Novo ulje Selenia Touring 5w - 50

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Novo ulje Selenia Touring 5w - 50

Uto Jul 04, 2006 8:12 pm

Danas u Bg-u u Ap Sportu, krenem sa drugom da on kupi ulje. Naravno gledamo prvo seleniu i zapazim nepoznatu mi kanticu narandzaste boje sa natpisom Selenia Touring 5w-50, pise na kantici da je sintetika i da zadovoljava API SL i ACEA A2/B3...
I sve to ne bi bilo toliko cudno da mu cena nije 450din/L. jbte pa to je cena Gold polusintetike :shock:
Pokupovasmo sve sto je bilo, i sada gledam na Selenia sajtu, nema ni reci o tom ulju?
Bilo ko? Bilo kakv info?

Naravno postoji i uvozna deklaracija Slodestrade-a i godina uvoza 2006.

Selenia cak u katalogu nema ulje ovakve gradacije. A koliko je meni poznato ovo bi trebalo da je full sintetika
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 3:50 am

Pretrazivao sam Internet i jedino sto sam do sada uspeo da nadjem da se prica o ovom ulju je na Tajvanskom (ili Tajlandskom) sajtu ljubitelja Alfa Romea, gde je postavljeno pitanje slicno mome, jos pre 15-ak dana, ali jos uvek nema konkretnog odgovora.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 9:47 am

Ne znam...evo gledam u slodesovoj ponudi ga ima, ali na svim reklamnim materijalima i posterima ne postoji.

Mislim da je to preteca 20K.
Da li ima na kantici datum proizvodnje.

U kom AP sportu ste bili...gde se nalazi?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 10:19 am

Malo mi cudno da je preteca, jer je po gradaciji gledano bolje od 20K.
20K je 10-40
Touring 5-50

Nema datuma proizvodnje na kantici, vec samo sa gornje strane su upisane neke sifre:
A02306150
11521-P-306
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 2:16 pm

Pa moguce je i da je neko najnovo, ali onda cena ne stima jer je debelo jeftinija od 20K :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 6:24 pm

Upravo sam poslao mail u Italiju.
Nadam se da imaju dobar customer support ;)

Povratak na “Area Servizio”