nivelaciju.
Korisnikov avatar
milosh024
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Subotica
Postovi: 776
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 12:27 am

Re: Pomoc oko pomeranja snopa farova Alfa 147

Pon Mar 25, 2013 10:05 am

Proveri da li ti je lepo legla sijalica posto je dosta nepristupacno, pa se desi da malo odstoji iz lezista i onda ne baca kako bi treblo...meni se to desilo jer sam namestao po nekom mraku i sav sam se isekao, pa sam onako iznerviran ostavio...posle mi je drugar popravio uz smeh ;)
Alfa Romeo Sportwagon 2.0 JTDM
Ex Alfa Romeo 156 Sportwagon

Povratak na “In Elettronica Alfa”