Spoljasnost i unutrasnjost Alfe!

Informacije o Alfa Romeo klubu Srbija, diskusije Alfista o Alfizmu i predstojećim događajima...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Spoljasnost i unutrasnjost Alfe!

Ned Jan 29, 2006 3:27 am

Kako to da automobili sa takvom spoljasnjoscu dobijaju tako losu unutrasnjost?!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 3:41 am

Kako si ovo zakljucio....

Meni je unutrasnjost sasvim funkcionalna i lepa.... kako na ovoj 145-ici koju sada vozim, tako i na 33-jci koju sam vozio do pre 2 god...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 4:41 am

unutrasnjost alfe je pre svega motor.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 4:46 am

Hajde da zanemarim to sto se svi zale na krckanje i skripuckanje u kabini, toga ima svugde!
;)
Ali kada malo uporedim samo tablu sa drugim automobilima to godiste, hmmm nije to bas na tom nivou, zar ne?!
:roll:
A podsvesno mi je bila 145 u glavi dok sam pisao temu, ali sam uglavnom mislo na modele do 156!

Hajde ljudi, zar sam ja ovde jedini koji drzi balast?! Pa niste valjda svi toliko zaljubljeni u svoju Alfu da pocinjete da je vidite kao savrsenu?! ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 4:58 am

Enterijer jeste drugaciji, neko ce reci siromasniji nego na ostalim automobilima ali to je ono sto im daje poseban sportski smek, ciste linije, trokraki volan, malo numerologije (po tri uglavnom, cajgera, prekidaca...), nisko sediste... U principu alfa se dosta razlikuje po pristupu trzistu i ne trudi se da se dopadne svim kupcima, ima svoju klijentelu i trudi se da je zadovolji. Sad za te pare nema sportskih automobila pravih a Alfa se trudi da takav dozivljaj obicnom smrtniku priblizi, otud i minimalizam u kabini.

Meni npr. nikako da se dopadne komandna tabla u AR159 nekako mi ne stoji ona nadstresnica iznad cajgera, pa centralna konzila nepravilnog oblika, pa tri cajgera i prekidaca pa jos i tri izduva jedno ispod drugog... moglo je to bolje nikako mi ovako ne ide. Zamisljao sam je i prizeljkivao potajno u vidu table sa 166-ice ali sa kilometar satom i brzainomerom odvojenim kao kod 156 modela npr. Bilo je tu dosta prostora da se dizajner razmahne, ovako bih najpre sam odsekao deo aluminijuma centralne konzole koji zalazi ispod volana, isti zamenio a nadstresnicu skinuo :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 5:07 am

Meni se recimo 156 bas dopada unutra,jes malo tesna za mene ali prava lepotica,sve prilagodjeno vozacu,slicno ko BMW
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 6:06 am

Wiz napisao:Meni se recimo 156 bas dopada unutra,jes malo tesna za mene ali prava lepotica,sve prilagodjeno vozacu,slicno ko BMW
E sad si uvredio ove ovde alfiste na forumu, zato sto uporedjujes Alfu sa BMW-om...
Sram te bilo :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 1:20 pm

Mni je 145-ica ba&
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Ned Jan 29, 2006 1:50 pm

Ne znam Bojane sta ti znaci "losa unutrasnjost"...Meni su Alfe uglavnom imale super unutrasnjost u smislu dizajna. U smislu kvaliteta bilo je promasaja.
Moj prvi kontakt sa Alfom i razlog zasto sam emocionalno vezan za ta kola je u stvari unutrasnjost caletove Berline 1750. Drveni Nardi trokraki volan, drvene oplate, nagnut menjac (to mi je uvek bio piiiip...ki detalj), dva uvucena velika cajgera, 4 mala na sredini kozole optocena hromiranim ringovima, zaokrenuta ka vozacu, na cajgerima nema znakova nego "aqua" "olio", "benzina"...cist sex. Najsimpaticniji detalj mi su mi bile lampice za kontakt. Dve izdvojene, sa metalnim ringovima, bez ikakvih znakova, jedna narandzasta, druga crvena. To su bile salt table...
Alfa je sa GTV, 156 i 147 vratila neke retro detalje i utrla put koji mnogi kopiraju. Mercedes (dva uvucena cajgera...koja btw u nemackim testovima kod Alfe Nemci uvek kritikuju kako su preterano zasenceni, ali otkad ih stavlja Mercedes, onda je to izvanredno resenje???). a Alfu 147 ne znam ko ne imitira u unutrasnjosti.
I druge stare Alfe su imale fantasticnu unutrasnjost sa detaljima koji su samo mnogo skuplja kola imala. Pogledaj recimo unutrasnjost Alfe 2000 Sportiva iz 50-ih godina - fantazija!
Bilo je i promasaja (po meni, verovatno da se neki nece sloziti sa tim), pre svega u kvalitetu kod Alfi 75, 90. Ni Alfa 145/146 mi se nesto ne svidja.
Alfa 159 ima odlicnu unutrasnjost, mada malo previse vuce na BMW. Ali s obzirom da je BMW otisao od svog konepta (koji je bio skoro savrsen decenijama) i krenuo u neku elektronsku avangardu, onda to i nije lose.

I Bojane...daj neki pozitivnu temu, s malo pozitivne energije - dosad si stavljaio topice tipa "sve mane Alfe", "losi servisi", "zasto niko ne zna za Alfu", "losa unutrasnjost". Ja nisam nekriticki zaljubljen u ta kola i sigurno cu voziti i druga kola u buducnosti, ali ipak nije bas sve tako crno...da je vise crno nego belo, ni ja ih ne bi vozio. Ljudi treba da se skupljaju oko neke ideje, cilja ne zato sto je gubitnicka vec upravo suprotno.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 2:01 pm

Alfina unutrasnjost ima smeka, ako ni zbog cega drugog, onda zbog toga sto se vozacima VW-a i drugih narodnih marki ne svidja, tj. ne razumeju ga :) Ljubitelj Alfe ce u svakoj Alfi da prepozna detalje koji ga vezuju za marku, vozac VW-a i slicnih to nece da primeti ;)

Samo neki od komentara, kakve su pojedini nasli zamerke u mojoj alfi:

"Sve je coool, samo ovaj drveni volan je glup, mnogo se kliza"
"Glupo je sto su svi instrumenti zavuceni, pa ne moze niko osim vozaca da ih vidi"
"Ova rucica menjaca mi lici na stare Fiat-e ili Opele, mnogo je velika"

E, sad.....budi ti pametan, pa im odgovori na to :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 3:28 pm

Meni se unutrasnjost vecine Alfi bas dopada, nema nepotrebnih detalja, a sve sto je vozacu potrebno je na svom mestu. Slazem se sa Brabusom, enterijer ima poseban Alfin feeling, bas kao i automobil u celini i to jeste tesko shvatljivo onima koji nisu imali ili bar vozili Alfe. Ko ne shvata zasto je sve orjentisano ka vozacu, taj i ne treba da vozi Alfu ;) Sto se tice kvaliteta izrade, tacno je da nije uvek bio na nivou na kome bi mogao da bude ili koji bi mogao da se ocekuje od tako renomiranog proizvodjaca, ali, da budemo potpuno posteni, nije ni tako los, najvece zamerke koje bi mogle da se iznesu se, po pravilu, svode na ponekog "cvrcka" kojeg je nekad tesko naci i utisati ;) , ili na neki sraf koji su bas i mogli bolje da dotegnu :lool: Sve u svemu, ne bih bas mogao da se slozim da Alfe imaju los enterijer, a narocito da je on gori kada se uporedi sa drugim modelima odgovarajucih godista, mislim da je u ovom slucaju upravo obrnuto.
Bojane, slozicu se sa starcem vujadinom, daj neku pozitivniju temu, zar stvarno mislis da su Alfe tako lose? Budi siguran da kada bi vecina, ili bar pola stvari koje ljudi lupetaju o manama Alfi bile tacne, skoro niko od nas ih ne bi vozio. Daleko od toga da su to automobili bez ikakvih mana (kakve, uzgred budi receno postoje i kod svih drugih marki), ali budi siguran da kvaliteti pretezu u tolikoj meri da mane prestajes da primecujes, odnosno postanu vise nego nebitne i trivijalne sitnice :cool
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 4:23 pm

Alfacrazy napisao:...Bojane, slozicu se sa starcem vujadinom, daj neku pozitivniju temu, zar stvarno mislis da su Alfe tako lose? Budi siguran da kada bi vecina, ili bar pola stvari koje ljudi lupetaju o manama Alfi bile tacne, skoro niko od nas ih ne bi vozio...
:lool: Mislim da se Bojan zarazio Alfa virusom opasno i sada pokushava na sve nachine da razuveri samog sebe!

Alfa nije samo automobil, morash to shvatiti. To je nachin razmishljanja, pogledaj nashu sekciju, okupljanja, odushevljenost i ljude koji su tu... Alfa je jednostavno "nota vishe".

Vezano za enterijere; vozio sam se u mnogim automobilima i vozio iste. Dva puta sam u zhivotu bio odushevljen enterijerom; prvi put je to bio Fiat Bravo, drugi put Alfa 156.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 29, 2006 4:25 pm

Alfe su lepe TA
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Ned Jan 29, 2006 11:12 pm

Bojane sine,

nemoj da se ljutis, nista licno, ali... Malte ne svi tvoji thread-ovi se odnose na mane Alfi... Mislim OK, svaka marka ima svoje pro & contra, ali jesi li ti siguran da si na pravom board-u?
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 1:07 am

Hej ljudi, bez ljutnje! ;)

Kao prvo drago mi je da su mnogi shvatili zasto su mi teme malo kriticki nastrojene, a moram da priznam da jesu! ;)

Ja sam se zaljubio u alfu kad sam je prvi put video i jedino sto me je sprecavalo da o njoj ozbiljno razmisljam je okolina koja i dan danas pokusava da me odgovori od toga
! :mad:

Nisasm dosao ovde da blatim i pljujem po ovim kolima, vec suprotno da me Vi ubedite da je vredno potrositi novac, trud, krv i suze zarad osecaja kakav je voziti taj automobil! :lool:

Izvinjavam se uvredjenima i cestitam, stvarno Vam svima dobro ide, ja sam resio sta cu da kupim! :lool:

A drugi malo manji razlog zasto su mi teme pomalo "crne" je valjda moj horoskopski znak i teznja ka realnosti, jer opet neki su stvarno mnogo zaljubljeni pa im se razum samo maaaalo pomutio, hmmm... ;)

Hej momci bez ljutnje, jos jednom i hvala svima na odgovorima! :lool:

A sto se tice ove "lose" unutrasnjosti, morao sam malo da objasnim rec "losa" i da se ogranicim na kvalitet plastike na 145 i 146, to mi je nekako najvise bolo oci! :?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 2:01 am

[quote="stex"] Alfa se kupuje srcem, ili je voli
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 2:01 am

Ljudi a da mi izbacimo Bojana iz ovog dela foruma? :twisted: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Pazi Bojane, odluka mora biti samo tvoja - zanemari sve priche i savete, ako si mlad i zhelish probati neshto shto si sam zamislio, kupuj i zhivi. Ako nisi ili ne zhelish, onda jbga, uzmi neku penziju iz nemachke i chekaj sedmicu na loto-u... :lool:

Nemoj samo posle da bude; tako mi i treba itd... Posle j***nja nema kajanja. :cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 2:24 am

Naravno mislim da svako treba da sledi svoje snove, jer to je ono sto
ga cini posebnom jedinkom...

A sto se tice "Sve mane Alfe", poenta je bila u tome da se na jednom mestu okupe svi oni koji imaju o tome nesto da kazu i tako mi omoguce brz, jednostavan i realan uvid u to na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine!
Mislim da je ovo jedna dobra tema za sve nove Alfiste, a i za one koji bi da malo vide tudja iskustva i misljenja, zato ne smatram ovu temu za losu po Alfu, jer kao sto je neko rekao, "svaki auto ima mane pa tako i Alfa!"

A sto se tice mojih tema i to da su pomalo crne, hmmm... Pa ja sam ovaj forum shvatio, izmedju ostalog, kao mesto gde ce da se malo razbije jednoumlje o Nemackim i drugim automobilima i onome "Ne kupuj Alfu!"
Ali, opet nemojmo ubijati jedno jednoumlje sa drugim, kao na primer to da sada ovde nerealno predstavljamo stvari samo da bi udarali kontru drugima!

Ne mislim ni na koga posebno, samo mislim da sam ja skoro jedini sa ovakvim temama, mislim da to nije tako lose, razbija monotoniju, ubacuje malo vise adrenalina u dokazivenje Alfine nadmoci nad drugim automobilima...

Zar ne Killaz, ti si moderator?! ;)
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 2:51 am

:lool:

Aj' poshto sam prozvan, da se prijavim...

Ovako stvari stoje, u ARCS podforumu je stvorena takva atmosfera i sastavljena tako sjajna ekipa ljudi koju je retko kada potrebno korigovati... Naravno tu ima dosta ljudi koji su drugachijeg mishljenja u odnosu na Alfiste, ali svi znaju poentu ovog dela foruma i svi uchestvuju shodno svom uverenju, koje svi cenimo. :)

Sam si video kako su se razvile teme i raznovrst odgovora koje si dobio... Ali avaj, morash i sam imati malo optimizma te i odluchnosti (verovatno si Shkorpija) pa ti oprashtam hehe

Nemam potrebe bilo shta korigovati, teme su oki - chim su i dalje tu, cenim da ce koristiti nekim buducim Alfistima koji se takodje dvoume. Ipak poslushaj malo i "puls" tvojih mozhda buducih "kolega", te se shodno njemu i postavi. Znash, tema postaje po malo trazhenje igle u plastu sena - otuda i dolazi nezadovoljstvo (valjda). Najbolji osecaj i uvid ces imati kada i sam sednesh u jednu Alficu, te je fino izvozash, provedesh u njoj neko vreme itd.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 3:03 am

Slazem se u svemu...

Samo sto sam ja Vodolija! Dupla! :dugokosi:

Ali pretpostavljam da mi je jos uvek oprosteno... ;)

Jos jednom hvala svima na odgovorima! :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 12:43 pm

uh matori pa i ja sam vodolija (sad ce nam rodja, ili ti je vec bio), ali mislim da u tom slucaju horoskopski znak nema sta da trazi, to je nesto drugo definitivno... no kao sto kaze killaz, sedi provozaj se, skreni naglo levo desno, zalomi je, uh videces kakvo je to ponasanje, zavrti je, oslusni taj bolesno dobar zvuk motora i, sine, ako ti se svidja kupi je, jednom se zivi...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jan 30, 2006 11:23 pm

Da dodam samo dve slicice da se dovezem na Vujadinov tekst
SlikaSlika
:cool
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 1:34 pm

Po meni i unutra
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 2:03 pm

Razumem Bojana sta hoce da kaze i ja sam se isto to pitao, kada pogledam 156 spolja izgeda extra uradjen, sva sjaji i odaje utisak kvaliteta i cvrstoce, a kad sam usao unutra najvise mi bode oci jeftina plastika i imitacija drveta, e toliko me boli to kad vidim da uh bas se iznerviram..ali jbg nemozes da imas sve, verovatno da je moja navikao bi se i ne bi primecivao, a sto se tice trenutno 75tice ona ima promenjiv kvalitet plastike u oko table je neka smesna plastika, dok ostatak je od relativno tvrde i po mom ukusu ok plastike, na 75tici mi se nesvidjau salt table kod ranijih slabijih modela 1.6. 1.8. Takodje vise bi vole da ima okrugle cajgere ali boze moj takva je bila moda tada...kockasta... =]
Nasmesnije je mi je kada me ljudi pitaju a sta ti je ovo , a ono rucna... :mrgreen: 90% njih nemoze da naje podizace....ali to je ono sto se meni najvise svidja kod tog auta, sto je drugaciji od drugih... =]
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Feb 02, 2006 8:09 pm

Pa jeste...
Italijani su malo sminkeri, mora se priznati!
Ali oprasta im se, zar ne?! :love:

Povratak na “Alfa Romeo Klub Srbija i Alfisti / Dešavanja i okupljanja”