Check Engine - Geometrija Turbine

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
ArthasGTV
rookie
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.6jtdm
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Feb 22, 2023 10:43 pm

Check Engine - Geometrija Turbine

Sre Feb 22, 2023 10:57 pm

Pozdrav koleginice i kolege Alfisti. Imam problem na mom Mitu 1.6jtdm. Naime, pre mesec dana se upalila check engine lampica i auto je otišao u safe mode, tokom lagane vožnje na autoputu. Auto inače održavam kod Brane u Vraniću i stvarno nemam zamerke. U prvom slobodno terminu sam posetio Branu i njegova pretpostavka je bila zamena overboost ventila, jer je očitana greška pokazala problem u geometriji turbine, što je i urađeno. Međutim, već tokom prve vožnje pri istim uslovima - autoput, 120kmh, ponovo isto. Auto je vraćen kod Brane, vraćen mu je stari overboost, turbina je komplet razmontirana. U samoj turbini nema lufta i Brana je zaključio da nema potrebe za remontom, ali usled zaprljanog stanja turbine, komplet je očišćena, sređena i vraćena nazad. Prva test vožnja, identični uslovi, isti problem. Jedino što mogu da dodam je da je sva tri puta check engine izašao bukvalno minut nakon gašenja tempomata i vožnji, mada mi i dalje nema logike zašto bi pokazao geometriju turbine ako je greška u modulu tempomata. Pomagajte ljudi, da li je neko imao sličan problem? Da mi makar malo lakne dok za dve nedelje ponovo ubodem termin kod Brane. Hvala!!

Povratak na “Area Servizio”