Alfa 145 1.6 TS sija crvena za dizne

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Alfa 145 1.6 TS sija crvena za dizne

Uto Jun 27, 2006 8:13 pm

Prilikom startovanja a zatim i u toku rada motora na benzinu crvena signalna sijalica za dizne svetli. Takodje i na plinu, znaci ne gasi se uopste.
U plinskom sistemu postoji emultaor koji sluzi da laze bord racunar da dizne rade ( napomena isto tako mi radilo i kad nije bio ugradjen emulator, zbog toga sam ga i ugradio) Dizne ciscene sa Winns tecnoscu, motor radi fino mirno, osteljiv na gas i na benzin i na plin, sto me asocira da su dizne ok (ili mozda gresim?).
Zna li neko kako da izgasim ovu dosadnu crvenu signalizaciju za dizne.Probao sam sa skidanjem kleme na akuumulatoru kako bi resetovao bord ali uzalud, zna li neko sta sam ljudi jos propustio.

I svecice su glanc nove, novo motorno ulje, filteri za gorivo, ulje i vazduh. ali nju da izgasim nema sanse jedino da je iscupam.

Molim nekog ko zna u cemu je problem za pomoc, unapred hvala.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 27, 2006 8:23 pm

Ciao, :( na žalost ja ti ne mogu pomoći
(jedino ti mogu savjetovati dijagnostiku u servisu),
ali ti meni možda možeš. :roll:
Vidi, molim te, moje pitanje pod temom Alfa Zone: Servisi i prodavnice za Alfa Romeo u SCG pa mi probaj odgovoriti...
Hvala i pozdrav iz Splita!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 27, 2006 8:29 pm

Najbolje i najjeftinije resenje bez mnogo lutanja je da prikacis na dijagnostiku i da vidis sta ga muci, ovako mozes da krenes redom da menjas i pitanje je sta ces uraditi osim sto ces potrositi brdo para... :mrgreen:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 27, 2006 9:23 pm

Ma menjao sam redom jer je doslo vreme da se menja, kupio sam ga polovnog pre mesec dana pa sam hteo da znam na cemu sam i tako jedno po jedno menjao, ostali su samo jos spaner i kajsevi, ali tip mi se zaklinjao svim i svacim da je to zamenio pre 2000 Km. a i vizuelno deluju novi.
ali od prvog dana kod mene to se desava sa sig. sijalicom za diznu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 27, 2006 10:59 pm

To nije indikatoe za dizne, nego za elektoniku uopšte, kad se upali jedini način da saznaš šta je problem je da prikačiš automobil na komp i da se očita greška. Može biti bilo šta od elektronike... Step motor, lambda sonda...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 28, 2006 8:07 am

upravo tako, samo dijagnostika! moze biti vise stvari!
meni isto gori ta lampica non-stop i greska kod mene je senzor bregaste...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 28, 2006 11:04 pm

Hvala ljudi, i meni je na dijagnostici ustanovljeno da brljavi protokomer i lambda sonda. Majstor mi rekao da ne moram zuriti sa novim delovima posto pretezno vozim na plin.
Ima li smisla kupiti taj protokomer polovan i labda sondu polovnu ili univerzalnu Bosh-ovu ili mora sve novo?
Minimalno, ako bi dobro prosao, trosak bi trebao biti 100 evra (samo ulozak protokomera) + 50 evra sonda. Ah ta pusta sijalica ....

Nadjoh negde u nekom manuelu za alfu 145 da je terminal 51 na Engine cotrol modulu zaduzen da pali tu sijalicu, jeftinije je da cviknem taj provodnik kad sve ostalo radi dobro ;)

Ne stvarno kakve probleme mogu da ocekujem u bliskoj buducnosti zbog neispravnosti navedenih delova?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 29, 2006 9:53 am

Nemoj gasiti tu sijalicu. Otkloni kvar i koristi kako je predviđeno. Ipak ta lampica može da ti ukaže na probleme koji se posle mogu dodatno iskomplikovati. E sad izbor je tvoj, ja to ne bih nikad uradio.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 29, 2006 11:04 am

Ma salio sam se druze, ne bih to uradio ni u ludilu. U svakom slucaju hvala na savetu.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 29, 2006 9:35 pm

Ta lampica u opste ne pokazuje to sto vi pricate !!!
Ako se kojim slucajem ta lampica ne ugasi posle 3-5sek posle davanja kontakta motor ne bi trebao da upali !!!!
Pored akumulatora postoje dve kutije sa relejima, u levoj kutiji postoje dva releja i osigurac,prvi relej je taj koji kontrolise tu lampicu i zbog koga se ona pali !!!!!!
Proveri prvo ispravnost tog releja i samog kontakta (buksne) u koje lezi relej!!!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 29, 2006 9:37 pm

Posto motor ocigledno radi, a lampica i dalje gori, koje je tvoje objasnjenje, dakle? :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Jun 29, 2006 11:51 pm

Cortezkg napisao:Ta lampica u opste ne pokazuje to sto vi pricate !!!
Ako se kojim slucajem ta lampica ne ugasi posle 3-5sek posle davanja kontakta motor ne bi trebao da upali !!!!
Pored akumulatora postoje dve kutije sa relejima, u levoj kutiji postoje dva releja i osigurac,prvi relej je taj koji kontrolise tu lampicu i zbog koga se ona pali !!!!!!
Proveri prvo ispravnost tog releja i samog kontakta (buksne) u koje lezi relej!!!!
To je lampica koja te upućuje u servis na dijagnostiku, a ne na šlep. Može da bude i do tog releja, ali definitivno nije za paniku.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 30, 2006 12:01 am

Ako se u jos nekoj temi bude pricalo o mistrerioznoj lampici na 145/6-ici :mad: :mad:

Dakle to je .check engine. lampica, i nema nagadjanja zbog cega je upaljena, vec samo komjuterska dijagnostika moze da kaze tacan kvar na motoru.

I naravno da auto moze da radi, cak iako ona non-stop sija.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jun 30, 2006 7:47 am

U mom slucaju, ova lampica nekad se ugasi nakon 3-5 sec posle datog kontakta a nekad ne, ali kad startujem motor stalno gori do gasenja motora. Motor se uvek startuje.
U svakom slucaju nije mi na odmet da proverim navedeni reley koji je pomenuo @Cortezkg. Igrom slucaja malo sam zagrebao u tu dijagnostiku ali sa Vag interfejsom (dijagnostika za nemce) i desilo mi se vise puta da mi dijagnostika javi gresku na odredjenom sklopu a da bude kriv reley. Kada sam spominjao gore terminal 51 na ECM-u na to sam i mislio ali nisam video (obzirom na grubu shemu) preko kog releya ide.
Provericu u toku dana i javljam.

Pozdrav svima i jos jednom hvala na kolegijalnosti.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Čet Avg 31, 2006 10:16 pm

Resenje problema je zamena protokomera. Zamenio ikonacno crvena sig. sijalica ugasena.

Povratak na “Area Servizio”