Upomoc

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
AndrejVS
rookie
Garaža: Alfa Romeo Gullietta
Lokacija: Vrbas
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Jan 12, 2022 9:14 am

Upomoc

Uto Jan 18, 2022 5:38 pm

Pozdrav drugari trebam vasu pomoc/savete.

Kupio sam AR Giu 1.6 mjet 105 ks 2011 god.

U pocetku mi je iscitavalo DNA system not responding i onda mi izbaci "engine control failure" ali auto ide sve normalno nikakav problem osim sto nemogu da menjam modove na DNA samo neutral stoji. Procitah ovde na nekom od postova da moze biti slab akumulator iki je dugme i reko da iskljucim akumulator i stavim da se dopuni skinem klemu sa kad gledas prema haubi desne kleme na kojoj nema nista. I posto na onoj drugoj klemi ima indtalirana ona plasticna zabica? sa puno kablova nisam znao nju da skinem jer je donji sraf dosta stegnut i ne pristupacan odlucio sam da vratim drugu klemu ali kad sam je vratio udjem u auto i dam kontakt i izbaci mi jos 6,7 gresaka bukvalno sve redom krene ABS NO RESPONDING, MANUAL STERING NESTO, SERVO NOT RWLESPODING, BRAKES ITD i upali mi samo jednu lampicu sa leve strane onu zutu polukruzni strelicu. Upalim auto on ide normalno krece normalno, skrece koci. Sta se moglo desiti da li neko zna za prvu ruku? U ponedeljak idem kod majstora svejedno radim mali servis pa cu i celu dijagnostiju ali do tada sta smem sta ne smes? Sta se moglo desiti mozda je neka glupost? Svaka pomoc i savet su dobrodosli i unapred hvala na svemu.

A za par meseci kad se sve sredi na njoj jbg potrosih vise nego budzeta sto je bilo, dolazim na neki skupic da se druzimo.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Upomoc

Sre Jan 19, 2022 3:59 pm

Zna da pobrljavi kada se skida klema. Trebali bi posle par km da vrati sve u normalu. Svakako ides (tj vec si bio) kod majstora pa nam podnesi izvestaj.
AndrejVS
rookie
Garaža: Alfa Romeo Gullietta
Lokacija: Vrbas
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Jan 12, 2022 9:14 am

Re: Upomoc

Čet Feb 03, 2022 8:44 am

Pozdrav drugari, izvinjavam se zbog malog kasnjenja mala bebica mi je bila bolesna pa nisam stigao nista drugo. Sve u svemu da u pravubste lampice su pobrljavile zbog kleme, a ona check engine failure je jer ne radi mi senzor na onoj rucici za promenu modova. Moram pretraziti forum da vidim resenje za to :)
Korisnikov avatar
maxy
Garaža: Giulietta 2.0
Ex Alfa Romeo 147 1.9 jtd
Lokacija: BG
Lokacija: BG
Postovi: 721
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 5:09 pm

Re: Upomoc

Sre Feb 16, 2022 2:55 pm

Posle skidanja klema ili zamene AGM akumulatora ovo je normalno stanje stvari. Provozaš se malo autom, nekih 15ak minuta i sve se vrati na svoje. Potrebno je neko vreme da sistem sam izvrši "učitavanje".

Povratak na “Area Servizio”