trzavica

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
peja57
Garaža: Alfa Romeo 146 1.4 IE
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 9:52 pm

trzavica

Pet Feb 11, 2011 8:57 pm

Ćao Ar-ovci! Kako se moj problem nestabilnog rada boxera 1.3 (8V)nikako ne rešava, aj da podelim temu za domaći. Proverena struja, kaže ovlašteni BOSH servis sve u redu. Mehaničar tvrdi ne radi jedan cilindar, jer trese i čuje se ko traktor (uz to i jedan sinhron krekeće duže vreme), a tvrdi da je do struje. Prošle godine menjao jednu glavu, imala ozbiljna oštećenja na bregovima 2 ili 4 cilindra nisam upamtio. otad prešo 10K km i opet kao pre sređivanja. Možda i nije ista strana. A uzrok? Nepoznat. Razmišljam o novim glavama, ili bar jednoj. Pitanje: Može li sa 1.5 na ovaj bokser? Ima li ko da prodaje ili nekog da zna? Za dve glave, razume se. :drift
Korisnikov avatar
StefanMih
Garaža: 156 JTD, 33 Racer, Panda 750
Lokacija: Podgorica
Postovi: 418
Pridružio se: Uto Avg 10, 2010 8:50 pm

Re: trzavica

Pet Feb 11, 2011 11:19 pm

Svakako da ste trebali da obije glave dovedete u red...da budu iste...ne mozhe se tako hajhuj ako ocesh da motor radi kako treba...

Dalje, ako ti ne radi jedan cilindar to se chuje/vidi iz aviona...auto ne ide nikako, motor trese kao lud itd i ima "usporen" rad...

Kad skinesh kabal s dizne motor tako radi, pa mozhesh probat, skinesh s jedne, vratish pa skinesh s druge vratish itd, mozhda provalish da kod skidanja neke se ne mjenja rad motora shto bi znachilo da tu neshto ne shtima....

Manje vishe sve na boxerima mozhe da se iskombinuje..tako da cesh lako naci glave, nego ne mora to da bude problem....

Idi kod nekog valjanog majstora, ovako preko foruma je teshko rijeshiti problem....dosta je toga shto bi se moglo provjeriti...
Korisnikov avatar
peja57
Garaža: Alfa Romeo 146 1.4 IE
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 9:52 pm

Re: trzavica

Sub Feb 12, 2011 8:51 pm

Proveren je motor i na taj prosti način, pokaže se loš 4 cilindar. Kod BOŠiste provere baš taj, kaži sve ispravno. Onda izmerim kompresiju, ona je u granicama i približna na sva četiri cilindra. Majstor pretreso usisnu granu, zamenio dihtunge. Menjao mesta diznama, ništa nije dobio. Osim što sam se ja naplaćao majstorskog rada i testova. Zamenio sam mu ulje i filtere, bilo mu vreme, sad bi pevao da je OK, ali nije. Mislim da me čeka skidanje glava. Najgore što ovaj bokser nema deklo na razvodu, pa da se samo ono skine, bilo bi lakše proveriti bregastu. Dakle ima li neko ispravnu polovnu glavu 1-3 cilindra?
Korisnikov avatar
peja57
Garaža: Alfa Romeo 146 1.4 IE
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 86
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 9:52 pm

Re: trzavica

Sub Apr 16, 2011 11:13 am

Evo mene ponovo. Novi majstor, "doktor" za boxere. Uzeo čovek pa ponovo sve pretresao. Ultra oprao sve od goriva, merioo ponovo kompresije. Kaže, smirio se malo, ali nedovoljno. Kažem ja da skidamo glavu, on veli da ne veruje da je dotle došlo. Sumnja na začepljenu granu izduva od jednog cilindra ili katalizator. Drugi majstor pročačkao granu, premostio katalizator,ništa nije dobio. Znači :banghead: na početku. U međuvremenu, registracija, pa zašto skinuste katalizator, sad ste oporezovani kao zagađivač. Bogami, lepo se ja naplaćah. A biće neki hidropodizač... :confused:

Povratak na “Boxer Odeljenje”