Alfa 156 1.8TS Euro3 sa ili bez katalizatora?

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Alfa 156 1.8TS Euro3 sa ili bez katalizatora?

Sre Jul 05, 2006 7:58 am

Dakle,

Kao sto rekoh na svojoj 156 1.8TS razmisljam da skinem (citaj .bacim u djubre.) katalizator, kako bi dobio koju KS vise :lool:
Silencer na usisnom filteru vazduha sam vec .ostranio. i dobio sjajan zvuk i bolji odziv na gas ali bi i katalizatora da se resim... :roll:
To (mislim bacanje katalizatora u djubre) sam radio na predhodnim Alfama (145 2.0 i 1.6) ali me zanima da li je to neko od vas radio na 156 jel je sam izduvni sistem potpuno ludilo zabog Euro 3 standarda, pa me brinu eventualne posledice, ako ih uopste ima, u sta sumnjam, al reko aj da pitam :lool:
ki
kilson
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 8:52 am

Sumnjam da je tvoj motor euro 3. U svakom sluchaju ako ga skidash, nemoj ga baciti - ostavi ga za mene. :)

Ako je opet euro 3, onda bi trebao imati dve lambda sonde, jednu pre katalizatora, jednu posle. Problema mozhesh imati jer, druga sonda nece ochitavati podatke kako treba.


Pretresi forum malo - bilo je priche.
Dexy
Postovi: 0
Pridružio se: Ned Nov 23, 2008 3:36 pm

Sre Jul 05, 2006 9:03 am

Nazalost jeste Euro3 i ima tricavih 140KS u odnosu na Euro2 koji ima 144KS (4ks, pa malo li je :lool: ).
A takodje ima i 2 Lambda sonde, zato i pitam.... :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 9:18 am

Nisam znao da je i 1.8 rađen u EURO3 varijanti. Moj ti je savet da za početak otkači&š konektor sa lambda sonde koja ide posle katalizatora. Ako ti auto tako bude i&šao kako treba, verovatno bi mogao da skine&š katalizator.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jul 05, 2006 11:24 am

Po pravilu, ako skines katalizator l.sonda ce dobijati pogresne informacije i mozes da ocekujes razne poremecaje u radu motora. Medjutim mnogi tvrde da su im se motrori ponasali identicno posle skidanja katalizatora. Iskreno nemoj da ocekujes bog zna sta jer ces vise osetiti gubitak u nizim obrtajima nego sto ces osetiti da je gore dobio(veci obrtni moment uvek daje subjektivni osecaj da je motor jaci). Ja sam radio ceo sistem 4-2-1 bez katalizatora i 2 free flow lonca i na prvi pogled sam se istripovao da auto ide sporije ali sam tek kasnije izvalio da se gore vrti dosta bolje.

Premala razlika, ako nije pri kraju ne skidaj ga!

Povratak na “Area Servizio”