Ima li neko istrosenu dobru lamelu za 164

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ima li neko istrosenu dobru lamelu za 164

Sub Maj 07, 2005 8:49 pm

Ima li neko istrosenu mehanicki dobru lamelu f 115 za 2.0 twin spark,ili themu ili saba 9000 ,ode mi druga za tri meseca ,opet izgleda puklai ispala opruga i sad ne odvaja skroz.
Valeo ili bolja .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 07, 2005 10:09 pm

Pozvacu prijatelja koji ima jednu 164-u u delovima.
Predpostavljam da je u dobrom stanju i da nece biti nesto mnogo para ;)

Javljam ti u ponedeljak ili utorak.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Maj 07, 2005 10:55 pm

Ajd molim te vidi koliko pre mozes , selim se iz lokala i de bas sada ,a zeznucu menjac ovako bez kvacila a da uzimam od tvog komsije trecu za 4 meseca necu , ne znam da li si skidao menjac ali posao je do bola ,pola dana u servisu na dizalici i to dvojica da rade .
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 12:07 am

Vidi pitaj na 063.666.156 trazi majstor Misu on bi trebao da ima polovne lame za 164-ku a moguce da ima i reparirane.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 12:41 am

75ts napisao:Vidi pitaj na 063.666.156 trazi majstor Misu on bi trebao da ima polovne lame za 164-ku a moguce da ima i reparirane.
Mislis na Misu iz mirijeva?
On uvek ima delove ali moras opasno da ga cimas... :lool: ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 12:41 am

Istrosenu , a dobru lamelu ...................... :shock: :shock: :shock:

Do sada sam mislio da istrosene lamele nisu bas dobre ............. :shock: :shock: :shock:



:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 8:32 am

Ma znam da moras dobro da ga cimas, ali se isplati, dacu ti par saveta uvek zovi posle 13h, jer tek tad dolazi u garaza, i moras da zoves i po 10 puta jel je on redovno u kanalu, ovamo onamo pa se nejavlja.

PS: Ovo sve znam jer mi je on prvi komsja...: ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 8:37 am

AlfaPerSempre napisao:Istrosenu , a dobru lamelu ...................... :shock: :shock: :shock:

Do sada sam mislio da istrosene lamele nisu bas dobre ............. :shock: :shock: :shock:



:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Moda je misli da ima dobro "srce" znaci ono u sredini pa onda nju moze da reparira. Jer ako ti zupcanici u sredini nevaljaju onda nemoze nista sa njom.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 10:21 am

Dve sam kupio u zemunu nove koje nisu orig. i za 900 km prvoj su ispale opruge i razvalila se ,druga je izdrzala 2000 mada je odmah malo tresla i isto.A original je izgurala oko 150 000,reparirana pa jos 70 000 ,mislite na Misu koji se zove Miso ? zvao ga odmah cim mi je prestao da odvaja ali je juce ceo dan nedostupan na oba broja.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 12:37 pm

Da na tog Misu milsim, sta da ti kazem moras biti uporan. Pobaj na 011.343.56.37 to mu je fiksni u garazi. Cinimi se da je sad tamo.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 8:03 pm

75ts napisao:
AlfaPerSempre napisao:Istrosenu , a dobru lamelu ...................... :shock: :shock: :shock:

Do sada sam mislio da istrosene lamele nisu bas dobre ............. :shock: :shock: :shock:



:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Moda je misli da ima dobro "srce" znaci ono u sredini pa onda nju moze da reparira. Jer ako ti zupcanici u sredini nevaljaju onda nemoze nista sa njom.









ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ............................... e sad vec malo bolje razumem ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 9:57 pm

A sretnem coveka na batajnickom aerodromu sa klincem i ispricam mu za klub i bas smo o lamelama diskutovali .Ko da sam prizivao ...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Maj 08, 2005 10:18 pm

Sta je lamela, precnik? 228mm? 240mm?
Na koji fazon mislis da od SAABa odgovara, mislim centar za spojnicku, ili si mislio da ga preselis?
Koji je obrtni momenat motora?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 09, 2005 1:33 am

Prijatelju probaj na 0638566774 to je Darko iz surcina on i jos jedan momak rade sa polovnim delovima za sve alfe a korektni su!!!

Srecno!!!!!!!!!!!!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 09, 2005 1:41 am

f 115 za 2.0 twin spark.............

da nisi mislio Fi 215?

Pusti se delova koji su originalni, posto shvatam da nemazis kvacilo ;)

Ajde da razradimo ovo ,)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 09, 2005 8:25 am

Darko radi sa 33 uglavnom i nema nista zanimljivo za 164 , jeste f215 , a sto se tice odnosa prema kvacilu do sada su mi lamele trajale i po dva puta vise od predvidjenog vr. Volim da stisnem gas ali mekano ne volim da cimam auto i saltam na obrtajima kad mozes malte ne i bez kvacila da saltas .
Pa vozim 29g i prvi put imam problema ovakvih.A sta ocekivati od lamele od 10 E ?
Korisnikov avatar
brera
Contact:
Garaža: Alfa Romeo Sprint '86
Lancia Delta HPE 2.0 T '98
Saab 93 '2003
Lokacija: Perm
Lokacija: Perm - Beograd
Postovi: 63
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 7:43 pm

Pon Maj 09, 2005 1:12 pm

pozovi 064/3291437 imao je ispred garaze jednu rsturenu 164-ku mozda mu je ostala lamela od nje. zove se mikica inace je dobar majstor za alfice radio je pre u ninicu sada radi sam i dovlaci delove iz italije.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 09, 2005 8:31 pm

Mozda BOOST zna u AP sportu mi nude odgovarajucu ,20 nutova , f 215 s tim sto je po njihovom katalogu za Tipa. E sad razlika u tezini auta ... itd , inace znam da i jedan saab ima isti menjac i set kvacila i vec sam postavio na forumu pitanje koji ? ali mi niko nije odgovorio.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Maj 09, 2005 8:36 pm

Ako ima onda moze biti 2.0I motori. Sa njima sam slabo u dodiru :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 10, 2005 9:15 pm

Hvala vam svima na pomoci u UNIXu sam nasao SAKS (tako se izgovara po naski) i deluje mi vrlo pristojno i na oko a i hvata mekano a cvrsto uz odlicno odvajanje . Ako nekog zanima imaju i cele setove ali se po nekad ceka naj vise 7 dana.Lamela je 3700 din a sa korpom 8300 din.
Made in West Germanu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Maj 10, 2005 10:48 pm

Bas htedoh to da ti kazem.
Prijatelj nema lamelu,danas sam se cuo sa njime.
Ugraditi polovnu.......hm..............bolje je,jer si nasao novu.

Da se ti nama lepo izvozis sa tom novom lamelom.

Pozdrav
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Maj 11, 2005 9:00 pm

Pa predhodna NOVA , doduse NN je izdrzala 2000 km i necete verovati pomerila se i zaglavila u nutovima koliko je matrijal bio mek ,tako da nismo mogli da odvojimo menjac nego smo otsrafljivali sraf po sraf na korpi kroz malo prosiren otvor za markere na zamajcu tako da smo sve zajedno odvojili pa onda pajseri morali smo da je iskrivimo da bi sisla sa spojnicke .Meni ne moze da se desi nista jednostavno.

Povratak na “Area Servizio”