Kvačilo zapne

Sekcije sa linkovima ka temama
Mare23
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Mar 24, 2022 9:33 am

Kvačilo zapne

Čet Mar 24, 2022 1:53 pm

Pozdrav ljudi.
Kupio sam 156-cu 1.9 140ks prošle godine u Martu i odma uradio veliki servis, stavio novi set kvačila (Valeo), zamenio cilindre kvačila i svaku sitnicu na auto popravio jer volim da uživam dok vozim što je i bio slučaj do pre 10-ak dana kada je kvačilo počelo da zapinje na nekih 20% pre kraja. Znači 80% gaza ide meko i onda 20% pre kraja zapne i kad jačem stisnem papučicu probije tu prepreku.
U početku nisam ni stiskao pedalu do kraja jer sam mislio da možda patosnica smeta, a i menjač je ulazio redovno u svaku brzinu što je slučaj i dalje ali opet je i taj zastoj na 80% i dalje postojan.
Guglao sam da vidim da li neko već imao ovakav problem i našao sam jedan post za Punta, ista priča potpuno, ali niko mu ništa nije odgovorio...
Da li možda znate uzrok ovakvog problema?
ChobbyNS
Garaža: 147 jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 44
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 10:03 am

Re: Kvačilo zapne

Čet Mar 24, 2022 6:34 pm

I ja imam identičan problem, sve ugrađeno novo i oseti se da zapinje pred kraj hoda.
Kod mene se čuje i neko skripanje iz predela menjača kad je ugašen auto i pritiskam pedalu.
Jedan drugar kaže može biti da se korpa čuje, na alfa owner sam čitao da moze biti da je kriva viljuška koja povlači druk.
U principu niko ne zna tačan uzrok kao ni rešenje.
Ono što sam primetio je da kad je hladan auto kvacila je ok jedno desetak minuta, nakon toga kreće to sranje da se dešava.
Da napomenem da je viljuška podmazana kada je skidan menjač u onim čaurama u kojima se okreće.
Korisnikov avatar
alfa156ZM
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 1.9 16V Mjet
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd,Vozdovac
Postovi: 213
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 12:01 am

Re: Kvačilo zapne

Čet Mar 24, 2022 7:52 pm

Mare23 napisao:
Čet Mar 24, 2022 1:53 pm
Pozdrav ljudi.
Kupio sam 156-cu 1.9 140ks prošle godine u Martu i odma uradio veliki servis, stavio novi set kvačila (Valeo), zamenio cilindre kvačila i svaku sitnicu na auto popravio jer volim da uživam dok vozim što je i bio slučaj do pre 10-ak dana kada je kvačilo počelo da zapinje na nekih 20% pre kraja. Znači 80% gaza ide meko i onda 20% pre kraja zapne i kad jačem stisnem papučicu probije tu prepreku.
U početku nisam ni stiskao pedalu do kraja jer sam mislio da možda patosnica smeta, a i menjač je ulazio redovno u svaku brzinu što je slučaj i dalje ali opet je i taj zastoj na 80% i dalje postojan.
Guglao sam da vidim da li neko već imao ovakav problem i našao sam jedan post za Punta, ista priča potpuno, ali niko mu ništa nije odgovorio...
Da li možda znate uzrok ovakvog problema?
i kod mene se ovo desavalo.Sto kazes,i meni se cinilo kao da mi se patosnica zaglavila dole.Posle zamene seta kvacila,stavljen Valeo kao kod tebe,problem je nestao....
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Kvačilo zapne

Pet Mar 25, 2022 7:33 am

Hoće da se iskrivi ona viljuška/osovina u menjaču pa da zapinje kad se stiska kvačilo...mora da se skine menjač ako je to.
Mare23
rookie
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2
Pridružio se: Čet Mar 24, 2022 9:33 am

Re: Kvačilo zapne

Pet Mar 25, 2022 4:03 pm

Pa da,ne gine mi skidanje menjača kako stvari stoje...
Samo se nadam da će "majstor" u tom slučaju biti 100% siguran šta je problem.
Hvala vam dobri ljudi na odgovorima!

Povratak na “Najtrazenije teme-procitajte pre nego sto otvorite novu temu”