Zvuci u autu

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Zvuci u autu

Pet Jan 21, 2005 9:53 pm

Drugari,
jel neko ima problema sa krckanjem, suskanjem i skripanjem plastike u autu?

Cuo sam da moze da se nadje teflonska pasta koja lepo sprecava te odvratno-grozne zvuke?

EDIT: ovo bi prebacio u novi topic posto verovatno dosta ljudi gubi zivce zbog iste stvari
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 21, 2005 10:45 pm

Mislim da te probleme ima vecina vlasnika Alfe, ja sam prestao da obracam paznju, na kraju krajeva, i to je deo Alfinog sarma :grin: :grin:
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Pet Jan 21, 2005 10:52 pm

Ja sam uspeo dosta da postignem tako sto sam ubacio onu traku koja sluzi za dihtovanje prozora (stavio sam je izmedju metalne konstrukcije vrata i plastike, takodje i u gepeku) ali ne znam sta da radim za instrument tablom (posebno sa centralnom konzolom, ne mogu da postavim tu traku ispod)...Ima li neko sredstvo koje pomaze (pomogne po neki put WD-40 ali na kratko)...
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Pet Jan 21, 2005 10:53 pm

Alfacrazy napisao:Mislim da te probleme ima vecina vlasnika Alfe, ja sam prestao da obracam paznju, na kraju krajeva, i to je deo Alfinog sarma :grin: :grin:
BTW, ti si iz KG? Koju alfu vozis?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Jan 21, 2005 11:07 pm

Ja jos uvek nemam tih problema, bar ne u velikoj meri, ali predpostavljam da je to zbog toga sto je auto proizveden u dec. 1996.
U Alfi 33 koja je bila stara 12 god. kada sam ja poceo da je vozim, imao sam tih problema, i moze ponekad da zasmeta ali uglavnom nisam obracao paznju na to...
Valjda je to sudbina auto koja imaju tvrdo vesanje...
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Pet Jan 21, 2005 11:18 pm

Meni je 98. godiste auto, i nije to puno...Cuje se dok ne ukljucim radio, cim ga ukljucim zvukovi se vise ne primecuju, ali me nervira mnogo cisto zato sto ne mogu da ga sredim...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jan 22, 2005 12:24 am

Vozim 155 2.0 TS, '97 godiste. Da budem iskren, nemam narocitih problema sa skripanjem i krckanjem plastike, izuzev povremenog neobjasnjivog krckanja iz centralne konzole (otprilike kod prekidaca za klimu), koje se izuzetno retko javlja iz meni potpuno nepoznatih razloga.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sub Jan 22, 2005 12:39 am

Kod mene je evidentno krckanje plastike od kako je auto poceo da se vozi po nasim putevima,pre mene ga je vozio nemac i kad sam poceo da ga ja vozim nije bilo ni trunke skripe jer je vozen po njihovim putevima...a onda za godinu i po dana i milion i po rupa pocela su pucketanja plastike...nekad me uzasno nervira nekad jednostavno dodam gas i slusam zvuk motora(deranje kako BOOST kaze xexe :) )
Korisnikov avatar
imandic
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9JTDM 110kw
Lokacija: Kragujevac
Lokacija: Kargujevac
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 28, 2008 11:56 am

Sub Jan 22, 2005 2:12 am

Potpuno isti slucaj i kod mene, kada sam ga uvezao bio je super...onda malo po malo...Zato sada trazim resenje, jer definitivno nije do auta nego do nasih puteva...Ili da prodam alfu i kupim tenk, pa da radim sajt ljubitelja tenkova :)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 12:53 am

Evo za 156ticu kako da se resi problem sa tablom,
izgleda da nije samo do puteva vec vremenom popuste srafovi
http://www.alfa156.net/tech/dash.html
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 12:57 am

Meni se izgleda cuje neki cvrcak sve vreme iz ventilacionog sistema, ali posto mi je uglavnom muzika pojacana...ne cuje se tolko, da bi zbog toga ludeo. Inace, problema sa skripanjem plastike nemam....doduse, nema ni rupa ovde, a nije ih bilo ni mnogo u Italiji dok je auto tamo vozen :D
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 6:05 pm

Hehe imam i ja cvrcka al samo dok se auto ne zagreje, posle ucuti..
Moja alfa je kao Jeremija :mrgreen: , sve bolesti koje kace 156ticu ima.
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Ned Jan 23, 2005 7:19 pm

NemanjaNS napisao:sve bolesti koje kace 156ticu ima.
:)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

...

Sre Jan 26, 2005 9:58 am

ako neko uspe da reshi shkripanje oko vrata/prozora... neka javi, poludecu od toga vishe :(
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Sre Jan 26, 2005 11:01 am

Meni je pocela karoserija da skripi, a ne plastika :oops:

Izgleda da sam jemalo vise razvukao nego sto treba :roll:
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 04, 2005 2:26 am

meni je problem jedino vrata sto malo skipe -vozaceva ali po neravnom tj.. losoj cesti... ali onaj iz servisa mi je rekao da je neki saraf popusti pa vrata ne diftuju dobro... to ce mi srediti sada kad odem da zamjenim lamelu.... sutra... najkasnije prekosutra...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 04, 2005 10:48 am

Jel ti se cuje skripanje plastike ili metala u vratima?
Meni su se cula u pocetku samo jedna, sada je to preslo i na drugu stranu, pa ako moze da se sredi...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 04, 2005 11:11 am

pa vise metala....tj ona diftung guma oko vrata ona ...ko da skripi .. kao da se vrata pomjeraju...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 04, 2005 11:13 am

Ista situacija kod mene. ajde javi kako su resili, pa da i ja to kod sebe uradim ;)
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 04, 2005 11:14 am

nikakav problem... javim za 2-3 dana...
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 04, 2005 11:19 am

tnx :P
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 11, 2005 8:33 am

apoolon napisao:meni je problem jedino vrata sto malo skipe -vozaceva ali po neravnom tj.. losoj cesti... ali onaj iz servisa mi je rekao da je neki saraf popusti pa vrata ne diftuju dobro... to ce mi srediti sada kad odem da zamjenim lamelu.... sutra... najkasnije prekosutra...
I sta bi u servisu? Jel su sredili ovo?
Go
Gost
Drug Član
Drug Član

Pet Feb 11, 2005 11:45 am

uuu.... zaboravio sam ovu temu.... sredio sam vrata ne skripe vise.... jedino sto je uradio jeste dotegno gornji saraf i promjenio onu diftung gumu na vratima.... makar ova 3-4 dana nisam primjetio da skripi....

kako sam promjenio lamelu sad napokon se mogu vozikati po gradu i kur..i i napokon derati one levate sa GTI-a...

i vise ne dam nikome da mi vozi auto.... kao dosad .... da mi piiiip..u auto... pa nisam rokefeler da mjenjam lamelu svaki mjesec.... stas kad papci neznaju voziti alfe... kontaju da je ko golf....

Povratak na “Area Servizio”