Uputstvo 159: Enterijer sa karavana na limuzinu

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2142
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Uputstvo 159: Enterijer sa karavana na limuzinu

Pon Mar 01, 2021 1:09 pm

Kako sam ponovo skidao enterijer i ponovo namestao, resih da napravim kratko uputstvo na cesto pitanje: mogu li sedista sa karavana da se stave u limuzinu? Odgovor je da - prilicno jednostavno, potrebno je par sitnih prepravki. Napominjem da je moj auto restyling i sedista su sa restylinga. Ne znam ima li razlike za pre-restyle.


- Prednja sedista pasu sraf na sraf, isto kao i tapaciri vrata. Prepravke se vrse na zadnjoj klupi.


1) Kada povadite svoja sedista, sa karoserije treba da skinete nosace (pecurkice), koje se nalaze na ovom mestu, na slici su vec skinuti:


Slika


2) Sa karoserije karavana trebace vam ova dva nosaca. Oni se srafe na karoseriju lako, vec postoje rupe za njih:


Slika Slika


3) Prvo postavljate bubrege sa obe strane, one se srafe gore i dole na vec postojece rupe, nema nikakve filozofije. Mozda ce vam se ciniti da ima malo 'lufta' ali stavljanjem sedista popunice se.


4) Posle bubrega, postavljate manji deo zadnje klupe, sa suvozaceve strane. Postavlja se tako sto se deo za ledja prvo stavlja kao da je sediste 'spusteno', da bi nosac nalegao kako treba. Posle toga, ja sam stavio klupu tj. sedalni deo, a onda veci deo zadnje klupe. Kroz nosac sa slike gore (koji se skida sa karavana), ide klin koji je zakacen na veci deo zadnje kupe, i ulazi u manji deo. Ovde je situacija drugacija, i postavlja se normalno, ne kao da je sediste oboreno. Tu bi trebalo da je sve naleglo kako valja.

5) Dolazimo do poslednjeg problema, vecina limuzina nema obaranje sedista, a karavani imaju, tako da ih treba fiksirati. To se radi buseci rupe za samoresce iz gepeka koje idu u sedista, nekoliko srafova je dovoljno:

Slika Slika

6) Sve gotovo


Slika Slika



Ako neko ima neka pitanja, neka se slobodno obrati...



:arflag
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
sinisa
Garaža: '11 Audi A7 3.0TDI
'07 Citroen C4 2.0VTS
Ex '11 Alfa Romeo 159 2.0JTDm
Ex '09 Alfa Romeo 159 1.8MPI
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 831
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:58 pm

Re: Uputstvo 159: Enterijer sa karavana na limuzinu

Uto Mar 02, 2021 8:03 am

Komšo, svaka čast za uputstvo :hello:
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2142
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Uputstvo 159: Enterijer sa karavana na limuzinu

Uto Mar 02, 2021 9:31 am

:hello:
ALFAFORZAITALIA

Povratak na “Alfa Stile”