Giulietta TB - U leru promena zvuka motora, malo drma i pali VDC, Hill i Steering Unavailable

Sekcija posvećena forumu i članovima foruma;
Alfisti dobrodošli! Predlozi | Unapređenje funkcionalnosti
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Giulietta TB - U leru promena zvuka motora, malo drma i pali VDC, Hill i Steering Unavailable

Sub Jul 09, 2022 2:08 pm

Dobar dan svima,

U pitanju je Giulietta MA 1.4, 170ks
Imam vec duze vreme problem da tokom voznje kao da auto malo izgubi snagu motor krece da trese i posle min-dva-tri ili kad vratim u ler na 10-ak sekundi se smiri, dok cekam da mi majstor/elektricar javi za slobodan termin danas mi auto daje novi poklon, u leru odjednom menja se zvuk rada motora i u krug mi na board-u izbacuje "VDC unavailable", "Hill holder unavailable" i "Steering corrector unavailable", vec sam citao prethodno postavljene teme za ovo ali nisam primetio da je neko imao ovu promenu rada motora i desava se samo kad auto neko vreme stoji u leru a dostigao je radnu temperaturu, takodje skidan mi je plin sa kola pre 3 dana pa ne znam da nisu tokom vracanja zica nesto potencijalno zeznuli?

Vec planiram da uzmem novi akumulator jer mislim da je ovaj u kolima star i slab, tako da u slucaju da se ni tad ne promeni, sta mislite da bi sl trebao da gledam?

Hvala unapred
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Giulietta TB - U leru promena zvuka motora, malo drma i pali VDC, Hill i Steering Unavailable

Ned Jul 10, 2022 11:20 am

Proveri akumulator ako vec sumnjas na njega. Te greske se jave kad se skine akumulator pa dok dodje sebi.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Giulietta TB - U leru promena zvuka motora, malo drma i pali VDC, Hill i Steering Unavailable

Ned Jul 10, 2022 11:25 am

Meni ovo deluje kao neka kombinacija akumulatora, ili neceg oko struje + MA jedinica...

javi bas sta je bilo, svakako mora ovo majstor da dohvati, ocita greske, vidi sta je...
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta TB - U leru promena zvuka motora, malo drma i pali VDC, Hill i Steering Unavailable

Ned Jul 10, 2022 6:12 pm

Hvala,
Vozim sutra kod elektricara pa javljam kad resim sve, i meni smrdi da je akumulator iskreno i nadam se da je samo to :) MA jedinica je relativno skoro ciscena, ne bi trebalo da zeza.
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta TB - U leru promena zvuka motora, malo drma i pali VDC, Hill i Steering Unavailable

Pet Jul 15, 2022 5:31 pm

Nije akumulator, i dalje se ne zna sta je, svakako je posle skidanja plina bilo sve pojebano pa su dijagnostikom obrisane greske i resetovani parametri, videcemo za dalje pa kad sve resim pisem 🙃

Povratak na “Alfa Romeo Srbija Forum info”