145 1.8 problemi

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

145 1.8 problemi

Uto Dec 30, 2008 7:04 pm

Naime, danas sam otišao do Ribarske banje, nekih 80km puta u jednom pravcu, lepo, uzivajuci u voznji i okolini, ostavio auto nekih sat vremena na tamošnjoj ladnoći i onda problemi.
Auto pali iz prve, ne svetle one brojkice gde je kilometraža i pređeni put od reseta, pomislim crkla sijalica, i lagano krenem kući. Auto počinje nenormalno da trza, u vožnji kao da ostane bez goriva ili struje, pa opet proradi i tako ukrug. Kad proradi, radi ko da mu ništa ne fali, ide ko sumanut i prima lepo gas. Prekidi se događaju nasumično, nema pravila sa brojem obrtaja, brzinom. Kad mi se u putu ponovo to desilo izašao sam iz auta dok je traktorisao i iz auspuha je izlazio tako smrdljiv beo dim da je to strašno. Kad se rad smiri, smrad se izgubi i dim smanji. Auto ne troši ni ulje ni rashladnu tečnost. Imao sam sličan problem kad sam iz rezervoara istočio gomilu vode i tad sam zamenio filter goriva. Od tad, dorivo kupujem na jedinoj OMV pumpi u Paraćinu i do danas nisam imao nikakvih problema. Kad sam došao kući, odem do drugara, pogleda i premeri VN kablove, kaže da su ok, nisu probili i da su svećice u redu. Možda je neka bobina, ali za to treba dijagnostika. Šta može da bude?
Ja sumnjam na lambda sondu i zaprljane brizgaljke, mada je moguće da je nešto sa strujom :(. Nisam stigao da skinem instrument tablu i pogledam šta je kod nje u pitanju. Predlozi?
Ako opet moram da puknem 300e za servis ko pre neki mesec oko kvačila i ulja, zapaliću je.
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: 145 1.8 problemi

Uto Dec 30, 2008 10:02 pm

Stex, jel se vratilo svetlo na instrument tabli? Kako su se ponašali pokazivači?
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Dec 31, 2008 8:17 am

Instrumenti rade ok, ali nema svetla na kilometrazi.
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Dec 31, 2008 11:00 am

99% da je struja,obzirom da ti se javi kvar pa nestane,predpostavljam da je problem u kontaktima ili releju...u svakom slucaju,sacuvaces 300e i masina ce ostati u komadu :D
Korisnikov avatar
dexxxter
Garaža: 156 2.0 TS 16v
166 Facelift 3.2 V6 24v
Lokacija: Beograd
Postovi: 967
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:32 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Dec 31, 2008 11:09 am

Mozda je i u kontaktima ispod releja... Desava se da satrule zice u plastici ispod releja, i da prave problem. Nadji dobrog auto elektricara koji zna sta trazi, i neka ti to lepo ispita. Pitanje je samo koliko mu vremena treba da pronadje gde je problem!
Slika
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Dec 31, 2008 11:40 am

Za taj problem moras naci dobrog auto elektricara inace moze da se desi da ti pokvari jos nesto... :banghead: Meni su jednog dana prestali svi instrumenti da rade,prozori,ventilacija,svetla...prvo sam dao jednom nazovi elektricaru da pogleda jer ipak ne volim da se zezam sa strujom u kolima, i on mi je pokvario centralnu bravu tj. oaj relej za nju! :doh: I posle toga sam se ja uhvatio da uradim to,rasturio sam pola auta ali nista... :cry: i na kraju sam poceo da drmam kablove koji su povezani na tablu sa relejima i osiguracima i tu je bio problem... :taunt:
Samo je meni motor radio bez problema... :scratch:
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Dec 31, 2008 8:34 pm

Moram da cekam toplije vreme, pa da rasturim tablu i releje.
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: 145 1.8 problemi

Ned Jan 11, 2009 6:41 pm

Tablu nisam rasturao, jel sve radi osim osvetljenja kilometraze, a to ceka lepse vreme. Ocistio sam i zamenio klemice na meracu goriva i pumpi, ispod onog poklopca u gepeku. Natocio full rezervoar na OMV, sipao Liquimoli za ciscenje dizni i ostavio auto da radi nekih sat vremena u mestu. Kad se ugrejao katalizator to je toliko pocelo da smrdi i dimi da je to neverovatno! Malo se motor tresao, nekih 1-2 minuta, na auspuhu izbacivao gomilu dima, smirio se i posle voznje na auto putu sa 6k rpm-a, evo vec 3 dan nemam problema. Izgleda da je kat bio zapusen od kratkih voznji, 2-3km po gradu, pa nije uspeo da izgori ono sto je u njemu. Ono sto sam primetio je da mi temp stoji zakovana na 70 i ni da mrdne preko. Izgleda da je fucking termostat kaput! Sad nastaje potraga za nekim koji ce da traje duze od 3 meseca :(.
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: 145 1.8 problemi

Pon Jan 12, 2009 9:09 pm

Kazu da ce ovih dana temperatura preko nule, pa bi mogao da sredim tablu. Kako se rastura? Saveti?
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: 145 1.8 problemi

Pon Jan 12, 2009 9:16 pm

Odvrneš dva imbusa (vide se s prednje strane), povučeš prema sebi i to je to. Pazi na kablove, skidaj ih sdesna na levo, tako je najlakše. Ne možeš da omaneš kad budeš vraćao, svi su različiti :)
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: 145 1.8 problemi

Pon Jan 12, 2009 9:55 pm

Možda ti malo pomogne :thumbsup:

Slika
Slika
Stex
Garaža: 145 1.8TS
Postovi: 242
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:05 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Jan 14, 2009 9:55 am

Jutros je otoplilo, pa sam zamenio sijaličicu. Postupak je sledeći:
- Odviju se dva imbus šrafa koja drže ukrasnu plastiku
- izvuče se plastika
- sama instrument tabla se drži na 4 imbus šrafa
- odviješ doni levi šraf
- u toku odvijanja, ispustiš imbus ključ i on padne u plastiku prednje
konzole :banghead: PSUJEŠ I POMINJIŠ ITALIJANE!!!!
- vratiš se u radnju po dugačku pincetu i baterisku lampicu
- zevaš da vidiš gde je ključ
- uočiš dotični i zavučeš ruku ispod plastike i izvadiš ključ
- odviješ preostala 3 šrafa
- satovi se lagano izvuku, odkači se konektor sa gomilom žica sa desne strane i izvadi kabal iz žabica pozadi.
- levi konektor se delimično izvuče, zakrenu se satovi, desna strana, i oslobodi kabal iz druge žabice.
- skineš sijaličicu i odeš u prodavnicu da kupiš.
- kažu da nemaju
- odeš u drugu, i tamo nemaju...
- pizdiš
- u povratku se setiš da probaš da izvučeš samu sijalicu iz plastičnog grla i uspeš...
- onda se setiš da imaš gomilu takvih sijalica u radnji, koje su preostale od popravke starog Technics risivera
- vratiš se u radnju, preturaš po fiokama i :mad: zameniš sijalicu
- vratiš se u auto i sve vratiš na svoje mesto, RADIII!!!
- smažeš pljesku i popiješ Pepsi Twist
- DONE!!! :arflag
Free Your Mind...And Your Ass Will Follow
Korisnikov avatar
Jurke
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex 156 1.8 (2.0) TS
ex 156 1.8 TS
ex 147 1.9 JTDm
ex 156 1.8 TS Polizei
ex 159 Rosso 1.9 JTS
ex 166 Grigio 2.4 MJet
156 1.9 MJet 16V SW
Lokacija: Srbija
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1542
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 9:43 pm

Re: 145 1.8 problemi

Sre Jan 14, 2009 10:16 am

E brate nesmejao si me jutros, svaka čast na iskrenosti i detaljnom tehnološkom opisu

:lol: :lol: :lol:
Алфа Ромеотик

"Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к познанију права, то је људска дужност најсветија!" Његош
gi
gile
Drug Član
Drug Član

Re: 145 1.8 problemi

Sre Jan 14, 2009 10:26 am

Stex napisao: - u toku odvijanja, ispustiš imbus ključ i on padne u plastiku prednje
konzole :banghead: PSUJEŠ I POMINJIŠ ITALIJANE!!!!
- vratiš se u radnju po dugačku pincetu i baterisku lampicu
- zevaš da vidiš gde je ključ
hahaha hahaha hahaha hahaha

Imbus ključ, za razliku od tebe, nikad nisam našao :)

Još uvek se voza negde u konzoli :)

Povratak na “Area Servizio”