Alfa 147 1.9 JTD 85kw problem

Bez duše bismo bili samo mašine...
Ajdin
Garaža: ...
Lokacija: asd
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Apr 11, 2021 8:39 pm

Alfa 147 1.9 JTD 85kw problem

Sub Sep 11, 2021 8:39 am

Pozdrav ekipa, imam mali problemcic sa alfom.

Auto kada sam kupio bio je "zacepljen" jer je vozen samo po gradu i nije isao punom snagom dok se ne ugrije na 90 stepeni.
Odvezao sam dvije otvorene ture nakon cega se auto procepio i sada normalno ide ne mora se ugrijati na 90 stepeni.
Ali imam problem, auto ide samo jednu brzinu. Npr. kada preticem trecom ubacim u cetvrtu auto ide slabije 30% i vidim da dimi dosta.

Vozio sam majstoru, koji je probavao Maf, map, drugi procesor, diagnostiku kopcao, fabricku mapu stavljao i opet isti problem.
Kada se iskopca maf auto ne ide, a map su probane obje verzije.
Auto je prosli vlasnik chipovao, nakon cega je stavio turbo od jtd 16v i dizne od 2.4 jtd.
Mislim da to nije problem jer je auto islo dok je bio zacepljen.

Ako neko zna sta moze biti, please help :D :D
DEAROSLA
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 8v
Lokacija: Čačak
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Avg 22, 2021 11:40 pm

Re: Alfa 147 1.9 JTD 85kw problem

Ned Sep 12, 2021 7:04 pm

U cemu je razlika izmedju dizni sa 2.4 i 1.9 motora i sta dobijes stavljanjem 16v turba?

Za pocetak proveri jel ti zatvoren Eger i imas li katalizator...

Ako ti je bilo koji deo van stock varijante, auto nece lepo raditi na fabrickoj mapi... Mada ja bih rekao da je tvoj auto samo cipovan i nista drugo...

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk

Ajdin
Garaža: ...
Lokacija: asd
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Apr 11, 2021 8:39 pm

Re: Alfa 147 1.9 JTD 85kw problem

Ned Sep 12, 2021 8:52 pm

ne znam zasto je stavljao to, kako sam cuo bolji protok imaju te dizne a turbo nemam blage, nisam pitao proslog vlasnika.
auto je isao, svaku brzinu kada je bio zacepljen, kada se procepio izgleda da je nesto i riknulo :D

Egr je zablindiran zaboravio sam napisati, katalizator ima.

nesto sam trazio po netu, zna praviti problem selonoid neki ili crijeva koja idu do njega vakum.

Povratak na “Alfa Romeo 147 | Alfa Romeo 156 | 166 | GTV | GT”