Pranje motora...

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 09, 2008 1:49 am

ja sam prao na 146 T.S. u perionici zimus. sve lepo odradili sabani, kad sutra ujutru nece da upali! posle malo drkanja, skinem poklopac, ima sta i da vidim! u svakome od 8 lezista za svecice je bilo leda do vrha! BUKVALNO! trebalo mi je 2 dana da krpicama i kompresorom ocistim sve! sto se mene tice ne prem vise nikad! eventualno vlazna krpa i udri!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 09, 2008 1:53 am

Pa ne pere se motor zimi,a ako bas mora onda se auto posle toga dosta vozi da bi toplota potpuno osusila motor.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pon Jun 09, 2008 2:07 am

Vlada_nbgd napisao:Pa ne pere se motor zimi,a ako bas mora onda se auto posle toga dosta vozi da bi toplota potpuno osusila motor.
sad znam! :oops:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jul 25, 2008 8:56 pm

Evo mog iskustva od danas.Nisam verovao da je alfa tako osetljiva na pranje i vodu.A lepo meni burazer kaze NIKAKO na motor vodu,al ne da djavo mira.Oprah motor pre jedno metar dana a pazio sam da ga ne prskam sa jakim mlazom nisam ga ni mnogo prskao sa sredstvom za pranje.Zastitio sam delove elektronike oprah ga ,osusih upalih i sve je bilo ok .
Pre jedno 15ak dana krenuse problemi dok ne digne temperaturu na 90 ide kao blesav ali kad se zagreje kao da radi sa 3 cilindra.Cas sastavi normalno cas izgubi snagu.Ide on lepo ali vidi se da mu fali snage a i pomalo pucka kao da je protokomer.Ja za glavu nije valjda njena boljka PROTOKOMER.
Zakacismo na komp sve u redu,proverismo pritisak pumpe za gorivo . . .Tek kad smo ga otvorili voda kod bobine i ona pravi sav haos . Izduvasmo ocistismo i sad radi ko pre.Sad samo da ne rikne bobina .
Eto moga iskustva pa sad perite motor ako smete ja sad samo sa usisivacem a i to cu da promislim da ga ne udari promaja mozda.

:mek :black_car: :black_car: :black_car: :mek

Povratak na “Alfa Stile”