Cudan zvuk pri motanju volana 147

Trkačice modernog doba u civilnom odelu...
Korisnikov avatar
Zmaychek
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v
Lokacija: Krusevac
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Maj 21, 2018 6:25 am

Cudan zvuk pri motanju volana 147

Čet Jun 25, 2020 4:19 pm

Pri motanju u desnu stranu mi se cuje cudan zvuk, kao da kaci tocak negde. Sve provereno ne kaci nigde. Nebitno je koliko smotam zvuk je isti na milimetar ili na pun kad smotam i dolazi sa desne strane. Ako neko zna sta je da budem spreman jako bi pomoglo. Auto je na fabrickim oprugama i 15icama tako da nije do velicine tocka.

Izvinjavam se ako vec postoji tema, ja nisam uspeo da nadjem
Korisnikov avatar
gjoko-mkd
Garaža: Alfa Romeo 147 JTDm
Lokacija: Kichevo
Postovi: 77
Pridružio se: Uto Maj 19, 2020 1:10 pm

Re: Cudan zvuk pri motanju volana 147

Čet Jun 25, 2020 5:56 pm

Ja bih lično sumljao na spone volana, ili kako se zovu-kugličasti zglobovi. Možda je mast potrošena unutra, pa kada se unutrašnja lopta zakreće oko spoljneg dela, čuje se kao da nešto zapinje

Na malom Citroenu koji imam, izvadio sam te spone, probušio rupu, ureznicom napravio navoj, i postavio ,,mazalicu,, za podmazivanje. podmazujem jednom godišnje, i jedna traje koliki i auto-25 godina


Možda zvuci radikalno....ali na moju Alfu malo drugačije sam uradio. oštrim skalperom sam napravio malu rupici oko 2 mm na zaštitnoj gumi sponama, špric iz apoteke napunio mastom za podmazivanjem, ubacio vrh šprica(bez igle) i punim unutrašnjost sa mastom. Sa samim vožnjom deo te masti će ući u sam kugličasti deo

Slično sam uradio i na kugličastim krajem i gornjeg i donjeg ,,ramena,,

Povratak na “Alfa 145 | 146 | 155 | 164”