Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Offtopic, kafenisanje, itd...
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 6:45 pm

Opet ja braco... naime imam jedan problem ne znam da li se i u Vasim gradovima to desava ili ima isto ljudi iz Valjeva koji ce citati ovo. Zasto su ljudi i kompleksasi kvazi nemaca toliko ljubomorni na Alfu? Nema jedan dan da krstarim gradom a da ne prodjee neki nabedjeni klinac ili matorac i svira da vozim brze ili turira i provocira? Da li se to i vama desava pa da podelimo utiske o sta raditi u tom slucaju,tj da li padati na provokaciju?
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:20 pm

meni ne, ja toliko brzo vozim, kroz grad pogotovo da niko ne moze cak ni da me stigne.
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:20 pm

Kolega Boxa, nemaju svi tako skupe ulaznice da pobegnu provokatorima..
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Are
Garaža: Alfa Romeo 156 jts
Lokacija: Uzice
Postovi: 122
Pridružio se: Sub Jun 07, 2014 6:10 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:26 pm

Vrlo jednostavno. Samo ih treba ignorisati. Kao da uopšte ne postoje.
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:26 pm

Meni auto kod majstora vec duze vreme.... Ne znam da li su se menjali trendovi. :blackeye:
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:27 pm

pa kad vozis alfu.
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:36 pm

Boxa napisao:meni ne, ja toliko brzo vozim, kroz grad pogotovo da niko ne moze cak ni da me stigne.
Hahahaajaj svaka cast , izgleda da.je to resenje :))): pa da imaju razlog da budu ljubomorni i da hejtuju :)))
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:37 pm

Are napisao:Vrlo jednostavno. Samo ih treba ignorisati. Kao da uopšte ne postoje.
Lako je to reci tebra, pogotovo kad vidis gejake u Valjevu pa stane ispred tebe i namerno koci
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2965
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 7:39 pm

jos sad pojeftinio benzin, samo pungas... razmisljam cak i nalepnicu da narucim, da imam opravdanje sto vozim kao manijak
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 8:02 pm

@147va, ne bih da ti 'kvarim zabavu', ali iz najbolje namere ti savetujem da se sluzis forumom na malo konstruktivniji nacin.

Pre nego sto postavis pitanje, prvo pretrazi da li vec postoji tema sa istim pitanjem. Ako ti treba pomoc oko pretrage, kazi. Dugme je u gornjem delu stranice, i mozes da pretrazujes po naslovu, sadrzaju, clanovima...

Zatim, ako vec otvaras novu temu, razmisli o tome u kojem podforumu joj je mesto. Teme za caskanje obicno stoje u podforumu "Cafeteria da Romeo".

Ja nisam nikakav admin, moderator, i slicno, niti je ovaj post bilo kakva opomena, samo ti dobronamerno savetujem da se korisnije sluzis forumom, bice bolje i tebi i forumu :)
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 8:04 pm

horvat napisao:@147va, ne bih da ti 'kvarim zabavu', ali iz najbolje namere ti savetujem da se sluzis forumom na malo konstruktivniji nacin.

Pre nego sto postavis pitanje, prvo pretrazi da li vec postoji tema sa istim pitanjem. Ako ti treba pomoc oko pretrage, kazi. Dugme je u gornjem delu stranice, i mozes da pretrazujes po naslovu, sadrzaju, clanovima...

Zatim, ako vec otvaras novu temu, razmisli o tome u kojem podforumu joj je mesto. Teme za caskanje obicno stoje u podforumu "Cafeteria da Romeo".

Ja nisam nikakav admin, moderator, i slicno, niti je ovaj post bilo kakva opomena, samo ti dobronamerno savetujem da se korisnije sluzis forumom, bice bolje i tebi i forumu :)
U pravu si 100% brate Horvat. Ipak sam,nov slabo kapiram malo mi konfuzan tako da može admin ili da premesti ili da zakljuca temu a ja cu se.malo detaljnije pozabaviti proucavanjem foruma :)))
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 9:10 pm

Samo se opusti prijatelju, vozi kako ti se vozi. Nemas sta da dokazujes nikome. Kada ti se "divlja" ti zgazi, kada ne, ti lepo nakrivi sesir i "svaler" voznja. Ne vozis se ti zbog njih vec zbog sebe. Uzivaj u svojoj Alfi i ne dozvoli da ti neko to kvari.
E sad druga stvar, svako svoje ponasanje dozivljava kao ispravno. Ja licno nikada nisam imao takve situacije sta god da sam vozio, a moj drugar je skoro svaki dan dolazio sa pricama kako ga je neko isekao, ubacio mu se, izazivao na trkanje. Naravno, razlog je bio taj sto se i on slicno ponasao ali je to negirao.
Sta god zakljucio da treba da radis, trudi se da ne uvrozavas niciju brzbednost.
147va
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Apr 27, 2020 8:04 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 9:15 pm

boki76 napisao:Samo se opusti prijatelju, vozi kako ti se vozi. Nemas sta da dokazujes nikome. Kada ti se "divlja" ti zgazi, kada ne, ti lepo nakrivi sesir i "svaler" voznja. Ne vozis se ti zbog njih vec zbog sebe. Uzivaj u svojoj Alfi i ne dozvoli da ti neko to kvari.
E sad druga stvar, svako svoje ponasanje dozivljava kao ispravno. Ja licno nikada nisam imao takve situacije sta god da sam vozio, a moj drugar je skoro svaki dan dolazio sa pricama kako ga je neko isekao, ubacio mu se, izazivao na trkanje. Naravno, razlog je bio taj sto se i on slicno ponasao ali je to negirao.
Sta god zakljucio da treba da radis, trudi se da ne uvrozavas niciju brzbednost.
Svaka cast Boki na komentaru, zaista.si sve.lepo rekao i pogodio :)))
Korisnikov avatar
milosg
Garaža: Alfa Romeo 166 2.4 JTD, Nero Pergusa
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd (Borča)
Postovi: 267
Pridružio se: Sre Okt 11, 2017 12:32 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Uto Apr 28, 2020 10:47 pm

Kad vozim 166-icu toliko mi je lepo i udobno unutra da ovi spolja ne mogu da me iznerviraju. :P
Korisnikov avatar
ForestGump
Garaža: MB W169 A170
Lokacija: Okolina Grada
Postovi: 461
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 8:01 am

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Sre Apr 29, 2020 1:00 pm

Koliko puta tako, kad me kao "otrese" neki nadrkani majmun u nekom drvenom švabi pomislim: "Bože, i ja da se vozim u tom govnetu žurio bih da što pre iz toga izađem..." Isto tako, kada ispred mene neko krstari u fazonu da gnjavi bez ikakve potrebe ispod ograničenja kao da je sam na ovom svetu ili ubrzava sa semafora po kalendaru i tako ometa saobraćaj, da smem najradije bih takve izgurao s puta. Jer to mi je tek pederluk a toga ima sve više i više.

Ritam saobraćaja je stvar osećaja, isto kao i igranje na svadbi: debil je ko igra kolo dok muzika svira sentiš i debil je ko igra stitkavac dok svira kolo. Ende.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Sre Apr 29, 2020 1:50 pm

Problem je sto u srbiji "vozaci" ne znaju razliku izmedju ogranicenja i dozvoljene brzine kretanja. Ako je ogranicenje 80 svi misle da mora da se vozi 80, ako slucajno vozis 75 kazu da treba da ti se oduzme dozvola.
Slika
Korisnikov avatar
Mladen7
Garaža: Alfa Romeo 159 JTDm 16v Sportwagon
......................
ex147 1.6 TS
ex 156 2.0 TS
ex 146 1.6TS
Lokacija: Beograd
Postovi: 150
Pridružio se: Sre Apr 20, 2016 5:04 pm

Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Sre Apr 29, 2020 3:45 pm

+1

Dodatno ne mislim da je reč o hejtu prema Alfi.
Često se sviđaju i ljubiteljima " Nemaca" al iz neke fikcije nemaju 00 da ih poseduju . Nije u tome stvar.
Slično se može doživeti s bilo kojim prevozom, dobrim, atraktivnim ,prosečnim svejedno.
Saobraćajna kultura je ovde češće nekultura, kod svih kategorija pešaci, biciklisti ,vozači ...svejedno.

Vozi svoju vožnju i ne obraćaj pažnju na nečiju frustraciju ko zna zbog čega
Korisnikov avatar
Flavio
Uprava ARCS
Uprava ARCS
Garaža: ex 155 1.8 TS,
ex 1.8 T.S. KaraWagon
FL 147 120 TS
Stilo 80 JTD
Felicia Combi 75 I.E.
Lokacija: Srbistan
Lokacija: Požarevac
Postovi: 7781
Pridružio se: Sub Nov 15, 2008 7:03 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Čet Apr 30, 2020 9:41 am

Pomerena tema u "kafić" :D

Što se tiče priče, obično imam suprotan problem. Redovno se ispred mene stvori neki "kilavi Radovan" koji nit zna gde ide nit zašto tamo ide, pa onda mrljavi i vozi "20 na sat" ... a ja bih najradije da izađem i "udarim mu 2 dlana" hahaha

Saobraćajno vozačka kultura je nažalost, na sve nižem nivou. Zato se i dešavaju ovakve situacije.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Čet Apr 30, 2020 5:35 pm

Problem je da niko ne polazi od sebe kako bi mu bilo da je u poziciji onog drugog. Licno ja nemam problem ni ako neko vozi sporije od mene a ni brze od mene, imam problem kada pokusava namerno da utice na mene.

Nisam nikad naslagao nekoliko vozila iza sebe jer sam bio sporiji od drugih, kada vidim priliku napravim mesta da prodje taj pojedinac iza mene. Da li su svi bili zadovoljni sa tim, pa nisu. Nisam siguran o cemu ljudi razmisljaju kada je takva situacija da sporije vozilo moze jedino da poleti da bi se sklonilo, pogotovo ako se sporije vozilo krece i brze od ogranicenja.

Da li ocekujem da mi se ljudi sklone, pa ne ocekujem, ali zaista ne mogu da shvatim mentalni sklop ljudi koji su u stanju da naslazu 20 vozila iza sebe svojom voznjom i da budu totalno nonsalantni. Da budu u prilici da omoguce drugima prolazak bez veceg remecenja svoje voznje i da to ne cine. Pogotovo nacin razmisljanja da su oni ti koji odlucuju da li treba ili ne da se vozi po ogranicenju.

Nisam shvatao nikad ni ljude koji nesto zure a onda imaju vremena da se raspravljaju...

Sto se tice same teme, ne verujem da je stvar Alfe, nego mozda malo i stila voznje vlasnika, ali ako i ne gresi nista, normalno je da ce mu "nemci" praviti najvise problema jer su najcesci, a samim tim i najvece sanse da bude neki seljober za volanom.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
Korisnikov avatar
Macola
Garaža: AR 147 1.6 105
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 583
Pridružio se: Ned Okt 16, 2016 4:01 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Čet Apr 30, 2020 5:56 pm

Meni je neko merilo dobrog stila vožnje da je što "tečnija" - optimalna ubrzanja i kočenja u datim uslovima. Recimo, besmisleno je nagaziti gas ako vidiš da ćeš za par sekundi morati da kočiš. To mi recimo smeta u Beogradu. Očekuje se da se zalepiš nekome za rep iako to ne donosi ništa.

Ima, međutim, situacija koje se ne mogu pravdati stilom vožnje. Recimo, ako neko jako uspori ili se čak zaustavi u mojo traci bez vidljivog razloga, a da nije uključio nakakav signal, tj. žmigavac, dobija svirku bez pardona. Dakle, sve one situacije gde se krše pravila i ugrožava bezbednost.

To nije pitanje nervoze ili nečeg ličnog, već potrebe da se barem nekom reakcijom sankcioniše opasno ponašanje, jer bez sankcija nema pravila.

Inače, sviranje je samo u nekim delovima sveta uvredljivo. Negde je to deo normalne komunikacije u saobraćaju. Bio sam skoro u Indiji i to u Nju Delhiju i ostao sam zapanjen kako se odvija saobraćaj tamo. Ali to zahteva jedan opširniji post.
Majstor ti je potpuno u pravu, ali ne govori istinu.
Korisnikov avatar
YUgisa
Garaža: Yugo 1.1EFI
Lokacija: Subotica
Postovi: 1855
Pridružio se: Pet Jul 08, 2011 1:58 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Čet Apr 30, 2020 6:28 pm

Ja bas nagazim po sireni jedino kada smatram da smo izbegli sudar mojom "krivicom" kada drugi uradi nesto van propisa, za druge slucajeve krsenja obicno trubnem samo.
Legenda kaže: "Postojali su ljudi koji su se javljali i kad im ne treba ništa..."
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Čet Apr 30, 2020 7:18 pm

Macola napisao:. Bio sam skoro u Indiji i to u Nju Delhiju i ostao sam zapanjen kako se odvija saobraćaj tamo. Ali to zahteva jedan opširniji post.
Ako moze post na tu temu? Bas me interesuju iskustva nasih ljudi iz drugih delova sveta! :D :arflag
Alfa Romeo - The car inside the driver.
Korisnikov avatar
Vuk 166
Garaža: A6 C7 3.0 TDI '13
166 FL 2.0 TS '05
166 V6 TB '00
Ex 166 3.0 Sportronic '98
Lokacija: NI
Lokacija: 18000
Postovi: 1392
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:20 pm

Re: Problem: ''Hejtovanje'' Alfe dok krstarim

Pet Maj 01, 2020 3:23 pm

Nisam primetio ovu pojavu, ne vidim neku razliku u ponasanju ostalih koji god auto vozio, ovde u NI se generalno vozi lose.

Jedna druga stvar mi je zanimljiva, a to je kolicina raznih bogova humora po drustvenim mrezama. Ok je kada se pojavi neka nova fora, i ja se nasmejem cesto, ali ne znam kome su one standardne izlizane gluposti interesantne i dalje.

Dosta ovih gore pomenutih obitava i na raznim "pungas" stranama, pa tamo redovno postuju razne snimke nekih debilnih divljanja. I dok se srecno kucaju forice o Alfi, nikog od njih nije ni malo sramota da postuje snimak instrument table sa svim greskama mogucim i upaljenom rezervom naravno, u tim cesto i punoletnim otpadima kojima divljaju...
(Nista nemam protiv starijih vozila, ni moja nisu u cvetu mladosti, samo neka su ispravna.)

Povratak na “Cafeteria da Romeo”