puca prilikom paljenja

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

puca prilikom paljenja

Pon Feb 27, 2012 12:05 pm

Pozdrav svima, evo me opet sa novim problemom :cry:

Prilikom paljenja cuje se jedna eksplozija (bilo da palim na plin ili benzin).
Znaci kada krenem da palim auto odmah pukne, vratim kljuc nazad krenem ponovo da palim, malo mu duze treba da upali ali nepuca. Prilikom voznje takodje nepuca. Primetio sam da mi pri malim obrtajima pomalo stuca (sasvim malo). Inace auto vuce, negusi se.
Takodje kao da mi nije isti zvuk i kada radi na leru i kada se vozi... necuje se ono brrrrrrrrrr vec ima brrrbrrrbrrr.
Mislim da je do svecica, pa sam narucio sa e-mass-a 4 NGK Vline4 / BP6E .

Da li imate iskustva ili mozda neki savet? :arflag

Zaboravih da napisem da je rec o alfi 33 92.god 1.3VL
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: puca prilikom paljenja

Pon Feb 27, 2012 9:27 pm

Pogledaj kako su sagorevale svecice,oce i da zezaju kablovi ili jedna od dve bombine koje imas..meni se to upravo desavalo...ili sto mi se jos desilo da vuce fals vazduh na dizni za gorivo i bas tako se manifestuje kao da radi na 3 klipa pa kao sastavi valjda na turazi ga proguta nekako...samo vadjenjem kabla po kabla mozes lako utvrditi koji ne radi i resis problem nije uopste komplikovano...na to mesto zamenis dobar kabal koji radi i videces..menjaj kablove na bombinama kako bi utvrdio da li je do njih...Najbitnije je da utvrdis tacan uzrok da ne bi sve kupovao.Ako je bombina imas od fiat punto nove da kupis iste su! :arflag
VladaTs
Garaža: Alfa Romeo 1.7 i.e ;Fiat Tipo 1.7D dgt
Lokacija: Trstenik
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Feb 08, 2012 10:54 pm

Re: puca prilikom paljenja

Uto Feb 28, 2012 5:22 pm

Moguce da su svecice,mene je isto to zezalo imao sam detonacije na plinu,isao sam da mi presteluju plin jer sam mislio da je nesto do smese medjutim radio je jedno vreme lepo i posle opet poceo da stuca i da pravi explozije,na kraju sam pored svega zamenio i svecice i evo ga sad radi extra,ujeda,nema vise kad mu naglo dodam gas da se gusi nego odma zabada i lepi za sediste :arflag
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: puca prilikom paljenja

Čet Mar 01, 2012 10:51 am

Hvala Vam na savetima. :drink
Juce sam ugrabio malo vremena da zamenim svecice sa majstorom.
Predhodne su bile takodje NGK sa istim oznakama i vozene su nesto malo vise od 11.000 KM (otprilike godinu ipo dana na plin).
Zamenom svecica vise ne puca prilikom paljenja i iznenadjujuce brzo upali. :love:

E sad, sto se tice zvuka ispostavilo se da je dihtun na auspuhu sagoreo i da tu pomalo pusta :blink: izgleda da ga je neka explozija sredila :cry:

Da li znate mozda neku firmu koja prodaje set tih dihtunga (online) (trebalo bi da su 4 komada) za alfine auspuhe i koliko bi oni kostali ?

:arflag :arflag :arflag
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: puca prilikom paljenja

Uto Mar 06, 2012 12:39 pm

Dihtung napravljen ... za sada neka rucna izrada .... neverujem da ce dugo da traje .... taman dok ne nabavim dobar.
Ali zato alfica sada prede Slika :arflag

Slika
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: puca prilikom paljenja

Uto Mar 06, 2012 6:46 pm

Mogao si da ti naruci neka prodavnica delova to je jeftino...mozda 400 ili 500 din sve sam ja placao kod mene u prodavnici ali dobro da si se snasao za vreme :arflag samo neka prede...too.. :arflag

Povratak na “Boxer Odeljenje”