Sređivanje felni

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
Andrej
Garaža: Jugo 1603
Jugo 1520
Jugo 1299
Alfa 147 JTDm
Alfa 159 Sportwagon
Alfa GTV Cup
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 628
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 8:31 pm

Re: Sređivanje felni

Pon Apr 13, 2020 11:10 pm

...imam set GTA i set potkovica da se protrljaju, reci kada da ti dobacim, dok si u formi. :)
Light is Right
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Sređivanje felni

Uto Apr 14, 2020 2:18 pm

Ma nije problem, posle 17h :D

Odabrao sam boju, za nijansu svetlija od trenutne, ali malo sivlja. Nema poente fotografisati je dok se ne nanese. Lak 30% mat 70% sjaj. Videćemo.
Slika

Dvoumio sam se između nje i Vicrom gloss. Nisam siguran da li bi to bilo to, a nije baš jeftina.

Slika
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Sređivanje felni

Sre Apr 15, 2020 9:24 pm

Završio, prilično zahtevne za farbanje. Baza takođe, traži ravnomerno nanošenje. Sam čin farbanja ~4h. Fino je ispalo, savršeno nije, ali zadovoljan sam ;)

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1537
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Sređivanje felni

Sre Apr 15, 2020 10:11 pm

Lepo si se potrudio. Na fotkama boja ne moze da se odredi ali videcemo uzivo. Svaka cast! :gr8:
Taman da stanem iza Andreja u red :whistle:
Korisnikov avatar
Andrej
Garaža: Jugo 1603
Jugo 1520
Jugo 1299
Alfa 147 JTDm
Alfa 159 Sportwagon
Alfa GTV Cup
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 628
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 8:31 pm

Re: Sređivanje felni

Sre Apr 15, 2020 10:46 pm

Fino je ispalo, ne zajebavaj. :) Malo svetlije na prvu, nego sam očekivao.

Šalim se ja, oguliću sam, danas sam uzeo još kilo silver baze i ostatka potrebština, pa čim ugrabim vremena peglam potkovice i GTA. Biće slika, što da ne. :)
Light is Right
Korisnikov avatar
DejanCA
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTD - TI 651 GRIGIO STROMBOLI MET.
Alfa Romeo GT 2.0 JTS - Rosso 130 B/B
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 867
Pridružio se: Pon Okt 05, 2015 6:42 pm

Re: Sređivanje felni

Pet Apr 24, 2020 2:04 pm

kewl je, Nidžo... negde, negde, verovatno od handle-a... ali, skroz je korektno :)
Djokica96
Garaža: Honda Accord Executive
Lokacija: Belgrad
Postovi: 128
Pridružio se: Pet Jun 12, 2015 10:54 am

Re: Sređivanje felni

Sub Apr 25, 2020 8:51 pm

milosnbgd napisao:Au druze koju dramu ti napravi, ili ih sredi kako bog zapoveda za 200 eura ili ih nemoj ni sredjivati i stavljati, ako nemas uslova, nije sramota...ne mozes ih srediti za 50 sigurno
Evo momak, posle koliko dana da ti odgovorim na post. Nerviraju me ljudi kao što si ti koji samo znaju pljuju pare kao da ih beru na drvetu. U pravu si... nisam uspeo za 50 eura da ih sredim. Sredio sam ih za svega 17 eura. Evo slika sam ih sredio u fabričko stanje a oduzelo mi je svega 10 sati. Kad ti bude trebala pomoć u budućnosti oko ovoga, slobodno mi pošalji poruku rado ću ti pomoći, a ne da ti preporučujem da pljuneš 500e i završio si posao. Toliko sam inteligentan da ih odnesem kod farbara i pljunem te pare koje neću, nego ću kupiti 4 nove gume da điram sad za leto kolko tolko. Sve najbolje, imaš pivo od mene jer si me toliko naljutio da si mi dao inspiracije da odradim ovo.

ps Izvinjavam se jer slike nisu po redu, ali po njima se vidi kako ide ;-) i da napomenem. Nikad u životu nisam farbao i radio slične stvari.

:arflag

Slika

Slika

Slika

Slika

TUTO FINITO
Slika

Slika

Slika

Slika



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2142
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Sređivanje felni

Sub Apr 25, 2020 9:21 pm

Ja sam pogresno protumacio tvoju nameru i drago mi je sto si ih sredio, tj. nasminkao onako kako ti odgovara. Nisi trebao uopste da pominjes da zelis da ides kod bilo koga da ti 'sredjuje' felne, jer neke stvari da bi se uradile kako valja, moras platiti nekome kome je to profesija . U tom smeru su ljudi i pisali kako i gde mozes to uraditi, da to valja. Ali shvatices to vec (i tada se setiti sta ljudi sa malo vise iskustva ovde pisu). Sam si rekao da nikad u zivotu nisi kupovao felne a ne nesto drugo.
Sta ja radim i kakva su moja nahodjena, ne znas niti me poznajes, pa onda nemoj ni nagadjati...
Nemoj se ljutiti, mlad si momak, uzivaj u svom autu...sportski pozdrav
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2964
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Sređivanje felni

Sub Apr 25, 2020 10:15 pm

Djokica96 napisao:
milosnbgd napisao:Au druze koju dramu ti napravi, ili ih sredi kako bog zapoveda za 200 eura ili ih nemoj ni sredjivati i stavljati, ako nemas uslova, nije sramota...ne mozes ih srediti za 50 sigurno
Evo momak, posle koliko dana da ti odgovorim na post. Nerviraju me ljudi kao što si ti koji samo znaju pljuju pare kao da ih beru na drvetu. U pravu si... nisam uspeo za 50 eura da ih sredim. Sredio sam ih za svega 17 eura. Evo slika sam ih sredio u fabričko stanje a oduzelo mi je svega 10 sati. Kad ti bude trebala pomoć u budućnosti oko ovoga, slobodno mi pošalji poruku rado ću ti pomoći, a ne da ti preporučujem da pljuneš 500e i završio si posao. Toliko sam inteligentan da ih odnesem kod farbara i pljunem te pare koje neću, nego ću kupiti 4 nove gume da điram sad za leto kolko tolko. Sve najbolje, imaš pivo od mene jer si me toliko naljutio da si mi dao inspiracije da odradim ovo.

ps Izvinjavam se jer slike nisu po redu, ali po njima se vidi kako ide ;-) i da napomenem. Nikad u životu nisam farbao i radio slične stvari.

:arflag

Slika

Slika

Slika

Slika

TUTO FINITO
Slika

Slika

Slika

Slika



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Sve je to lepo, samo za ubuduce pisanje, pripazi na recnik i obracanje clanovima ovog foruma.
Korisnikov avatar
Andrej
Garaža: Jugo 1603
Jugo 1520
Jugo 1299
Alfa 147 JTDm
Alfa 159 Sportwagon
Alfa GTV Cup
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 628
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 8:31 pm

Re: Sređivanje felni

Sub Apr 25, 2020 10:36 pm

...i sledeći put spremi u 17eur još 800din za nove ventile, jer te što si štitio možeš da baciš kada do njih stigne boja/razređivač i krenu da puštaju. :)
Light is Right
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Sređivanje felni

Sub Apr 25, 2020 10:36 pm

@Djokica96 pripazi malo na rečnik, nije u redu da tako pišeš ;)

A što se felni tiče, neću previše komentarisati. Svaka čast za trud lepo izgledaju :)
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Sređivanje felni

Ned Apr 26, 2020 5:50 am

Djokica96 napisao:Evo momak, posle koliko dana da ti odgovorim na post. Nerviraju me ljudi kao što si ti koji samo znaju pljuju pare kao da ih beru na drvetu. U pravu si... nisam uspeo za 50 eura da ih sredim. Sredio sam ih za svega 17 eura. Evo slika sam ih sredio u fabričko stanje a oduzelo mi je svega 10 sati. Kad ti bude trebala pomoć u budućnosti oko ovoga, slobodno mi pošalji poruku rado ću ti pomoći, a ne da ti preporučujem da pljuneš 500e i završio si posao. Toliko sam inteligentan da ih odnesem kod farbara i pljunem te pare koje neću, nego ću kupiti 4 nove gume da điram sad za leto kolko tolko. Sve najbolje, imaš pivo od mene jer si me toliko naljutio da si mi dao inspiracije da odradim ovo.

ps Izvinjavam se jer slike nisu po redu, ali po njima se vidi kako ide ;-) i da napomenem. Nikad u životu nisam farbao i radio slične stvari.
Kolege su ti već odgovorile što se tiče tona - zaista nije u redu da se tako obraćaš nekome ko ima skoro 15x više postova od tebe i mnogo duži staž na forumu, a posebno ako ti godina u nicku ukazuje na datum rođenja. ;)

Ja bih se ipak osvrnuo na sadržaj koji često padne u drugi plan zbog nezgrapnog načina izražavanja - svaka čast za radove, naročito ako ti je ovo prvi put da sređuješ felne. Siguran sam da si i dosta toga naučio istražujući šta i kako, kao i da je odličan osećaj kada nešto uradiš samostalno.

Međutim, ne možeš ni ti da generalizuješ kako je to 'samo 17eur i 10 sati' - pre svega, da li si uračunao i vreme potrošeno na čitanje i informisanje o sređivanju felni, na nabavku materijala ili samo radove? Imaj u vidu da neko zaradi tih 17 eur za pola sata ili manje vremena i da kada se stvari tako postave, može i njemu da deluje besmisleno potrošiti toliko sati da bi uštedeo pola ručka u kafani.

Dalje, dosta ljudi živi u stanu, nema garažu/radionicu/dvorište, tako da nemaju ni uslove i alat da mogu to da urade čak i kada žele pa im je isplativije da odnesu da im to uradi neko ko se time bavi. Dakle, nisu stvari tako crne i bele, imao para ili nemao.

Tu su još i kriterijumi kako neko želi da mu točkovi izgledaju, nekome je ok da se zafarba četkom a neko želi da to izgleda odlično, u skladu s time i preporuke. Ovo generalno nije forum na kome se stvari oko auta rade 'da bi se auto našminkao za prodaju' pa u skladu s time i zaključujem svoje pisanje na ovu temu.
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Sređivanje felni

Ned Apr 26, 2020 8:00 am

Sve felne lepo izgledaju odmah nakon farbanja, treba sačekati pa videti kako će izgledati nakon sezone.
Ja sam samo za materijal dao 7-8 hiljada.
Djokica96
Garaža: Honda Accord Executive
Lokacija: Belgrad
Postovi: 128
Pridružio se: Pet Jun 12, 2015 10:54 am

Re: Sređivanje felni

Ned Apr 26, 2020 9:59 pm

Andrej sredio sam ventile :))

Znam da dugo niste imali probleme i sad je došao neki *slepac* (ja) da priča koješta, pa se hvatate nekih pravila. Ja čoveku ništa loše nisam rekao niti mislio, samo sam napisao da me je ''naljutio''. To je najgrublja reč u mojoj poruci, ne znam otkad se to svrstava u ružnu reč, možda to samo kod vas ovde. Tako da batalite me toga, uklonite me slobodno ionako prelazim na Hondu uskoro <3 A ako nekom bude trebala pomoć oko ovoga u temi, neka se javi da odradimo. Srdačan pozdrav! :arflag
Korisnikov avatar
Veloce
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: ex Alfa Romeo GTV 2.0ts
ex Alfa Romeo GT 2.0jts
ex Alfa Romeo 159 1.9jtdm
ex Alfa Romeo GT 1.9jtdm
ex Alfa Romeo Mito 1.4tb
ex Alfa Romeo Giulietta QV
-Megane 3 RS CUP
Lokacija: Lazarevac
Postovi: 2787
Pridružio se: Sre Avg 03, 2011 8:36 pm

Re: Sređivanje felni

Pon Maj 11, 2020 8:58 pm

Ok, here we go again :roll:

Slika
Korisnikov avatar
Bokica147
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo 147 1.6ts
Lokacija: Beograd
Postovi: 68
Pridružio se: Ned Dec 02, 2018 8:11 pm

Re: Sređivanje felni

Sre Okt 13, 2021 4:35 pm

Evo da osvezim temu. Slike su od pre dva meseca. Smirglanje spric git pa opet smirglanje pa farbanje. Ima posla dva dana. Stim sto me je mrzelo da skidam gume pa sam se ubio od zasticivanja dva puta.
Slika

Slika

Slika

Povratak na “Alfa Stile”