Mini Cooper S F56

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Garaža: Brera V6 Q4
Mini Cooper S F56
ex Brera Ti 2.0 JTDm
ex Mito 1.4 155ks
Lokacija: Subotica
Postovi: 238
Pridružio se: Čet Apr 28, 2016 1:38 am

Mini Cooper S F56

Čet Sep 16, 2021 4:02 pm

Bilo je nezamislivo do nedavno da posle Brere ne dodje opet Brera, ali posle malo racionalizacije, ispitivanja potreba i mogucnosti dosao sam do zaljucka da mi je idealna kombinacija da imam B segment hec i D segment kupe. Posto je od ta dva bitnijii prvi bacio sam se na istragu sta bi mi moglo odgovarati od toga i dosao do par kandidata medju kojima su clio 4 rs, a1 1.8tfsi, polo 5 gti, mito tjet ili qv, VW scirocco 2.0tfsi FL ili Mini F56. Vodivsi se time da cu pokusati da pristedim pare i ostanem u Alfi kupio sam u maju mita 1.4tjet 155ks, sredio ga i prodao posle 2 meseca jer sam uvideo da koliko god sredjivao taj auto njemu ce enterijer ostati katastrofalan i tu leka nema. Posle toga sam postrojio ostale kandidate i tu je mini lako odneo pobedu.

Posto mi je to trenutno jedini auto akcenat je bio na tome da auto bude u sto boljem stanju radije nego sa jakom opremom. Bacio sam se na potragu po nemackoj sa kriterijumom da to bude auto sa manje 100k km sa servisnom istorijom i sl i dosao do zakljucka da ce zbog povecane carine na uvoz auta koja su poreklom iz Velike Britanije (britanije nije vise clan EU i carina na mini je 35% umeso 1% koliko je na vozila sa poreklom iz EU) mene mini izaci oko 18k eura ovde. Onda je nesto jeftinje iskocio jedan tu kod nas i to bas onakav kakvog sam trazio, 2014god, mala kilometraza (69000km), servisna istorija, kupljen nov u srb i nije menjao vlasnike. Zakazao sam test voznju sa vlasnikom, posle toga sam zakazao pregled kod ovlacenog sevisera da potvrdim da je sve u redu sa autom i na kraju sam ga i kupio.

Motor u autu je bmw b48 turbo cetvorocilindras sa 192ks uparen sa manuelnim menjacem (takodje bmw). Auto ide fantasticno. Motor je odlican kao i menjac. Raspon snage je po mom osecaju negde od 1500 do 6000 obrtaja i kroz taj rev range auto pravoliniski vuce. Upravljanje je osetljivo i precizno, sa malim osecajem tork stira. Zvuk je odlican takodje. Sa voznjom sam prezadovoljan generalno, nikad nisam vozio zabavniji auto. Od ostalih prednosti istako bih zvucnu izolaciju koja je odlicna za B segment a meni znaci mnogo jer dosta putujem. Paket opreme je osrednji, fali mu Harman Kardnon ozvucenje i adaptivno ogibljenje, ostalo bitno ima.

Ono sto nije na nivou voznje i dinamike jeste enterijer i tvrdoca ogibljenja. Enterijer je lep na oko ali za tu cenu je morao biti bolji (auto nov kosta oko 35000e), odredjeni delovi su lose spojeni, pri tom auto je tvrd i vozen po nasim putevima i sve to zajedno nije najsrecnije resenje. Sreca je ta da mini trece genearacije ima za koplje bolji enterijer od minija druge generacije jer se u suprotnom ne bi razlikovao od mita. Tvrdoca je poprilicna... Zavisi sve od navike naravno, ja sam navikao na tvrd auto ali bi svakako voleo da je malo meksi. Tu bi adaptivno ogibljenje pomoglo ali retrougradnja toga nije moguca koliko znam.. Mogu jedino da idem na KW street komfort jer sva ostala aftermarket resenja podrazumevaju spustanje auta a to mi nije cilj.

Sve u svemu prezadovoljan sam sa autom jer pruza veliko zadovoljstvo u voznji a pri tom ima i kvalitet i pozdanost. Dobro je koncipiran i zna da istakne svoje kvalitete.

Od apgrejda za sada planiram jedino Uninon Jack stopaljke sa FL modela i to je sve, kasnije cu razmotriti kocione diskove i plocice. Od potrosnih stvari ceka me kupovina novih guma i mali servis.


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika



evo i par umetnickih napravljenih od drugara @horvat



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Mini Cooper S F56

Čet Sep 16, 2021 6:02 pm

Cestitke i ovde, bila je uzivancija slikati ga. Gomila malih ali pazljivih i lepih detalja :)
Korisnikov avatar
Gatti Gatozza
Garaža: MiTo 1,4T
Lokacija: Žarkovo
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Dec 01, 2011 1:31 pm

Re: Mini Cooper S F56

Pet Sep 17, 2021 2:27 pm

Strašan automobil. Probao sam JCW varijantu i stvarno je retko zabavan za vožnju. Uzeo sam MiTo-a umesto njega jer sam od par majstora ostao naplašen od tog 1,6 BMW motora. Da sam finansijski sposobniji, uzeo bi Minija u Clubman verziji.
ChobbyNS
Garaža: 147 jtd
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 44
Pridružio se: Sre Feb 29, 2012 10:03 am

Re: Mini Cooper S F56

Pet Sep 17, 2021 11:12 pm

To je 2.0 B48 motor, nije 1.6.
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Mini Cooper S F56

Sub Sep 18, 2021 8:13 pm

Cim sam procitao naslov setio sam se Horvatovih fotki i pretpostavio da je to taj!
:hbg :hbg :hbg :hbg :hbg
Uzivaj u voznji, Lepa kupovina,
Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Garaža: Brera V6 Q4
Mini Cooper S F56
ex Brera Ti 2.0 JTDm
ex Mito 1.4 155ks
Lokacija: Subotica
Postovi: 238
Pridružio se: Čet Apr 28, 2016 1:38 am

Re: Mini Cooper S F56

Uto Okt 12, 2021 10:48 pm

Hvala svima na lepim zeljama i cestitkama :arflag

Posto sam pricao da auto ima problem sa udobnoscu, razmisljao sam da pre vremena zamenim letnje gume zimskim i time probam da ublazim stvar (u medjuvremenu sam saznao da su mi postojece gume runflat). Prvo sto sam odlcuio je to da sigurno nece biti runflat a drugo je to da nece biti klasicne zimske (UHP zimske gume poput contija ts860 su takodje otpale jer gube bitku sa all season gumama sve dok ne dodje sneg). Guma koju sam zeleo da kupim za zimu jeste michelin all season pilot sport 4, ali na zalost ona spada u kategoriju All season UHP guma i nema ih da se kupe u celoj evropi. Guma najpriblizija njoj koja ima da se kupi jeste michelin crossclimate 2 (spada u takozvanu all season summer kategoriju) i za nju sam se odlucio. Uzeo sam je u 215/45 R17 dimezniji umesto preporucenih 205/45 R17 i time sam mozda pogresio jer sam bio ubedjen da 215 lepse izgleda. Daleko od toga da 215 izgleda lose. Ono u cemu nisam nikako pogresio je to da je guma neuporedivo udobnija od runflat hankooka koje su bile na autu. Nisam mogao da verujem danas kad sam ih montirao. Nisam se ni izbiliza nadao ovakvom boljitku. Auto je sada potpuno druga prica, i dalje je tvrd ali ne nepodnosljivo i iritantno. Tvrdoca je otprilike na onom nivou koji sam zeleo. Neverovatno je koliku transformaciju sam dobio promenom gume... Da mi je neko ovo pricao ne bih mu verovao. Sto se tice ponasanja gume testirao sam je danas na +12 stepeni na suvom i mogu reci da fino lepi, ali nije ni blizu nivoa UHP letnjih guma koje sam vozio ranije (gy asymetrics5, michelin pilot super sport, falken azenis fk510). U naglim zaokretima guma prosto klizi, kontrola uvek postoji ali malo bezi, nije gripna kao letnja guma, sto je potpuno i za ocekivati samo potvrdjujem. Sa ovim gumama se moze imati zabavna i bezbedna voznja ali ne ona sa punom kontrolom pri velikim brzinama i naglim zaokretima. Tako bih je opisao.. S obzirom koliko boljitka u udobnosti sam dobio ti mi je sada skroz u drugom planu. Videcemo krajem oktobra na treku kako ce se pokazati pa ce biti detaljniji izvestaj. Nisam je jos probao na mokrom...Trebalo bi da je dobra. Sneg me uopste ne zanima tu mi je bitno da se bezbedno dovezem od mesta A do mesta B sto ova guma garantovano pruza.

Moram jos samo da napomenem da su runflat gume nevidjena glupost, jos veca od poplave SUV-a autoindustrijom. Ta guma ubija zelju za voznjom, lomi trap, remeti udobnost poptpuno. Ne znam.


Slika
Korisnikov avatar
MWDP
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mercedes CLS350CDI
ex Spider 2.0 TS
ex Brera 2.4
ex 166 2.4
Lokacija: BG
Postovi: 1536
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 3:25 pm

Re: Mini Cooper S F56

Sre Okt 13, 2021 3:42 pm

Podržavam izbor, da te dobro služi :) Udobnost nije problem nego karakterna osobina ovog auta :D Ja sam razmišljao o F56 i mogao sam da ga uzmem ali mi je to prosto previše novca za hot hatch koji je možda malo pretežak za moj ukus. Međutim, vrlo rado ću se javiti kad sam u SU da me uveriš u suprotno :D
Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Garaža: Brera V6 Q4
Mini Cooper S F56
ex Brera Ti 2.0 JTDm
ex Mito 1.4 155ks
Lokacija: Subotica
Postovi: 238
Pridružio se: Čet Apr 28, 2016 1:38 am

Re: Mini Cooper S F56

Pet Okt 15, 2021 11:10 am

hvala :) precenjen je cenovno auto, toga sam bio svestan od pocetka.. Ali ne znam kupio me je, jako je dobar za voznju. Nije moj puno tezi od tvog bivseg, samo 30kg, to je zanemariva razlika po meni.

https://www.auto-data.net/en/mini-hatch ... 92hp-21555
https://www.auto-data.net/en/mini-hatch ... 75hp-15328

nemoj da te jurim po subotici kao prosli put nego se javi sledeci put pa da se vozimo :)
Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Garaža: Brera V6 Q4
Mini Cooper S F56
ex Brera Ti 2.0 JTDm
ex Mito 1.4 155ks
Lokacija: Subotica
Postovi: 238
Pridružio se: Čet Apr 28, 2016 1:38 am

Re: Mini Cooper S F56

Sre Nov 03, 2021 12:53 am

krenuli smo malo sa apgrejdima pa su prvo na red dosla union jack svetla sa FL modela. Odlicno izgledaju

Povratak na “Automobili Prijatelja”