Crn dim iz auspuha

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Crn dim iz auspuha

Pon Jul 25, 2005 2:06 am

Danas sam primetio na mojoj Alfi da mi iz auspuha ide crn dim.Neide puno,ali me zabrinulo,pa me interesuje jeli imao ko slicna iskustva?Sta bi to moglo biti,da nije do sagorjevanja,ili..? :mad: :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 25, 2005 2:30 am

Diesel?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 25, 2005 7:51 pm

Nije diesel,benzinac je 1.4 16v.Jeli moguce da je do svjecica,posto nikada nisu mjenjate,a presao sam 105000km? :idea:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 25, 2005 8:36 pm

Ma sta ti je...ako su super bosnine, moraju da ti traju bar 750 000... :roll: :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 25, 2005 8:40 pm

Uf, set NGK odgovaraju
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 25, 2005 9:29 pm

Nema to veze sa svecicama. Crno sagorevanje je znak za prebogatu smesu, znaci vise benzina a manje vazduha. Na protokomeru imas sraf za podesavanje smese, ali to je samo za odokativno. Za precizno podesavanje na analizu izduvnih gasova, i prethodno mozes da ocistis protokomer od prasine i cadji.
Uh tek sad sam video da svecice nisu nikada menjane, menjaj ih. :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jul 25, 2005 10:38 pm

Definitivno prebogata smesa i moguce u kombinaciji sa losim svecicama nepotpuno sagorevanje ,mada teze da TS zadimi samo zbog svecica , a mogu i dizne da kaplju ili reg pritiska da je otisao pa druka preko 3 bara.Ovo prvo verovatnije.
Da li ti je protokomer mehanicki ili elektronski , tj da li ima spiralnu oprugu sa klizacem vezanu za klapnu protokomera ili elektronski senzor ?
Servis .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 26, 2005 12:58 am

Da li ti je protokomer mehanicki ili elektronski , tj da li ima spiralnu oprugu sa klizacem vezanu za klapnu protokomera ili elektronski senzor ?
Puno se ne razumem u auta, pa mi malo pojasni u vezi tog protokometra,gde se nalazi? :oops:
Korisnikov avatar
speedfreak968
Garaža: :
'07. AR 159 SW JTDm
'03. Peug 206 XS 1.6 16v
ex '96. AR 146 ti
ex '98. AR 156 2.0 TS
ex '02. AR 156 2.5 V6 24v
ex '04. AR 156 SW ti
Lokacija: Bgd
Lokacija: Cinecittà, Belgrado
Postovi: 2510
Pridružio se: Uto Nov 25, 2008 10:52 am

Uto Jul 26, 2005 11:51 am

na usisu, onom "debelom gumenom crevu" ;)
Slika
If everything seems under control, you're just not going fast enough.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 26, 2005 12:17 pm

pricvrcen sa cetri srafa za poklopac filtera vazduha i ima crni plasticni poklopac koji je zaliven sa necim da ne ulazi prasina ako je vec skidan ko zna sa cime ,ako ga skidas isto ga vrati i ivicu namazi crnim silikonom ili sl.Ipak promeni svecice pa ako je isto idi u servis. E da da nisi sipao neki aditiv ili sredstvo za ciscenje sistema u gorivo ,ako jesi onda je to normalno jer skida cadj sa ventila klipova i dalje kako se greje iz izduva.Onda nemoj da gledas u retrovizor dok ne potrosis gorivo . Svecice u svakom slucaju obavezno promeni.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 27, 2005 2:30 am

Ja sam bas baksuz u ve,zi auta,ali je dobro zavrsilo. :lool: Jutros upalim auto i normalno je isao,sve dok nedadnem pun gas.Kada ga stisnem auto nece da ide,znaci ugusi se na 5300 i nemoze vise da vuce.Odem u servis i kazu mi,posto sam stavio Kn-filter,nisam bio vratio nesto sto meri valjda temperaturu vazduha,i kazu mi otisao protokometar vazduha.Odem ja kuci i skinem filter,da vratim svoj stari,posto sam ga komplet sa kucistem izvadio,postavicu sliku da vidite.Kada tamo gde vuce vazduh kod pro..,upala neka traka,i zamotala se oko gume.Skinem,vratim opet filter i sada ide ko lud,i obrtaji mi normalno rade,znaci nespadaju na 500.A sto se tice dima iz auspuha ima ga i dalje,a protokometar mu je elektronski ;)

Povratak na “Area Servizio”