Ne mogu da ubacim u brzinu!???

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ne mogu da ubacim u brzinu!???

Sub Jun 10, 2006 6:47 pm

Do pre neki dan sam vozio auto bez problema samo sam osetio da je kvacilo tvrdo i da se papucuca malo trese kad je pritisnem, e onda kad sam sinoc dosao kuci pri pritisnutom kvacilu cuo neko lupkanje kad je auto na leru ;)
Jutros kad sam krenuo nisam mogao da ubacim u brzinu(ni u jednu) samo se cuje neko struganje zupcanika pri pokusaju da ubacim u neku brzinu, kao da ne pritiskam kvacilo!!! :glupan: :glupan: :glupan:

Sta se desava? Ja sumnjam na korpu ili lager,jesam li u pravu? ;)
U pitanju je AR33 1.5 `91 :red_car:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jun 10, 2006 8:00 pm

Cilindar kvacila, gumice popustile, izaslo ulje.

Ako nema ulja kod nogu tj. papucice za kvacilo, onda je donji cilindar, tj. onaj u motornom prostoru popustio.
Ako ima ulja, onda je gornji.

Ako gresim, nek me neko ispravi ;)
Korisnikov avatar
Player
Garaža: Gtv V6 TB
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 153
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 4:22 pm

Sub Jun 10, 2006 11:20 pm

Moguce... ili je to, ili je pukao onaj prsten u korpi kvachila (onaj shto drzhi listice nategnute), tako da nema nikakvog efekta kad stiskash kvachilo. Ako je to, onda nova korpa, a kad vec menjash korpu onda menjaj ceo set kvachila :(
Objects in the mirror appear
TO BE LOSING !!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 11, 2006 8:16 am

Verovatno je ovo sto Player kaze, jer bi ti u prvom slucaju papucica kvacila .propala. a to nisi pomenuo u tvom postu.

Najjednostavnije je da pogledas nivo ulja za kocnice, i odma znas sta je ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 11, 2006 10:28 am

Nivo ulja je ok a onaj cilindar sam promenio pre 6 meseci tako da je najverovatnije korpa :(
Postoji li mogucnost da se samo ona promeni,eventualno i druk lager ali lamelu bih zadrzao jer je dobra(nisko i lepo hvata)
Korisnikov avatar
Player
Garaža: Gtv V6 TB
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 153
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 4:22 pm

Pon Jun 12, 2006 1:00 am

Naravno da postoji, ali cena lamele ti je oko 20-30% (ne znam tachno, ovo je uopshteno za sva auta) od cene celog seta kvachila. Ako vec stavljash novu korpu i lezhaj po meni bi trebao menjati i lamelu... jer cesh u suprotnom svejedno posle xxx kilometara morati menjati i nju... pa ako ti se isplati da dva puta skidash menjach... :roll:
Objects in the mirror appear
TO BE LOSING !!!
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 12:53 pm

i koliko izadje zamjena kompletna?i korpe i lamele?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 4:52 pm

Za 145 je SET Delphi Borg & Beck oko 14000din u Euro Autu. Za ruke ne zanam, nisam menjao, čisto sam pitao orijentaciono cenu delova.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 4:53 pm

Nisam jos zamenio ali sve komplet sa radom oko 120e :lool:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 4:59 pm

zavisi od kvaliteta prvenstveno...
E sad ne znam kolika je razlika između seta za 145 i 33 ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 13, 2006 5:05 pm

Razlike u ceni nema ako je 145-ica sa boxer motorom
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Čet Jun 22, 2006 6:21 pm

Ja sam menjao komplet pre mesec dana...10.500 dinara komplet korpa, druk i lamela i 45E je zamena ovde u KG.

Mada, ja nisam zadovoljan, evo posle skoro 5000km i dalje mi se cuje neko sustanje (skripanje, zujanje) kada pritiskam kvacilo...I po nekad mi se desi blagi trzaj pri kretanju, kao da sam naglo pustio kvacilo, a nisam...

E, da li je do majstora ili do jeftinog seta, ko zna...U svakom slucaju, cim dodjem do para ide nova zamena, nervira me ovo...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 25, 2006 1:11 pm

Od kog proizvodjaca je set kvacila?
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Ned Jun 25, 2006 8:26 pm

Mislim da je Delphi, ali nisam sto posto siguran :( Ili je delphi bio 15000 a ovaj set 10.500-11.000...Bem li ga sad...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jun 25, 2006 8:51 pm

imandic napisao:Ja sam menjao komplet pre mesec dana...10.500 dinara komplet korpa, druk i lamela i 45E je zamena ovde u KG.

Mada, ja nisam zadovoljan, evo posle skoro 5000km i dalje mi se cuje neko sustanje (skripanje, zujanje) kada pritiskam kvacilo...I po nekad mi se desi blagi trzaj pri kretanju, kao da sam naglo pustio kvacilo, a nisam...

E, da li je do majstora ili do jeftinog seta, ko zna...U svakom slucaju, cim dodjem do para ide nova zamena, nervira me ovo...
Malo se cuje zbog druklagera, sumnjivog kvaliteta i trzaj je klasican za majtorije gde je masna ruka nalegla na frikcione povrsine.
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Ned Jun 25, 2006 8:59 pm

Koliko para, toliko muzike...stara narodna...Ali nisam imao izbora... :(
BTW, majstori u KG su idioti...Svi do jednog
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 27, 2006 6:57 pm

Brate isti slucaj u Nishu, jedan majstor,skup u piiiiii materinu a buni se i sto sam mu ja odneo moj set i sto nisam kupio od njega,te ova korpa ti nije dobra pa posle nije korpa nego lamela,pa druk lager, ZAMISLITE!!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jun 27, 2006 7:21 pm

ko ti kriv kad idesh kod vojkana....otvoricu servis i u nishu
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jun 28, 2006 9:38 pm

Daj Vlado brate spasi mene i sve ostale u Nishu,otvori taj servis pa da procvetamo :P :P :P

Konacno sam uzeo auto danas,ispostavilo se da je sve u redu i sa korpom i sa lamelom i lagerom ;) ugradio ih i auto je ok(barem za sada :? ), sa Vojkanom sam izgladio nesporazum i nadam se da nece vise da me dovodi u takvu situaciju :evil:

Korpa koja je skinuta je VALEO i stvarno je bila cela polmljena GADNO...
Kvacilo je sada meko kao kad kajmak seces super ostrim nozevima koje mozes da kupis preko tele shopa :applause: :applause: :applause:

Malo vise kenjam ali sam srecan sto ce moja alfica opet posle 3 nedelja da zari i pali ulicama Nisha :plavi_voli:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jul 02, 2006 10:31 am

samo se vozikaj i uzivaj,ne brini nista
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Uto Jul 04, 2006 7:08 pm

@imandic
slazem se sa tobom do nekle, velika vecina majstora ovde u Kg-u su idioti, ali postoji i mali broj kvalitetnih mehanicara, pa kad budes iduci put hteo da poravljas auto javi mi se da te vodim kod mog, i veruj mi bices prezadovoljan!

Povratak na “Area Servizio”