1.9 JTD nema snage

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Sub Mar 02, 2024 6:32 pm

E pa dragi Alfisti sredio sam problem sa klapnama... bile su sve u polozaju zatvorenom..
Aliiii nista, sve je isto...
Sve je novo, apsolutno sve... svi parametri pritiska goriva, vazduha su ok...

Pitanje ako imate iskustva. Sta se desi ako auto prebaci jedan zub? veliki servis je radjen pre pola godine, ali ne znam ni ko je ni kako radio. To mi je jos jedino mozda kao opcija.
Mislim da bi auto losije radio.. moj nekada trokira kada se upali prvih 5sekundi, nekada duze treba da se upali, ali nakon toga ok radi, ne trese i ne lupa...

Snage toliko nema da nisam uspeo da isteram auto iz garaze koja je na -1.
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Sub Mar 16, 2024 6:37 pm

Update... stavio downpipe i nove dizne... eliminisao sam i dizne i katalizator...

Pitanje vezano za pasteticu ili vnt od turbine.. Kada skine, vakum crevo sa pastetice od turba i vratim ga, sipkica se brzo uvuce do kraja i vrati se u skoro pocetni polozaj kao kada je auto ugasen.. kada dajem gas, nema nekog velikog pomeranja sipkice....

Ne mogu da nadjem snimak nekog primera kako radi... overboost i turbo su novi, kada stavim prst na vakum crevo, solidno vuce.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: 1.9 JTD nema snage

Sub Mar 16, 2024 8:08 pm

Pasteta bi trebalo da stoji uvucena na leru
Slika
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Ned Apr 14, 2024 12:40 pm

4 meseca kasnije sam pronasao problem. Mozda nekome nekada pomogne.
Ceo problem je bio u jednoj maloj zici koja je bila prekinuta, a u celom snopu kablova ne zman tacno ni od cega je :D
Auto nije imao gresku ili bilo sta sto bi ukazalo na problem, samo sam bio lud i krenuo da proverava, kilometre kablova u autu.
Auto vise nije u Safe modu, nema vise katalizator i EGR.. Cekam samo da mi stigne mapa sa stage 1 i ugasenim EGR-om, pa da ubacim.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7551
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Pon Apr 15, 2024 6:24 am

Ajde, drzimo🤞
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Pet Apr 19, 2024 7:18 pm

Sada mi je potrebna najveca pomoc :D
Problem je resen, auto vise nije u safe modu... auto ide ali nema snage, ni u niskim ni u visokim obrtajima, turbo slabo puni.
Da ne ponavljam da je sve novo, od senzora do turba, egr je ugasen i softverski i mehanicki.
Nakacio sam dijagnostiku, napravio krug i pogledao parametre. Ubacujem sliku da i vi vidite.
Bust na MAP i MAF su ranije u safe modu (pre zamene turbine i skidanja klapni na usisu) bio daleko veci nego sada.

¨Sta vi mislite? gde da jurim problem... Mozda novi turbo nije dobar? Nema nikakvo sistanje na crevima od turba.
Overboost pressure lmesured u leru mi ide od 0.91 do 0.94, a u drugoj brzini do 1.2, dok target u leru lagano do 1.7...

Slika

I da, pasteta na turbu ne uvuce sipkicu do kraja, ali na dijagnostici pokazuje 75%, i u leru spusti i do 20%, dok u voznji ne ode ispod 60%... kada povezem overboost direktno na akumulator dok auto radi, uvuce lepo pastetu i tako stoji, i na taj nacin sam eleminisao ceo vakum sistem.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: 1.9 JTD nema snage

Pet Apr 19, 2024 8:43 pm

Odradi sve to sa desired i measured vrednostima, ovako se ne zna koliko sta treba da bude. Pominjano je dosta puta da sraf na poluzi turba koja ide na pastetu mora da bude na odredjenom mestu da bi sve funkcionisalo kako treba (ima negde na forumu i gde tacno), a prilikom zamene turba je kod mnogih to cackano, mozda je to slucaj i kod tebe.
Slika
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Pon Apr 22, 2024 5:46 pm

Doveo sa, direktno struju na Overboost ventil i otvori lepo pastetu turba i tako stoji.
Dok izmerena struja na overboost-u je oko 10v, isto toliko je bilo i na EGR-u i pokazivao je gresku koju nisam mogao da resim osim da softverski ugasim EGR.

Sta je interesantno, i EGR i Overboost imaju dve zice, od kojih jedna dolazi sa "istog kabla"blizu racunara.. verovatno masa... tj taj jedan kabal blizu racunara se racva na 4 kabla koji ide do EGR, overboost, ventil za klapnu koja gasi auto i cetvrta za one 4 klapne na usisu sto ne treba ni da postoje :)

Izmerim napon na overboostu dok auto radi, oko 10V, a zatim ostavim jednu na navodni plus ( zuta zica), a drugi kraj na masu od sasije i on pokaze 14V..

Cackao kablove, i ajde da opet proverim, i nista... stavim na plavu zicu i masu, on izmeri 14V.. Tu sam bio zbunjen kako mi plus prebacuje sa plave na zutu zicu i obrnuto. Da je neki spoj, sprzio bi osigurace ili upalio gresku.

Totalno sam zbunjen... Dolazim u Srbiju za mesec dana pa cu doterati auto, ne busta preko 1.3 Bara ali moze da se vozi..
Ali bih opet voleo to da resim sam.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: 1.9 JTD nema snage

Pon Apr 22, 2024 9:00 pm

Vidi gde se mase spajaju na sasiju da nisu oksidirale. Takodje mozes unimerom izmeriti otpor sa mase overbusta na masu akumulatora, pa na osnovu toga da imas neku ideju. Oksidacija u dzekovima ili los lem na kompjuteru takodje mogu da stvaraju otpor i pad voltaze.
Slika
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Sre Apr 24, 2024 3:46 pm

bums85 napisao:
Pon Apr 22, 2024 9:00 pm
Vidi gde se mase spajaju na sasiju da nisu oksidirale. Takodje mozes unimerom izmeriti otpor sa mase overbusta na masu akumulatora, pa na osnovu toga da imas neku ideju. Oksidacija u dzekovima ili los lem na kompjuteru takodje mogu da stvaraju otpor i pad voltaze.
Hvala ti puno na savetima !

izmerio sam otpor od mase na overboostu do mase na ak i na sasiji i pokazuje 4.031 kilo Oma. ogulioo sam malo kabal nedaleko od osiguraca kod motora i tu ne pokazuje otpor. Tabla sa osiguracima i relejima je nova takodje :D

Da li ti osiguraci i releji prave otpor i takav otpor treba da bude ili da trazim problem u tom delu ??? da kazem da je taj otpor u tom delu, i takodje pokazuje isti otpor kada merim na EGR ventilu koji nije radio pored svih novih delova...

Slika

I da.. kada stavim aparat na opciju da pisti ako nema prekida, i povezem na dzek i minus klemu, on pisne kratko i prestane..
Jovan Alfa
Garaža: Alfa Romeo GT 1.9JTD
Alfa Romeo 166 3.0 V6
Lokacija: Francuski Alpi
Postovi: 16
Pridružio se: Sre Jan 10, 2024 9:09 pm

Re: 1.9 JTD nema snage

Sre Apr 24, 2024 8:28 pm

I jos jedno pitanje... sta dovodi masu do osiguraca kod motora... sve sam pregledao i ne mogu da provalim.. ima taj famozni osigurac broj 11 koji cu sutra da proverim ali tesko je provaliti sta dovodi masu do table
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: 1.9 JTD nema snage

Čet Apr 25, 2024 8:20 pm

Ne bi trebalo da osiguraci prave bilo kakav otpor, a 4 kilo oma je previse ako nema nicega na toj liniji. Sta dovodi masu moras sam da istrazujes, mozda je sama sasija, mozda ima neki kabl, prati kablove od overbusta ako mozes
Slika

Povratak na “Diesel Potenza”