Brera 2.4 200ks - P0091 + P0092 + P2296 - auto ide u safe mode i nece da vuce

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
dragans914
rookie
Garaža: Alfa Romeo Brera
Prethodno
159 1.9 16v SW
147 1.6 TS restyle
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Feb 11, 2022 8:59 pm

Brera 2.4 200ks - P0091 + P0092 + P2296 - auto ide u safe mode i nece da vuce

Pet Feb 11, 2022 9:22 pm

Pozdrav svima, ne bih otvarao temu pre iscitavanja svega moguceg prethodno.

Naime, konacno sam se dokopao Brere :arflag :quadrifoglio (yaaay momenat :yipi: ), ali kao sto to uvek biva sreca nikad ne ide sama..

Automobil kada nema upaljene gore pomenute greske, ne dimi, lepo se cuje i sve to propratno.

Menjao sam filter goriva, jer sam prvo pronasao da to hoce da izaziva gore pomenute greske, i tada smo primetili jako cudnu boju goriva ( dizel koji je boje limunade - wtf momenat). Nakon toga skinuli rezervoar izvadili svo gorivo, obrisali dno, ocistili filter pumpe, vratili rezervoar sipali novo gorivo, pri tom paljenju opet ugasila gresku. Probna voznja - cim predje 2.000rpm ubaci ga u neki recimo “safe mode”. Auto automatski pocne da dimi i da ne vuce..

Citam dalje, pronadjem da postoje problemi sa regulatorom pritiska goriva - sto i jeste greska. Kupim drugi polovan, zamenim opet ugasi gresku probna voznja ista stvar - opet safe mode. Ne budem lenj, nadjem drugi regulator pritiska koji je na pumpi u paru sa onim koji je na magistrali sa auta na kojem je 100% radilo - zamenim opet isto.. :banghead:

Uctiam dizne, prva ide do nekih -1.6, druga -0.7, treca i cetvrta + 0.6, peta +1.6..

Pitanje, da li menjati pumpu visokog pritiska ili raditi dizne? Citao sam da dizne hoce da prouzrokuju ove probleme..

Verujem da ima iskusnijih clanova sa ovim 2.4 motorima, pa ako je neko imao problem koji je resio bio bih mu zahvalan do neba!
Slika

Slika
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4594
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Brera 2.4 200ks - P0091 + P0092 + P2296 - auto ide u safe mode i nece da vuce

Sub Feb 12, 2022 10:25 am

Odradi negde prelive dizni, te korekcije ne pokazuju da neka dizna ne piša. Vidi na dijagnostici u voznji grafik za trazeni i izmereni pritisak goriva i kada tacno izbaci gresku
Slika

Povratak na “Area Servizio”