Nekoliko pitanja za 159-ku

Problemi pri registraciji
Razna uputstva oko korisćenja foruma
mrsicnn
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 SW
Lokacija: Prijedor
Lokacija: Prijedor
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Nov 25, 2023 10:41 pm

Nekoliko pitanja za 159-ku

Sub Nov 25, 2023 10:55 pm

Pozdrav svima,

Prije nekoliko dana sam postao ponosni vlasnik modela 159 SW, 2009 godiste sa Lusso paketom opreme, 1.9Jtd 110kw sa svega 170,000KM na satu. Auto je jako pazeno i cuvano sa urednom istorijom servisa i odrzavanjem. Vlasnik je dugogodisnji Alfista i vidi se da je auto bilo pazeno i mazeno.

Medjutim, imam nekoliko pitanja za vas koja me zanimaju. Prvo pitanje je za taj famozni Servo u ovom modelu. Auto u leru, pri okretanju volana pod nekim ajmo reci uglovima ima onako blago zujanje. Po vama da li bih trebao pregledati Servo sistem, od pumpe, crijeva i letve i sta bi najprije tu moglo biti. Da napomenem volan se normalno vraca pri motanju, pri vecim brzinama se nista ne cuje, nema zujanja i krckanja.

Sada mogu preci na drugo pitanje. Danas sam utjerao auto u garazu i posto je Alfa noc prije stojala napolju i padala je kisa u jednom trenutku u donjem desnom dijelu suvozacevih vrata usla je mala kolicina vode u auto, recimo na pola praga ili ti vrata. Prvo sto sam pretpostavio je da keder dovoljno dobro ne dihtuje. Sta bih tu trebao pregledati, da li je neko imao slicnih problema.

Veselim se vasem odgovoru, i unaprijed se izvinjavam jer pretpostavljam da ima mnogo tema na ova dva pitanja ali mi je mnogo lakse bilo da ovako postavim pa da vrlo rado citam vase odgovore
Korisnikov avatar
Sale_939
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Ripanj
Postovi: 164
Pridružio se: Pon Apr 03, 2023 10:00 am

Re: Nekoliko pitanja za 159-ku

Pon Nov 27, 2023 2:28 pm

Sto se serva tice resavaj sto pre ja sam cekao pa mi je to povuklo servo pumpu...isto zujalo na leru otisao kod Brane covek zamenio ulje i posudu, problem resen dok nije otisla pumpa zbog slabog protoka ulja usled zapusenosti filtera u posudi..

Poslato sa TFY-LX1 pomoću Tapatoka

mrsicnn
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 SW
Lokacija: Prijedor
Lokacija: Prijedor
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Nov 25, 2023 10:41 pm

Re: Nekoliko pitanja za 159-ku

Pon Nov 27, 2023 6:09 pm

Hvala vam na odgovoru, tako ce i biti kao sto ste rekli
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Nekoliko pitanja za 159-ku

Sre Nov 29, 2023 2:40 pm

sto se tice kedera, imas nalepljenu temu kolege Bojana, u vezi zvucne izolacije 159ke.. u toj temi, Boki je napisao, da je cest problem sa 159kama, da kederi, posle duzeg vremena eksploatacije, izgube svojstva, pa voda ulazi u tim donjim delovima vrata, ispod kedera...
njegova preporuka je, da se predihta sa nekom lepljivom guma-trakom... potrazi temu.. sve najbolje

Povratak na “Kratko uputstvo za koriscenje foruma i lakse snalazenje u temama”