Alfa Romeo 147 "Motor control system failure"

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Damirski030
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Bor
Postovi: 17
Pridružio se: Čet Jan 06, 2022 2:52 pm

Alfa Romeo 147 "Motor control system failure"

Čet Jan 06, 2022 3:08 pm

Juče mi je u toku vožnje izbacio "motor control system failure". Iso sam nekim losim putem sa puno zakrpa i u jednom trenutku je to izletelo. Nista se u vožnji nije promenilo samo svetli ta lampica tokom vožnje. Auto je uzet pre oko dve nedelje, proveren je i urađen je mali servis. Dizne i svećice su dobre. Sta to moze da bude?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Alfa Romeo 147 "Motor control system failure"

Čet Jan 06, 2022 11:15 pm

Bez dijagnostike ne mozes da znas
Slika
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Alfa Romeo 147 "Motor control system failure"

Čet Jan 06, 2022 11:51 pm

Kod mene je se desilo isto....na dijagonstiku je izašlo da je MAF senzor. kupio sam jedan polovni(ne verujem u nove delove), kada sam izvadio stari ostao sam skamenjenj-pun skakavca, prljavštine i druge stvari. Auto je izgleda nekad vožen bez filtra vazduha.

Ali....opet se povtorilo isto stanje i pri jaku kišu je odjednom bord kompjuter početo da pokazuje sve i svašta-nedoastatka ulja u motru, komjuter motora ili ,,motor control system failure,, i motor se ugasio. Ostao sam pribran....od onoga šta sam čitao po forumima, izvadio klemu akumulatora i posle 10 minuta upalio auto. Motor je radio, ali ne dobro

Konsultacije sa ljudima su mi pokazale na bodi kompjutera. Kupio sam isto polovni sa svim relejima, onaj kod levog koljena vozača. I kada sam odvezao auto kod majstora da ga promeni....odjednom je sve proradilo kako treba. Evo skoro 2 meseca nemam nikakvih problema

najverovatnije je bilo loš kontakt negde na žicama ili na neku masu auta

ali bez dijagnostike...teško je reći. ovo je bilo moje iskustvo
Damirski030
Garaža: Alfa Romeo 147
Lokacija: Bor
Postovi: 17
Pridružio se: Čet Jan 06, 2022 2:52 pm

Re: Alfa Romeo 147 "Motor control system failure"

Pet Jan 07, 2022 1:52 pm

gjoko-mkd napisao:
Čet Jan 06, 2022 11:51 pm
Kod mene je se desilo isto....na dijagonstiku je izašlo da je MAF senzor. kupio sam jedan polovni(ne verujem u nove delove), kada sam izvadio stari ostao sam skamenjenj-pun skakavca, prljavštine i druge stvari. Auto je izgleda nekad vožen bez filtra vazduha.

Ali....opet se povtorilo isto stanje i pri jaku kišu je odjednom bord kompjuter početo da pokazuje sve i svašta-nedoastatka ulja u motru, komjuter motora ili ,,motor control system failure,, i motor se ugasio. Ostao sam pribran....od onoga šta sam čitao po forumima, izvadio klemu akumulatora i posle 10 minuta upalio auto. Motor je radio, ali ne dobro

Konsultacije sa ljudima su mi pokazale na bodi kompjutera. Kupio sam isto polovni sa svim relejima, onaj kod levog koljena vozača. I kada sam odvezao auto kod majstora da ga promeni....odjednom je sve proradilo kako treba. Evo skoro 2 meseca nemam nikakvih problema

najverovatnije je bilo loš kontakt negde na žicama ili na neku masu auta

ali bez dijagnostike...teško je reći. ovo je bilo moje iskustvo
Meni se u vožnji ništa nije promenilo. Oko 90km sam preso od kad se to pojavilo i nista se nije promenilo u vožnji. Čitao sam ovde da je moguće da je do goriva ili lambda sonde. Videcu na dijagnostici kad prodju ovi praznici

Povratak na “Area Servizio”