Neplanirano, Alfista :)

Bez duše bismo bili samo mašine...
147jtd_Podgorica
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147jtd
Lokacija: Podgorica
Lokacija: Podgorica
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Avg 24, 2023 7:02 pm

Neplanirano, Alfista :)

Ned Avg 27, 2023 11:33 am

Pozdrav dobri ljudi.

Postadoh neplanski aflista.
Zena je posjedovala alfu 147 koju je udarila bila, koju su prepakovali, ali je lezala 4 godine da se ofarba.
Naravno, imala je i drugih problema, ali joj u jednom trenutku predlozih da se uradi folija koliko da prodje tehnicki.

Prije nego sam je uzeo da je vratim u zivot izgledala je ovako
Slika

Folija nije adekvatno resenje, ali registrovana je imala vise sanse da se krene

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Uradjeno je sledece:
Postavljena folija, promasena nijansa (nisam ja to radio. Od tog momenta je kod mene)
Uradjen veliki servis
Izlaz iz letve volana
Balansiranje
Reglaza

Auto sad vecu putuje pute i ide, ali ima jos dosta boljki.

Slika
Auto jede ulje (receno mi je da je do turba, mada ja sam skeptican)
Dolivam inino ulje delta sint 10/40 (to mi je bilo najprihvatljivije u odnosu cijena kvalitet, makar ovako na oko)
Bas mnogo ulja trosi.

Treba da se zamijeni turbo(kupljen je drugi), lezaj na alternator (kupljen drugi alternator), desno rame, stabilizatori, zadnji amortizeri, gumice sto drze auspuh.

Jos jedna od boljki jesu podizaci.
Modul je zamijenjen, proxy je navodno uradjen, ali su mu crkli senzori u keder od prozora. Tako mi je receno barem. Spusta, ali podize na cak cak cak.
Ja to trenutno tako vozim, jbg,

Ono dje sam trenutno zapeo, a pisao sam na drugu temu
/viewtopic.php?t=65806

Inace, postoji mogucnost da cu postati vlasnik jedne 166-ice koja je od pouzdanog lika, ali ima malo ulaganja i oko nje. Ali naravno, zbog toga bih je dobio za nevjerovatnu cijenu. Ali otom potom.
Kod ove alfe mi se svidjelo sto nema felera, ne svijetle mu lampice na tablu kao na novogodisnju jelku, auto ide dobro. Trosi, dimi, jbg, ali ide.

Inace,
posjedovao sam Lanciu Kappu coupe 2.0t
auto je tenk bilo, ali elektronika....
i od tad nisam ljubitelj italijana anymore..
ali evo, druga, da ne recem treca sansa.

Veliki pozdrav za sve dobre ljude.
Radujem se druzenju.
Korisnikov avatar
mali radojica
Garaža: alfa romeo 147 jtdm
Lokacija: novi beograd
Lokacija: NBG
Postovi: 4134
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 10:05 pm

Re: Neplanirano, Alfista [emoji3]

Pon Avg 28, 2023 8:29 am

Ако толико троши уља обавезно испирање интеркулера кад се буде монтирала друга турбина.
147jtd_Podgorica
rookie
Garaža: Alfa Romeo 147jtd
Lokacija: Podgorica
Lokacija: Podgorica
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Avg 24, 2023 7:02 pm

Re: Neplanirano, Alfista :)

Pon Avg 28, 2023 12:06 pm

prije 3-4 hiljade je radjen veliki servis (po meni veliki servis podrazumijeva i mali), nisam siguran da li je ispiran interkuler, ali buduci da je zamijenjeno ulje sipano Shell-ovo (ali je ona to odavno na auspuh izbacila), ja sam htio na svoju ruku da se stavi drugi turbo bez ispiranja, jer znam da je taj dio uredan i cist, ali dva majstora koja su mi od rijeci i kojima vjerujem, nisu htjela tako da ugrade turbo, tako da sad se ceka neki novi momenat u vidu finansija, pa cemo redom.
Poslednja izmena od 147jtd_Podgorica u Pon Avg 28, 2023 12:08 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2451
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Neplanirano, Alfista :)

Pon Avg 28, 2023 2:37 pm

Kad god se remontuje/menja turbina, ciscenje i pranje interkulera je obavezno jer se vrlo lako moze desiti da turbo povuce ulje iz interkulera i eto belaja tj. iberture... Moja preporuka je oprati i dovodno crevo ulja u turbo, ono na sebi ima sito na kome se cesto nakupi opiljaka, a ne retko se to isto sito i zapusi pri cemu turbo strada.
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”