Alfa 159 - Stop svetlo zamenjeno, greska na displeju stoji

CD, radio, ozvučenje, navigacija itd... Sve o elektrouređajima u našim Alfama.
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Alfa 159 - Stop svetlo zamenjeno, greska na displeju stoji

Sre Apr 17, 2013 6:55 pm

Pozdrav :)

Riknulo mi juce zadnje levo stop svetlo, na displeju korektno prikazana greska.
Nisam bio lenj, izvadim sijalicu (stvarno je pregorela) i kupim danas drugu tj. druge.

Elem, izvadjena sijalica je bila P21/4W, a u manual-u pise da treba da bude P21/5W ... to je sijalica sa duplim vlaknom (pozicija i stop svetlo) ... nisam hteo da se pravim pametan i kupim dve sijalice identicne onoj koju sam izvadio (za svaki slucaj) P21/4W (varta).
Stavim novu sijalicu, pozicija i stop svetlo rade, ali greska na displeju i dalje postoji.

Posto me to jako nervira, ja kupio jos dve sijalice P21/5W (valeo), pomislio sam da mu ipak treba jaca struja kako bi skontao da sijalica postoji, i isto tako, sijalica radi, stop svetlo radi, ali mi na displeju i dalje prikazuje kao da stop svetlo ne radi.

Onda sam kupio smirglu i kontakt sprej, izvadio sve, ocistio kontakte, vratio ... i opet isto. Ceo dan sam izgubio kombinujuci sijalice i smirglajuci kontakte. Cak sam promenio mesta sijalica sa desne i leve strane, i opet mi se prikazuje na displeju kao da samo zadnje levo stop svetlo ne radi, al' u stvari sve radi.

Zna li neko sta treba da sutnem, ne bi li mi greska sa displeja nestala. :)

Hvala.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Alfa 159 - Stop svetlo zamenjeno, greska na displeju sto

Sre Apr 17, 2013 10:47 pm

Iskuliraj, možda proradi. Da nije neka druga sijalica problem? Meni je na Stilu prijavljivao grešku za sijalicu koja je radila, ali je stvarno crkla u jednom trenutku. On meri otpor mnogo manjom strujom nego što je prisutna kad sijalice i svetle, tako da detektuje prekid strujnog kola i prijavi grešku i ako sijalica još nije crkla, ali hoće uskoro.

Proveri i ostale sijalice za svaki slučaj na toj strani.

Tapatalk HD
darchy
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 91
Pridružio se: Pet Feb 10, 2012 8:44 am

Re: Alfa 159 - Stop svetlo zamenjeno, greska na displeju sto

Čet Apr 18, 2013 2:48 pm

Jutros kad' sam upalio auto, greska je postojala, ali posle nekoliko kilometara je vise nema.
Izgleda da mora sijalica da se "trosi" dva-tri dana. ;)
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Alfa 159 - Stop svetlo zamenjeno, greska na displeju sto

Pet Apr 19, 2013 6:30 pm

Ne treba da se trose,sistem racuna indentican otpor u svakom trenutku mora biti isti kad su sve sijalice ispravne.Jednostavno do kompa je da malo dodje sebi ili da ga resetujes skidanjem kleme.
Slika
Korisnikov avatar
zen
Garaža: Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Lokacija: Philly NYC Bgd
Postovi: 682
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 1:58 pm

Alfa 159 - Stop svetlo zamenjeno, greska na displeju stoji

Pet Apr 19, 2013 6:54 pm

Meni je bas skoro crkla desna stop sijalica i komp je uredno prijavio da je desna, cak mi je i nacrtao da se zbunim. Menjali su mi u servisu i momentalno je nestalo upozorenje, tako da ne verujem da je potrebno vreme da se komp opasulji...


Sent from Mothership
There's nothing wrong that $100 won't fix.

Povratak na “In Elettronica Alfa”