Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Uto Jan 11, 2022 2:47 pm

Postovanje Alfisti,

Za pocetak jedan info, Microlink za Giulietta-e vise nema da se nadje/nabavi, zvao sam upravo gospodina koji je prodavao (Microlink.rs + KP) i nit ima vise na stanju niti ce nabavljati (barem sam takvu informaciju dobio), u slucaju da neko zna ako i gde moze i dalje da se nabavi bicu zahvalan na toj informaciji.

Elem, u mom slucaju u pitanju je Giulietta 2011, ima Blue&Me i USB prikljucak u fioci kod suvozaca. Da napomenem da sam pretrazivao vec teme na forumu i nisam nasao konkretnu alternativu osim microlinka ali eto nazalost on vise ne moze da se nabavi.

Pitanja:

1) Posto USB prikljucak cas radi cas ne radi (radi kad se skine-vrati klema, ocita USB, pusta pesme normalno ali cim se ugase kola to je to, nema sanse da se poveze ponovo) - da li iko zna kako se ovaj problem moze resiti?

2) Koja je realna/moguca i ne preskupa opcija da se ugradi neki BT adapter preko kojeg cu moci da povezem telefon i da preko njega pustam muziku a da pritom ne moram da izbacujem fabricki radio (tj. da fabricki radio ne moram da zamenim za neku multimediju)?

3) Kakva su vasa iskustva sa FM transmiterima, i da li mislite da je ovo mozda dobra opcija https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna- ... predajnici ? Takodje posto Alfe generalno imaju manji ulaz gde stoji upaljac pa nazalost vecina ovakvih gedzeta ne odgovara, da li odmah kod majstora da menjam odnosno stavim dublji ulaz ili treba samo da obratim paznju na nesto kod ovih gedzeta kako bi znao da ce da odgovara?

Hvala vam puno unapred na odgovorima
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1550
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Uto Jan 11, 2022 9:04 pm

Jedan glupav ali za neverovati moguc razlog.... Jel imas mozda led kratka ili duga svetla? Meni su povremeno pravila problem sa raznim gedzetima po kolima. Izbacio, vratio obicne sijalice philips night breaker i od tada sve radi kako treba.
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Uto Jan 11, 2022 9:43 pm

@boki76
Pretpostavljam da mislis na xenon a ne led ili gresim? Vozim kola za koju nedelju kod majstora pa cemo taman da povadimo sijalice i da proverim kako se onda USB ponasa.
Svakako sam se ponadao da cu naci neku opciju/alternativu do odlaska kod njega da bi dosao unapred spreman i da mi samo namesti nesto od prethodno navedenog u post-u.
Hvala za savet
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Uto Jan 11, 2022 11:30 pm

Ja sam na 159 2010god. u podesavanjima stavio automatski da startuje media player tj.muziku sa flesa koji je u kaseti kod suvozaca. Cim upalim auto krece. E sad ne sjecam se tacno dje u podesavanjima. Takodje probaj da pritisnes dugme na volanu za govor i reci MEDIA PLAYER on ce automatski prikazati media player na instrument tabli i onda samo ok dugme tj.dugme za potvrdjivanje na volanu i krece sadrzaj sa flesa. Muzika na flesu odnosno mp3 pjesme treba da budu max 192kbps kvalitet, onda nece praviti bagove. To je koliko ja znam iz licnog iskustva sa fabrickom muzikom i blue&me usb-om ali na 159. Ne znam da li je isto.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Sre Jan 12, 2022 9:22 am

@Maxmilijan
Pokusacu i to cim ocistim kola, nisam ih pomerao po ovoj "mecavi" :) Hvala za savet
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Sre Jan 12, 2022 3:10 pm

Nista nadam se da ce nesto upaliti ako ne mozda se javi jos neko sa iskustvom

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1550
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Čet Jan 13, 2022 12:07 am

Darko147 napisao:
Uto Jan 11, 2022 9:43 pm
@boki76
Pretpostavljam da mislis na xenon a ne led ili gresim? Vozim kola za koju nedelju kod majstora pa cemo taman da povadimo sijalice i da proverim kako se onda USB ponasa.
Svakako sam se ponadao da cu naci neku opciju/alternativu do odlaska kod njega da bi dosao unapred spreman i da mi samo namesti nesto od prethodno navedenog u post-u.
Hvala za savet
Ne xenon. Led sijalice. Ja sam ih imao u kratkim svetlima i one su pravile problem. Rece mi elektricar sta kako i zbog cega ali ja to sad nista ne mogu da ti ponovim. Sta ces, godine.... :)
Sve reseno u elektro servisu Iskra iza Zire. Ja sam otisao na preporuku i bio sam vrlo zadovoljan tretmanom i radom.
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Čet Jan 13, 2022 9:24 am

boki76 napisao:
Čet Jan 13, 2022 12:07 am
Darko147 napisao:
Uto Jan 11, 2022 9:43 pm
@boki76
Pretpostavljam da mislis na xenon a ne led ili gresim? Vozim kola za koju nedelju kod majstora pa cemo taman da povadimo sijalice i da proverim kako se onda USB ponasa.
Svakako sam se ponadao da cu naci neku opciju/alternativu do odlaska kod njega da bi dosao unapred spreman i da mi samo namesti nesto od prethodno navedenog u post-u.
Hvala za savet
Ne xenon. Led sijalice. Ja sam ih imao u kratkim svetlima i one su pravile problem. Rece mi elektricar sta kako i zbog cega ali ja to sad nista ne mogu da ti ponovim. Sta ces, godine.... :)
Sve reseno u elektro servisu Iskra iza Zire. Ja sam otisao na preporuku i bio sam vrlo zadovoljan tretmanom i radom.
Aha, vidis imam i problem sa osvetljenjem kod pokazatelja goriva i temperature ko zna mozda je sve to povezano, aj se nadam (a uskoro i vidim) da ako imam LED sijalice da ce uklanjanje/zamena istih srediti sve to :)
Hvala jos jednom i javljam da li je ista pomoglo kad zavrsim kod majstora.
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Pon Jan 17, 2022 11:18 am

Pozdrav,

Samo mali update, USB je proradio kad sam ga formatio na FAT32 i sad radi bez problema, neke pesme nece da pusti ali to je vrv zbog formata odnosno sto je @Maxmilijan pomenuo: "mp3 pjesme treba da budu max 192kbps kvalitet".

Hvala vam jos jednom @boki76 i @Maxmilijan.

I dalje bih voleo da cujem resenja odnosno alternative koje su clanovi koristili da bi povezali telefon sa kolima preko Bluetootha u cilju pustanja muzike preko istog.

I opet da li neko ima iskustva sa ovakvim gedzetima: https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna- ... predajnici
Korisnikov avatar
milosind
Garaža: Audi A6 2.0TDI
Ex: 147 1.9JTD
Lokacija: Beograd
Postovi: 73
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:25 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Pon Jan 17, 2022 12:45 pm

TI fm transmiteri su tesko smeće ako voliš da slušaš muziku. Nisam audiofil, slušam muziku preko spotify i koristim to smeće jer trenutni auto nema klasični direktni bluetooth. Čim udjem u gužvu kreće da se meša sa drugim radio antenama od kola i kreće da krči, zuji i nekad uvati drugi radio?!

Samo neka plug in alternativa i direktno povezivanje preko bt, nikako ti fm transmiteri, to je prva pomoć od rešenja i nije dobra.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1382
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Pon Jan 17, 2022 1:25 pm

Moguce je kupiti tzv "multimedia adapter", koji radi isto sto i microlink, samo je kompatibilan i sa Giuliettinim Bosch radiom. Povezuje se na 8 pin, zvuk je dobar, ali desava se da nekad nece da ocita neke pesme sa USB-a.

Ako se ne varam, ovo je broj: 50926305
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Sre Jan 19, 2022 10:44 am

@milosind
Hvala za informaciju, mislim da cu da izbegavam onda FMT osim ako ne bude "preke potrebe" :)

@horvat
Hvala za info.
A jel to neko sam pravi i ugradjuje ili imaju neki sajt gde mogu malo da se informisem?
I jel dobar ovaj broj sto si ostavio u post-u? posto prvi put vidim fixni sa 8 cifara
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1382
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Sre Jan 19, 2022 12:06 pm

Ne, ne, to nije broj telefona nego OEM part number. Po tom broju se narucuje taj deo. On je iz kataloga dodatne opreme valjda...

sry, sad tek vidim da sam totalno nejasno napisao :(
Korisnikov avatar
Darko147
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170ks 2011

Ex: 147 1.9 JTDm 2005
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 8:09 pm

Re: Giulietta - USB ne radi, alternativa za pustanje muzike preko Bluetooth-a

Sre Jan 19, 2022 1:55 pm

@horvat
Ma kakav sry, hvala za opcije :)

NOTE citaocima post-a:
Izguglao sam ovaj OEM broj (sto je horvat napisao iznad) i koliko vidim (barem po opisu proizvoda) da ovo sluzi kao "zamena" za Blue&Me vozilima koji ga nemaju, odnosno daje mogucnost pustanja muzike/multimedije preko USB-a i AUX-a ali nema Bluetooth.

Povratak na “Area Servizio”