Stranica 1 od 7
Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 11:33 am
od Presretach
Pozdrav,
za poslednjih 20 dana isao sam 3 puta da osvezim/napunim klima uredjaj u Alfi 156.
3 različita servisa, namerno.
Kod prvog (Macura) klimu su mi napunili ujem (vežbali su se na meni)?!
Kod drugog vise puta su punili pranznili sistem da bi isterali ulje i napunili je (servis blizu Pančevačkog mosta). Kad sam išao da reklamiram (slabo hladi) bili su u gužvi i zakazali mi za sredu sumnjajući na curenje freona, dijagnostikom (pipao rukom ulaznu i izlaznu cev za punjenje).
Pošto sam bio nestrpljiv, odem kod trećeg i kažem da su u predhonom serivisu gde sam punio, sumnjaju na curenje freona.
Proverili su sa lampom i curenja nema. Ponovo su napunili klimu jer nisam bio zadovoljan hladjenjem.
Hladnjak vode i klime je opran, kompresor radi, ventilatori rade.
Šta da Vam kažem kada klima radi na minimum + max ventilatori + zatvoren sistem i nikako da ohladi kabinu. Prijatno je ali namesteno je ma minimum da hladi, a izgleda ko da je namesteno na 25 (recimo).
Razlika u Tuaregu i S400 namešten na 21 i na Alfi 156 (namešteno da ladi na minimum) ne vredi uporedjivati u korist WV i Mercedesa.
Šta bi moglo da mezeza?
Ako imate nekog u Beogradu da predložite kome su klime za Alfe specijanlonst napišite.

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 11:52 am
od Dimce011
Ja sam bratac čuo da su u Alfama klime inače jako slabe.
Imao sam Alfu 145 pre ove 156-ice i jeste bila slabija nego u većim autima.
Sada mi na 156-ici radi loše, jako loše, ali nisam radio servis nikad i nadam se da će to servisom da se sredi.
Bilo kako bilo, svi kažu da ne očekuješ mnogo, ali ne verujem da treba tako loše da bude.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 12:02 pm
od Presretach
Rekoše mi u Zemunu da su imali još par Alfi 156 i da je to to.

Što je najgore trenutno kako hladi mi odgovara pošto imam dva klinca (1.5g. i 4.5g.) i ona klasična ledara ne bi baš odgovarala najmlađem sinu.
Mislio sam da me slučajno ne zeza neka sitnica, ako je tako da ne brinem onda.

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 12:03 pm
od cuno
Dimce011 napisao:Ja sam bratac čuo da su u Alfama klime inače jako slabe.
Imao sam Alfu 145 pre ove 156-ice i jeste bila slabija nego u većim autima.
Sada mi na 156-ici radi loše, jako loše, ali nisam radio servis nikad i nadam se da će to servisom da se sredi.
Bilo kako bilo, svi kažu da ne očekuješ mnogo, ali ne verujem da treba tako loše da bude.
Ne bih se ja složio sa ovom konstatacijom, kod mene naprotiv klima radi najbolje od svih automobila koje sam do sada imao i nikako nije slaba. Imam utisak da tu postoji problem a koji nisam siguran.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 12:06 pm
od gile
Javi se Dušanu iz Altine, napraviće ti klimu kako treba: 063/545182. Dimče, ti si pogrešno čuo

Kod mene sad posle servisa ohladi enterijer za 2 min

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 12:08 pm
od Presretach
Hvala, zovem ga danas i javljam rezultate.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 2:57 pm
od kovalski
Imam sličan problem.
Prošle nedelje odem da servisiram klimu kod majstora u Kać, pošto je isto slabo hladila. Ustanovio je da od 500 gr. freona fali 150 gr. Kad je dopunio, oprao hladnjak klime (malo je na vrhu bio mastan, možda negde i curi po malo) bolje je radila.
I majstor kaže bolje hladi al nije to to (npr u pug-u 206 digitalna klima ladi kao frižider) a pri tome kompresor i ventilator odlično rade. Filtere nije menjao- ne znam zašto.
Čini mi se kao da ventilator ima "gubitke", pa se pitam da se možda klapna prilikom odabira pravca duvanja ne zaglavi u nekom među položaju, pa da ventilator ne ubacuje kako treba vazduh?
E sad da li je takva klima kod većine Alfi il tu nešto ne hladi kako treba

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 3:01 pm
od Viper
Ako nije menjao polen filter, onda verovatno nezna gde je i kako se menja.

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 3:06 pm
od kovalski
Kod Bore sam bio.
A da li može da zbog polen filtera loše radi, ako nije duže vremena menjan?
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 3:13 pm
od Viper
Naravno da moze, neces verovati sta sam ja sve u mom filteru nalazio, potpuno je pocrneo, kad sam stavio nov hladi kao besna, mozes se razboleti u Alfi.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 4:33 pm
od impossibleman
gde se nalazi polen filter kod alfe 147 jtd ,i kako ga zameniti ,hvala
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 4:46 pm
od vnov
Pripremi se da zalegneš vrlo nezgodno mesto

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 8:08 pm
od drisiko4
Meni na 145 ici radi savrseno, imam problem da podizanjem temperatire motora 1.4 ts, ali klima kao zamrzivac, na ovih 38c napolju u kolima super, nema neke filozofije, svaki majstor koji radi klimu ima uredjaj za merenje temperature, stavi u izduv kabine i izmeri se. Ukljucis klimu stavis na LO i ventilator na 2 ako je manuelna ako je dig ma minimum i drzis gas na 2000rpm, trebalo bi da je temperatura ispod 10c, kod mene varira izmedju 5 i 7 stepeni.
Majstor rekao da je to bolje nego na mnogim drugim markama automobila.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 8:10 pm
od drisiko4
Meni je klimu sredio neku momak kada se iz ugrinovacke udje pravo na Altinu samo pravo 500m sa leve strane plava kapija i pise auto klime. Posten momak.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 8:39 pm
od dexxxter
...a zove se Nikola! (radi kako treba)
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 8:47 pm
od DJORDJEVIC
Da se i ja malo umesam posto mi komsija radi klime pa ovako:klima najbolje hladi na najmanjoj brzini i treba da bude izmedju 5-8 stepeni u otvoru za hladjenje da bi bila ok.Meni je bas sinoc napunjena klima a kada smo je povezali sa masinom pisalo je da ima u sistemu 470gr a po podacima treba da ima 650gr od kako je dopunjenaklima se preporodila bolje hladi na 1 i 2 brzini a pre sam morao da drzima na 3 ili 4. a uskoro cu i filter da menjam pa ce biti jos bolje
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 9:03 pm
od drisiko4
Ma da, nemojte na alfe, ako ih odrzavas sve je dobro, i nije losije nego kod drugih

Mozda je skuplje ali ne i losije

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 9:11 pm
od magic33
drisiko4 napisao: ... kod mene varira izmedju 5 i 7 stepeni.
Majstor rekao da je to bolje nego na mnogim drugim markama automobila.
Svaki iole ozbiljan servis bi trebalo da ima termometar sa sondom,koja se gura kroz ventilacioni otvor u kabini(nekih 5 cm unutra) i temperatura koju treba da pokaže kad je ispravna klima je baš ta-od 5 do 7 stepeni.
@Presretach-ako su je u servisu napunili i tvrde da je to to,proveri sistem grejanja tj.moguće je da neka klapna ne zatvara dobro pa sa hladnim vazduhom iz isparivača klime ide i topao od isparivača grejanja.Takođe i slavina koja zatvara dotok tople vode za grejanje može da zeza.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 9:19 pm
od alaza
Alfa ima odlican sistem klimatizacije, a cesto zna da zaglavi klapna koja regulise toplo/hladno, pa umesto da ubacuje samo hladan ona mesa i topao vazduh a kada se klima namesti na minimun ima se osecaj kao da ne hladi dovoljno.
Licno proveravao, jer sam prelazio mnogo velike kilometraze mesecno, menjao sam polen filter na svakih 5000km, cisto neka moja briga ne znam zasto, filter je na toj kilometrazi crn kao ugalj!!!!!
Tako da oni koji urade servis pre leta a predju dosta km do kraja sezone neka cesce menjaju filter.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 9:22 pm
od drisiko4
Ako ti je manuelna klima stavi na Lo, ugasi je sacekaj 2-3 min u stavi ruku na izduv, ako ti rade klapne prebalo bi da duva hladan vazduh odnosno spoljne temperature. A ako duva topao znaci da ti klapna ne zatvara 100%.
Ako nije ovo moze da bude i kompresor

Nadam se da nije. Ja sam imao taj slucaj, radila slabo 2 godine ja mislio da je normalno, dok nije zasmrdeo kompresor i stao skroz. Nakon zamene sve je kao sat. Mislm da me kostalo sve to sa zamenom, polovnim kompresorom i njegovim punjenjem oko 110e. Radio mi je taj deck Nikola na altini. Ja nasao kompresor na oglasimo isto kod nekog lika iz zemuna.
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 9:25 pm
od drisiko4
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 10:03 pm
od Presretach
Po Beogradu svi su sada puni (zato sam i krenuo ranije da sredjujem). Za vikend idem po Sumadiji pa cu tamo da odvezem sve da rasture i da vide gde je kvar.
Da nije malo bezobrazno uzimati za punjenje 4.500-5.000 dinara?
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 10:27 pm
od pejo
Presretach napisao:Po Beogradu svi su sada puni (zato sam i krenuo ranije da sredjujem). Za vikend idem po Sumadiji pa cu tamo da odvezem sve da rasture i da vide gde je kvar.
Da nije malo bezobrazno uzimati za punjenje 4.500-5.000 dinara?
jeste al je freon poskupeo pre mesec dana u ns sam punio za 3000.promeni sushach od klime to ti je mala bomba cilindrichnog oblika stoji kod hladnjaka,to nije nikad menjano sigurno koshta oko 4500din.u alfu 156 ide 700grama freona.dalje obavezno proveriti klapne.skini fioku ispred suvozacha i pogledaj levo malo gore ima 2 motorica kad vrtish srednji krug treba da se chuje motoric kako vrti.dalje otvori filter kabine i vidi jel klapna zatvara i otvara isto, pali dugmence sa strelicom.moli boga da ti to radi ili si najebo koliko je teshko to popraviti,ja kod moje jedva sredio sam.eto mozda sam malo pomogao.

Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 10:33 pm
od magic33
Boca freona R134a,koji ide u automobilima košta 120€.Teška je 11kg.
Mašina za izvlačenje gasa i ulja-3500€ pa naviše.
Ulje PAG za rashladne uređaje-15€ litar
Manometri,creva,ventili....
Ne,nije bezobrazna cena s obzirom da se servis kod ispravne klime radi jednom u tri-četri godine(ovo važi za naše podneblje gde koristimo klimu tri meseca)
Re: Slabo hladjenje kabine (klima)
Poslato: Uto Jun 15, 2010 10:34 pm
od Presretach
Pa kako to pred ove vrucine da poskupi

Sutra proveravam ovo.
