Par pitanja oko stajlinga :)

Ulepsavanje i odrzavanje prepoznatljivog imidza; Alfa Romeo
Korisnikov avatar
warlock_srb
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V '05 (192A5.000)
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 10:48 am

Par pitanja oko stajlinga :)

Sre Apr 25, 2018 7:34 pm

Prvo, moja 156ica nije imala ukrasne sajtne ispod vrata, pa sam ih nabavio. Koliko vidim to se srafi, ali takodje sam video da je postojao neki lepak, po preporuci ljudi, receno mi je da je u pitanju lepak za soferke pa sam i to nabavio. E sad, sto se tice samog postavljanja sajtni, posto ne vidim rupe ispod na kolima, da li koristiti samonarezujuce srafove i koje, ili da se snalazim na neki drugi nacin? Takodje me interesuje da li valja premazati taj deo koji ce biti ispod sajtni sa nekom zastitom i sa kojom?

Drugo, da li kod nas postoji neko da lepi branike? Naime hteo sam da nabavim kopiju GTA branika, ali posto je moj model facelift, hteo sam da isecem donji deo i da prepakujem moj postojeci?
Kad smo vec kod branika, da li se isplati buseljati originalni (bez prskalica) branik i postaviti prskalice za farove, ili ipak ici na branik koji ima to vec uradjeno? I kolika je prepravka sto se same pumpe, konektora i cega vec tice? Ovo zelim da uradim iskljucivo jer sam sredjivao farove i ugradio morimoto projektore pa bih zeleo da mi bude makar sto se tice toga auto kompletan.

Kad pomenuh prskalice, riknula mi pumpa od brisaca, znam da je pitanje vise za servisiranje ali da ne otvaram tonu tema, interesuje me samo, da li je moguce zameniti pumpu ikako a da se ne skida desni tocak i potkrilo?

Hvala
...so much to do, so little time...
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Par pitanja oko stajlinga :)

Sre Apr 25, 2018 7:38 pm

Ovo za sečenje GTA replike i spajanje s tvojim branikom mogu odmah da ti kažem da zaboraviš.
Replika se pravi od fiberglasa a fabrički branik je od ABS plastike i ne postoji varijanta da se to spoji.
Nabavi lip pa zalepi od dole na svoj branik, izgledaće super.
Korisnikov avatar
Nicola Romeo
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 150ks '06
--------------------------------
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115ks '02
--------------------------------
Ex Alfa Romeo 156 SW 2.0TS 16v 155ks '00.
--------------------------------
Lokacija: Zvezdara
Lokacija: Beograd
Postovi: 2252
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:15 pm

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Čet Apr 26, 2018 1:46 pm

Sto se prednjeg branika tice za FL jedina varijanta je lip da se nabaci ili da se radi branik od fiberglasa pa da se malo nadrka.

Koristis 8 ili 10mm samonarezujuce i ima neki Sika lepak. Prvo zalepis, sacekas da se osusi pa tek onda dole zasrafis.

Slika

Sto se branika tice, mozes da ugradis i manje prskalice kao za soferku ili da juris branik sa prskalicama. Potrebna su ti creva, druga posuda za tecnost ( da se ne bi zezao i busio svoju) na kojoj imaju dve pumpice. Jedna je za soferku i zadnje staklo a druga je za prskalice.
Slika
Što ja nekad popijem, nekima teško je preplivati!!!
Korisnikov avatar
warlock_srb
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 16V '05 (192A5.000)
Lokacija: Lajkovac
Postovi: 89
Pridružio se: Sub Sep 10, 2016 10:48 am

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Čet Apr 26, 2018 5:54 pm

Nicola Romeo napisao:Sto se prednjeg branika tice za FL jedina varijanta je lip da se nabaci ili da se radi branik od fiberglasa pa da se malo nadrka.

Koristis 8 ili 10mm samonarezujuce i ima neki Sika lepak. Prvo zalepis, sacekas da se osusi pa tek onda dole zasrafis.

Slika

Sto se branika tice, mozes da ugradis i manje prskalice kao za soferku ili da juris branik sa prskalicama. Potrebna su ti creva, druga posuda za tecnost ( da se ne bi zezao i busio svoju) na kojoj imaju dve pumpice. Jedna je za soferku i zadnje staklo a druga je za prskalice.
A za zastitu ispod pragova? Jel moze nesto ili da ne diram i samo zalepim te plasticne preko?

A zar ne moze na istoj pumpi da se stavi jedna Y racvica pa da se prevuce na farove?

Pozz i hvala
...so much to do, so little time...
anel92
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Mar 10, 2018 9:44 am

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Ned Maj 13, 2018 7:51 pm

Da ne otvaram novu temu, moze i ovdje. Naime, hocu da malo poboljsam svijetla na Alfi 147 (2003.godiste) pa se dvoumim izmedju angle eyes i standardnih xenona. Angle eyes predobro izgledaju na novojim modelima, ali nisam nesto puno vidio na starijoj 147. Sta vi preporucujete, sta ljepse izgleda?
Korisnikov avatar
vojaalfa
Drug Član
Drug Član
Garaža: 156 1.8TS SW
Lokacija: Beograd
Lokacija: Bgd-Zarkovo
Postovi: 2009
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 3:42 pm

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Ned Maj 13, 2018 8:30 pm

Kako misliš sa Angel eyes da poboljšaš svetlo, misliš estetski?
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4584
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Ned Maj 13, 2018 10:31 pm

Ako mislis na projektor (socivo) to ti je najbolje resenje da pobljsas vidljivost.
Ako mislis na angel eyes samo estetski ono kao kod bmw-a, pa i to je najbolje resenje, ali da isciganises auto. Projektori postoje i bez angel eyes
Slika
anel92
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Mar 10, 2018 9:44 am

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Pon Maj 14, 2018 9:48 pm

Nisam se dobro izrazio sa poboljsam, htio sam napisati uljepsam :D angel eyes puno bolje izgleda, ali mi ih nema ko u Sarajevu ugraditi, tako da cu ugraditi xenone. Koja mi je najbolja kombinacija sa linka h[url]ttps://www.olx.ba/artikal/26403972/xenoni-za-alfa-romeo-147/[/url]
Igoritza
Garaža: Alfa Romeo 156
Lokacija: Beograd
Postovi: 10
Pridružio se: Pet Nov 27, 2020 5:15 pm

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Pet Dec 18, 2020 1:05 am

Aj ja da ne otvaram novu temu

Jel zna neko gde bih mogao da kupim zadnji spoiler, sto se montira na gepek (ne ide sire od gepeka) sto ovako izgleda

Slika ?
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Sub Dec 19, 2020 12:00 pm

Bilo bi dobro da proveris, pre kupovine, da li možeš prolaziti tehnički sa tim .
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
ChobbyJTD
Garaža: Alfa Romeo GT
Lokacija: Detelinara Novi Sad
Postovi: 603
Pridružio se: Čet Okt 30, 2014 10:20 pm

Re: Par pitanja oko stajlinga :)

Ned Dec 20, 2020 10:37 am

Zašto ne bi mogao, taj spojler je fabrički dolazio na 156.

Povratak na “Alfa Stile”