BMW M3 vs Giulia QV

range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 7:59 am

Dakle, posle nekog vremena da napisem utiske. Ima vec negde tema o mojoj QV, sada da uporedimo to sa M3 F80.
M3 je 2017, competition 450ks, facelift, automatik, uzet sa nekih 15k i sada ima 25 (sto bi verovatno bilo vise ali zbog situacije je uglavnom parkiran).

Prva stvar kada se sedne u M3 je neki slican osecaj kao u 911: vidi se da je auto tweakovan kroz generacije, da su mane popravljane i budzen kroz svaku iteraciju. Kada se sedne, to je isto kao i Giulia: vozacki auto. Kokpit ima informacije koje ti trebaju, nema nekih suvisnih detalja. Kvalitet je odlican, svi dugmici su robusni, koza vrlo kvalitetna itd... dakle to je ono sto je vec receno: kvalitet je bolji nego alfin.
Voznja... fenomenalna i tu mislim da dosta ide na menjac. U gradskoj voznji ume da bude svojeglav - kao da se zamisli u nekoj brzini pa onda naglo promeni. Medjutim u malo brzoj to je potpuno druga prica: auto menja brzine tacno kada treba, nema kasnjenja... mislim da je to najbolji dual clutch koji postoji (dok ne probam ferrarijev :)). Volan je ekstreman - opet nesto najbolje sto sam stavio u ruke. Jako je tezak i precizan. Mana je doduse to sto je precickan dugmicima, sto opet moze da napravi problem na stazi.
Na putu je auto predvidljiv, ne pokusava da te ubije bez obzira u kom ste modu. Ono sto je ozbiljna mana auta je tvrdoca. Kako god podesis amortizere, zazalis kada naidjes na lezeci. U neku ozbiljniju rupu nisam upao, ali mislim da ce se auto raspasti u tom trenutku.

Staza... e tu su stvari drugacije: auto je vrlo zabavan, motor se jako lepo vrti i sa ukljucenom kotrolom, mora da se pazi na zadnji deo. Super se lako driftuje i vidi se ogromna razlika u odnosu na neki tezi auto kao npr M5. Ozbiljna mana je pregrevanje... postovao sam osnovna pravila da hladim posle svakog kruga i kocnice su se pregrejale posle 5-6 krugova. Cuo sam da se isto pojavi problem sa uljem u diferencijalu itd... dakle, ne znam bas koliko je auto track day killer, ali mislim da uz malo vezbe ide na navaku na 1.26-7.

Dakle, zakljucak: auto je german engineering at its finest. Nije izbalansiran kao QV jer za svaki dan je mnogo tezi za zivot. Prednost je definitivno sto je mnogo... normalniji: sport+ moze sa ukljucenim ESP, dok Race u QVu ne moze; Pilot 4s se zagreva mnogo brze nego Pirelli na QVu; Medjutim glavnu stvar nisam rekao: ja kad auto parkiram, pogledam ga sledeci put kada treba da ga vozim. Oko QVa sam obigravao svaki put kad izadjem iz kuce ili sam ga gledao sa prozora. Ovde toga nema iako je M3 100x upecatljiviji nego moja siva QV.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 9:04 am

Jako lepo prenesena iskustva :quadrifoglio :drink
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 10:09 am

Sjajna iskustva, isprati ako stigneš i sa multimedijalnim sadržajem :) Na kojoj stazi si vozio ?
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 1:01 pm

Na Navaku... nisam cak ni sam siguran da li mu vise lezi neka brza staza, npr Grobnik. Glavna stvar i ono sto ga razlikuje od Alfe je ta neka predvidljivost: kada krene da mu bezi rep, to se desava nekako postupno dok Giulia to radi instant :) i na njoj nemas bas puno vremena da se iskorigujes.

Ono sto bih ja ocekivao da ukoliko bude para, verovatno ce QV u nekoj drugoj/trecoj iteraciji stici M3 i u tim segmentima. Za sada glavna stvar koja ih razdvaja je emocija koja je definitivno na alfinoj strani
Korisnikov avatar
slobac
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2009 Alfa Romeo 159 1.8 MPi
ex 1991 Mazda 323BG 1.6i
ex 2005 Rover 45 1.4i
ex 2007 Renault Megane 2.0 dci
Lokacija: Subotica
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Maj 30, 2020 9:39 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 2:15 pm

range napisao:Za sada glavna stvar koja ih razdvaja je emocija koja je definitivno na alfinoj strani
Upravo ono sto svima kazem kada se raspravljamo oko auta. Nemac nije napravio za 100god auto koji ima dusu. Kod italijana ima svaki. Culo vida je ono sto izaziva emocije i jace je od bilo kog drugog cula kod coveka. :arflag
Lepo poredjenje, treba nam cesce toga :coolguy:
Korisnikov avatar
Zex
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: ex ar147mjtd '05
ex ar147mjtd TI '07
ex ar159 mjtd '09
ex ar GT Q2 271hp '04
ex R.I.P. AR 155 v6 Q2 frankenstein
exAr giulieta 1750 QV
ar 33 1.7ie/16v
ar 75 rosso di beleza
Subi impreza sti 300hp
Lokacija: BEOGRAD
Lokacija: UMKA
Postovi: 4076
Pridružio se: Sre Dec 03, 2014 7:50 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 2:58 pm

Nisi nam rekao koliko koji trosi? :)
I malo da dodam ,da postoje i kontra utisci od kolege range, ne znam naziv klipa na yt,al uglavnom: vozaci bmw-a testirali giuliu qv na stazi uporedo sa M serijama, i zalalili su sto su kupili M
Falcon:

Jbt,kod tebe sve sad i za odmah
Korisnikov avatar
Pittatore
Drug Član
Drug Član
Contact:
Garaža: AR 155 3.0 24v Reborn
AR 166 jtd Familiare
Opel Zafira OPC Familiare XL
Yamaha FZR1000 EXUP Hajde da se volimo XD
AA500 Dvogumena raga
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 2299
Pridružio se: Pon Dec 29, 2008 10:08 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 4:00 pm

BMW vozaci verovatno vole mini infarkte pa im je Giulia zanimljivija :D
UTD-Performance
Raven Club Serbia 063/666-156
Slika
Korisnikov avatar
mak1
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex. Grande Punto 1.3 mJet
Alfa Romeo 159 Ti
Lokacija: Beograd
Postovi: 315
Pridružio se: Pet Mar 06, 2020 7:17 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sub Avg 29, 2020 7:56 pm

nisam imao prilike da vozim nijedan, ali verujem da su to sve nijanse, pogotovo kada ljudi uporedjuju enterijer f30 sa giuliom, i pricaju kako je alfa podigla nivo kvaliteta, ali da to nije jos kao kod nemackih rivala. na sajmu sam cackao i bmwa i giuliu i mislim da je to vise neko piiiiip nego cinjenicno stanje, a to je da je alfa napravila napokon sedan kako dolikuje. i kao sto kazu kolege, gledao sam bezbroj klipova na yt i utisak je pretezno na strani alfe. i apsolutno se slazem da kada god parkiram auto, ne mogu da odolim da se ne okrenem nekoliko puta i ne pogledam lepoticu, neprocenjivo. :quadrifoglio :quadrifoglio :quadrifoglio
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Ned Avg 30, 2020 10:30 am

Nijedan auto do 3l sa turbom ne trosi previse. Pricamo o 10-11l na autoputu, 13-15 po gradu. Ako ne pricamo o dzipovima ili atmosfercima, potrosnja vise i nije stavka sem ako se auto ozbiljno ne gazi...

Ni meni nisu stvari tipa “kvalitetna plastika” ili x inca ekran bitne. Od dodatne opreme treba mi sediste da ne ispadnem, da nema nekih gluposti koje odvlace paznju (tipa ambijsntalno osvetljenje, kad je plavo uvek mislim da me juri policija), sto bolje kocnice i to je to. Ali isto tako znam da sam u manjini, ljudi su nekako poceli da prenose kompjutere i u kola.

To za detalje je cupava stvar. Na tako high end masinama detalji mogu da potpuno promene utisak o vozilu. Npr, vozio sam bmw m340. Po youtubu to je maltene m3 killer. U praksi taj auto je na prvom mestu udobna limuzina, pa i u najtvrdjem podesavanju on samo zalici na m3 ali i dalje je vrlo udoban - sto nije pozeljna osobina. Dakle ti neki detalji su potpuno promenili namenu i dozivljaj auta.
QV i m3 poredjenje je meni kao da poredis neki red rabel ili chivas sa nekom rakijom za koju se vidi da je 3x bolja ali nije rafinirana kao red label. Nije to sto u giuliji ne svetli qv u mraku ono sto se zamera. Njoj fali malo izbalansiranosti da bi bila 3x bolja kupovina nego m3: negde su to uboli (npr mnogo je bolji daily), negde i ne toliko (ima situacija kada auto pokusava da te ubine). I na tome bi trebali da porade u drugoj iteraciji pre nego na kvalitetnoj plastici ako zele daim auto ponizi konkurenciju. Ovako su napravili auto koji je za nijansu bolji i ipak treba razmisliti svojom glavom a ne timekoliko ce auto da vrediza 5 godina da biste ga kupili.
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Ned Avg 30, 2020 11:35 am

Samo da dodam i da pojasnim oko te izbalansiranosti. Ona dolazi iskustvom ali i tako sto kompanija prati potrebe kupaca koje se menjaju. Pre 30-40 godina, niko nije nosio kacige kada vozi bajs ili skije, nije bilo stitnika za kolena za skejt. I tada je bilo normalno da sportski automobili budu widow makeri. Sada je vreme kada smo svi pobednici, zasticeni smo od svega i svacega, i normalno je da kupci to ocekuju i od automobila. I tu je ono sto je M3 (ili jos bolji primer je 911 turbo) apsolvirao. Drzi situaciju pod kontrolom cak i kad mislis da nije tako. E alfa to tek treba da nauci: ok je imati i auto koji ce biti kao besan pas i prodati ga u par hiljada primeraka (ko je rekao GTA/GTAm), a ovaj civilni QV dodatno prilagoditi kupcu. Zato kazem, budu li imali para, to je nesto sto bih mnogo vise zeleo da vidim od 23" infotainment sistema ili koze zirafe kojom ce se presvlaciti konzola.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Ned Avg 30, 2020 12:07 pm

Ako sam dobro razumeo, prica je o toj tranzinciji, o tom momentu kada se prelazi u zanosenje?
Da li bi mozda stvari bile drugacije da su oba auta na istim gumama?
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Ned Avg 30, 2020 6:13 pm

Da, bas o tome. Moguce... QV nisam probao sa Pilot 4s kao M3 vec sa onim njenim Pirelli standardnim koje su generalno vrlo dobro ocenjene.
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pon Avg 31, 2020 12:22 pm

Ja moram da ti postavim par pitanja, s obzirom da nisam siguran da sam dobro shvatio sve što si napisao:
1) Alfa je bolja kao daily
2) Alfa je brža na stazi
3) Alfa je zabavnija
4) BMW ima bolje ekrane i druge sporedne budalaštine na jednom automobilu
------------------
Podvučem crtu: kupujem BMW M3.

?
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pon Avg 31, 2020 1:32 pm

ni meni ovde nista nije jasno...
sljuka10
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm2 150ks 2014
ex Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm2 95ks 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 217
Pridružio se: Sre Jan 08, 2020 11:52 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pon Avg 31, 2020 1:57 pm

Ja shvatih da je QV bolji kao daily, ali je njegov race mode mnogo nepredvidljiviji i teži za kontrolu nego m3 u svom sport+ (ili kako god se zove) modu. Plus su materijali u bmw-u kvalitetniji. I shvatih da bi kolega više voleo da u sledećoj iteraciji QV-a poprave tu nepredvidljivost nego da ona ostane ista, a poboljšanje bude veći ekran i kvalitetniji materijal enterijera.

Šta znam, mislim da je to individualna stvar, možda su i hteli da bude tako divlja na stazi.
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pon Avg 31, 2020 4:00 pm

Sljuka je shvatio 1/1, mada verujem da sam ja malo pisao onako kako mi je padalo na pamet pa je ispalo nekoncizno.
Zanemaricemo "kvalitet materijala" mada kada bi pogledali malo detaljnije, nije tu alfa iza: ima karbonski krov i haubu (a to se dobija sa CS verzijom kod bmwa), sparco sedista su bolja od BMW najskupljih, itd...
Dakle, ako kupujes auto za svaki dan i ne mislis da ga menjas 5 godina, alfa je bolji izbor. Mnogo je lakse voziti kuca/skola/posao/letovanje sa njom nego sa M3. Ono gde je QV losiji je taj sportski momenat gde ume da se ponasa kao divlji konj van kontrole. Dovoljno je bilo da su napravili opciju ESP on/off u race modu. Ili jos bitnije da kada krene da se gubi kontrola, da se to radi postepeno i da imas vremena da od toga napravis nesto kontrolisano. M3 je to masterovao, alfa nije.

Ne verujem da je to namerno... takve stvari se oprastaju beskompromisnim automobilima tipa GT3 rs i takvo ponasanje bih oprostio da se radi o GTAm modelu, tada bismo rekli "zahtevan za voznju". Ovako to je greska jer ako pozelis da uzivas u zvuku (a to moze samo u race modu) vrlo lako mozes da odletis u jendek (provereno u praksi).

I nema veze ovde sta sam ja kupio, ne dajem ja savete vec prosto poredjenje. BMW uskoro napusta garazu jer mu fali cuore a verovali ili ne imam listu kupaca ako se poklopi kupovina da odmah napusti parking mesto.
Korisnikov avatar
slobac
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2009 Alfa Romeo 159 1.8 MPi
ex 1991 Mazda 323BG 1.6i
ex 2005 Rover 45 1.4i
ex 2007 Renault Megane 2.0 dci
Lokacija: Subotica
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Maj 30, 2020 9:39 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pon Avg 31, 2020 4:07 pm

Koliko sam uspeo da vidim, QV ima 60 konja vise od M3, mozda i to pridodaje malo tom nekom divljem utisku, kazem samo onako laicki. Mozda probati slabiju verziju pa da se uporedi hahah
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pon Avg 31, 2020 9:17 pm

Gomile slupanih QV-a su zbog korišćenja Race moda u neadekvatnom okruženju i neiskusnih vozača.

... u krajnjem slučaju navodilo za uporabo lepo kaže Race Mode = track only !

Slika

:arflag
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sre Sep 02, 2020 11:50 am

Korišćenje Race moda na tom autu je, podvlačim: OPCIONO. Ne može se kriviti auto jer pruža nešto što je autoindustrija zaboravila u cenovno relativno pristupačnom segmentu. Taj mod tog auta je jedan ogroman plus i znak da nismo kao čovečanstvo (još) umrli..

U Race vozilo funkcioniše onoliko dobro koliko je vozač sposoban. Ako još uzgred, kao što reče kolega iznad, odveze to vozilo u neadekvetano okruženje pride, to otvara već neka nova pitanja.
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sre Sep 02, 2020 3:32 pm

Nidzo, masis poentu. Niko ne kaze da race mode ne treba da postoji. Ono sto kazem je da ne vidim razlog na primer da je zvuk najbolji u Race modu? Isto tako ne vidim razlog zasto ne mozes da ukljucis ESP u race modu?
Ono sto je teze postici je ta izbalansiranost, ali to verujem da je vec malo druga prica.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Sre Sep 02, 2020 3:43 pm

Zvuk su valjda i resili, da li od MY19 ili MY20, da se otvara klapna na izduvu vec u D modu...

edit:

https://drivetribe.com/p/alfa-has-just- ... a1FERGTQow

Na brzaka, ne nadjem neki relevantniji info, ali to je to
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: BMW M3 vs Giulia QV

Pet Dec 03, 2021 1:06 pm

Acqua-Olio-Benzina

Povratak na “Automobili Prijatelja”