Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
helldriver630
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 7:08 pm

Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Pon Mar 26, 2012 8:35 pm

Vozim alfu 33,1.5 boxer godinu dana pre toga nisam vozio alfe to je moja prva alfa.Video sam ovaj forum i resio da se uclanim...
Kad sam je uzeo presla je 232000 sad je 244000 znaci kod mene je presla nekih 12.000km,nisam znao nista o odrzavanju do skoro pa sam resio neke stvari da zamenim.
Svecice su mu super bosna,to sam cuo da nikako nebi trebalo da tako radi,majstor kod koga sam bio kaze da su najbolje Golden Lodge 25 hl,ali one nigde ne mogu da se nadju e sad ako mi mozete reci koje druge da uzmem,inace auto je samo na plinu benzin nije u funkciji.Drugi problem je sto benzin uopste nije u funkciji,cak i ne pali na benzin vec na plin i dugo nije radio na benzin,mozda je otisla i pumpa i dizne,to cu uskoro da sredim.
Za godinu dana nisam imao problema,osim kada mi je pre mesec dana izgorela bombina pa sam uzeo drugu novu,ali neznam uzrok zasto se to desilo.
I imam jos jedan problem trenutno,kad god ugasim auto,na delovima karoserije pojedinim baca struju kako god dodjem u kontaktu rukom oseti se,a ne prazni akumulator uvek pali bez problema sve radi kako treba,jel zna mozda neko o cemu se radi?
Pitam za savet sto se tice svecica,koje da uzmem cuo sam za NGK,ali ako mozete mi reci koji model za plin?
I sta jos savetujete da praktikujem sto se tice odrzavanja,ulje,filteri,i sve ostalo ako mi mozete reci??
Hvala unapred
Slika
Korisnikov avatar
Gorstak33
Garaža: Fiat bravo 1.6 mjet, 2008.
Ex Alfa Romeo 156 sw jtd 8v, 2003.
Ex Alfa romeo 33 1.7 ie 8v,1993.
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 364
Pridružio se: Pon Jun 14, 2010 7:39 pm

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Uto Mar 27, 2012 12:46 pm

Pozdrav kolega.Sto se tice svecica,ja licno mislim,a i te sam stavio i bile su nanjpoj,da je najbolji izbor NGK sa jednim pipkom.Ne znam tacnu oznaku ali pretrazi malo na forumu,naciu ces sigurno.Kad je ulje u pitanju,tu su misljenja podeljena.Meni je bila Selenia 2ok,pa sam ja presao na Mobil i vozio ga sve dok nisam video da ga pakuju,ama bas svi,i vratio se na Seleniu ali gold,gradacija 10w40.Zelim ti da se ugodno vozis :arflag
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Uto Mar 27, 2012 9:17 pm

eto ja naprimer imam bosove svecice i nemam problema vec god.dana...sto se tice struje to je staticki elektricitet i nista strasno.. :arflag
Korisnikov avatar
Nikola_no1
Contact:
Garaža: Alfa 33 1.3 VL
Lokacija: Svuda po malo
Postovi: 105
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 12:22 pm

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Sre Mar 28, 2012 9:10 am

Ja koristim NGK Vline4 / BP6E , te svecice dosta preporucuju za plin, nemam problema za sada, a nisu ni skupe :) ... ma da eto kolega alfista lalicspecial koristi boshove i nezali se.
Korisnikov avatar
MARKO-BG
Garaža: Alfa 145 1.7 16v BOXER
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 311
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 9:59 am

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Sre Mar 28, 2012 9:08 pm

i kod mene su bosch i za sad su ok
helldriver630
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 7:08 pm

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Čet Apr 12, 2012 2:53 am

Hvala puno na odgovorima,svecice sam zamenio NGK bp6e (tako nesto) sa jednim pipkom,i filter za vazduh.Osetio sam odmah da auto malo bolje ide i bolje vuce.
Imam jos nekih pitanja,hteo bih bas da ga lepo uredim a vi imate iskustva.
Prvo u skorije vreme sto bih uradio,zamenio bi sedista nisu mi ni ova losa,ali nisu ni nesto posebno,nasao sam neke presvlake ali nije to to,izvlace se ne stoje bas lepo tako da mi se i ne svidja nesto.Da li odgovoraju sedista od nekih drugih modela alfe,ili nekih drugih automobila,i ako mozete da mi kazete koji su to modeli i kako to ide,ili se vise isplati da presvucem ova kod nekog sto radi to?
I drugo pitanje,auto mi je dosta tvrd bas se osecaju rupe na putu,jel je to fabricki ili su amortizeri otisli,pitao sam za nove oko 10.000din je jedan prednji,nebi bas tolike pare da dajem za amortizere,pa sam hteo da pitam da li se isplati punjenje amortizera cuo sam da to neki ljudi rade,hteo bih malo da ga uredim da bude udobniji.
I jos jedan problem imam trese mi se auto od 110 pa na dalje nisam ga nesto brze vozio od 130,imam dobre alu felne,guma je neka vulkanizirana video sam da li je moguce da sam felne negde iskrivio upadao sam nekoliko puta u rupe jbg,pazim ali uvek se desi neka situacija.
Od cega to moze da trese,planiram sada neki dan da uradim balansiranje felni,neznam da li ce to da pomogne,pa ako moze vase misnjenje oko toga?
Za sada toliko,izvinite sa ovolikim tekstom,ali bas se vezao za auto i hocu sve da ga uredim,zadnje vreme samo razmisljam o njemu :arflag :arflag :arflag
helldriver630
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Jul 21, 2011 7:08 pm

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Čet Apr 12, 2012 3:04 am

Slika

Slika

Slika

Slika


Evo nekoliko slika od auta...
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Čet Apr 12, 2012 11:07 am

Imam ja dobra sedista alfina original imam i amortizere stoje na autu a vidim po tablicama da je KG u pitanju ja sam blizu tako da mogu da ti izadjem u susret za mnoge stvari naravno da ti i pomognem u necemu...ako imas jos nekakvih problema.. :wave: :arflag
auto ti je dobar a naravno ako hoces da bude jos bolji treba volja..malo truda i bice kao ladja!
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: Alfa Romeo 33 1.5 Boxer Full injection

Čet Apr 12, 2012 11:09 am

helldriver630 napisao:Slika

Slika

Slika

Slika


Evo nekoliko slika od auta...
imas extraa felne..

Povratak na “Boxer Odeljenje”