AR156 > Separator Uljnih Para - par pitanja

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
tristatri
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 SW 1.9 16V
Lokacija: Nis
Postovi: 260
Pridružio se: Sre Jun 28, 2017 7:46 pm

AR156 > Separator Uljnih Para - par pitanja

Uto Jun 01, 2021 2:31 pm

.
Crevo koje je vodi od separatora ka usisu turbine (crevo na drugoj slici ocrtano crvenim), na mestu izlaza iz separatora (vidi prvu sliku) ima, na mom autu, lagani hod gore-dole kada se povlači rukom. Mislim da bi se crevo moglo i da izvuče da ga iznad ne sprečava ono koleno voda nafte. Na kratkom video klipu (link je ispod druge slike), vidi se, kako tako, taj hod creva kada ga mrdam rukom. Interesuje me jel' to normalno, ili možda treba da je to bolje udihtovano!?

Slika
Slika

https://youtu.be/kN1XRC_SZ2Q

.
dragoslav_md
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Lokacija: Stara Pazova
Postovi: 2
Pridružio se: Sub Maj 29, 2021 9:41 pm

Re: AR156 > Separator Uljnih Para - par pitanja

Čet Okt 27, 2022 7:25 pm

Imamo li odgovor na ovo pitanje? Isto zanima i mene. Pre neki dan mi se desilo to da je auto iznenada u vožnji izgubio boost, a pozadi sam samo video kako pršti ulje.
Stanem, dižem haubu i imam šta da vidim. Upravo crevo koje je čovek iznad opisao je izašlo iz separatora par milimetara, kao na njegovom snimku i odatle je prštalo ulje. Cela stražnja strana motora i sve oko njega je bilo isprskano uljem.
Šta se moglo desiti? Nabavio sam drugi separator ali i on ima lufta u tom spoju. Da li je moj bio zapušen pa je pritisak iz bloka isterao ulje napolje?
Shomy
Garaža: Fiat Punto JTD
Lokacija: Bor
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jun 27, 2020 11:53 am

Re: AR156 > Separator Uljnih Para - par pitanja

Pet Okt 28, 2022 8:14 pm

Izvuci to crevo i ovu crnu plastiku sto se mrda uz crevo na klipu, sad nisam tacno siguran koji je redosled ali ta plastika je na zabice, pokusaj da je lepo navuces na crevo i vrati nazad u rupu, isto je tako i kod mene radilo to crevo i kad sam izvukao tu plastiku i ponovo namestio vise nije mrdalo

Sent from my 21081111RG using Tapatalk

Povratak na “Diesel Potenza”