Servo pumpa i ispitivanje ulja za kocnice

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Servo pumpa i ispitivanje ulja za kocnice

Pet Avg 11, 2006 4:00 pm

Malo pre odlaska na odmor poceo je da mi se cuje servo pumpa volana. Cuje se u voznji, bez obzira na to da li motam volan ili ne.

U servisu sam dogovorio zamenu, ali ipak da pitam da li je neko imao slicno iskustvo?

Tih dana sam proverio kod drugara ( VW servis, nije mu bas bilo drago :shock: ) stanje ulja u kocnicama, preko uredjaja koji meri vlagu u ulju u kocionom sistemu, a izrazava se preko lampica, i ispalo je da je ulje katastrofalno, tako da sada planiram ada zamenim servo pumpu, ulje u servu i ulje u kocnicama.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Pet Avg 11, 2006 4:24 pm

Ulje za kocnice se menja svake druge godine ili na 60000km.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Pet Avg 11, 2006 10:37 pm

Znao sam za podatak za svake 2 godine, a nisam znao za kilometrazu. Interesantan je ovaj uredjaj koji to utvrdi ukoliko nema evidencije.

Kakva je situacija sa uljem u servu volana. Kada i da li se menja. Informacije koje imam su protivrecne. Kod mene se mozda cuje samo alternator, saznacu to sutra definitivno, ali bih ipak mozda zamenio i ulje u servu i letvi volana.
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4320
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Sub Avg 12, 2006 10:30 am

Ulje u servu se u principu ne menja, nego se doliva po potrebi...mada nije dobro da opada toliko da mora da se doliva.
Acqua-Olio-Benzina
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Avg 12, 2006 9:25 pm

Neki kazu da kada se menja ulje menjaju se i cilindri ili bar gumice, jer novo ulje kad napadne gumice nije dobro - sta mislite o tome?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Avg 20, 2006 7:40 pm

Mislim da to nije tacno :)

sasa preporucljivo je da u servo dospes/zamenis ulje Tutela GI/A

U kocioni sistem Tutela DOT4 ili neko DOT 5.1 ulje
Korisnikov avatar
sasa bg
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 TBi
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 116
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 8:29 am

Pon Avg 21, 2006 11:38 am

Prilikom zamene servo pumpe, iscurelo je puno ulja, tako da je to ulje prakticno zamenjeno.

Blizi se zamena plocica, pa cu tada zameniti (crno) ulje za kocnice. Stajao je dugo auto, prvo u Italiji, a onda ovde i sve te .cudne. zamene treba uraditi.

Povratak na “Area Servizio”