Multiair

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Multiair

Pet Dec 30, 2022 10:03 pm

Teško ti ovde neko može dati savet koga ćeš se držati kao "pijan plota", a pogotovo da ti neko potpiše da toliko i toliko vremena ili nikada nećeš imati problema. Takođe ćeš čuti različitih mišljenja i iskustava, što već i jeste slučaj. Na kraju moraš sam da prelomiš šta ti je činiti.

Meni je ovde jedino neobično što kažeš da će popravka MA sistema koštati do 1.200€ jer se za te pare, a i manje od toga radila zamena MA jedinice, odnosno stavljanje nove, dok su reparacije išle za oko 300€. Cenim da je kod tebe konkretno zamena MA?

Mogu samo na kraju preneti moje iskustvo sa MiTo iz 2009. i MA jedinicom iz problematične, odnosno osetljive serije. Prodat je dalje sa nekih 63.000 km na satu i motor je radio kao sat, u savršenoj formi. Ali od prvog dana je negovan po najvišim standardima, ulje uvek preporučeno i na maksimumu, zamene nikad preko 10.000, najčešće između 7-8 hiljada, što je kod mene bio i neki godišnji prosek. Uz takvo održavanje ne bih strepeo od posedovanja jednog primerka sa MA, ali definitivno bih strepeo prilikom kupovine ukoliko ne bih imao vrlo preciznu informaciju o stanju i načinu održavanja vozila pre mene.

Bez obzira što sada vozim jednu Giuliu snova, mogu reći da mi nedostaje ex-MiTo jer je bio najzabavnije vozilo koje sam posedovao i sa njim imam samo najlepša iskustva za šest godina vlasništva. MA jedinica nikada ne bi predstavljala prepreku za jednu takvu ljubav, kao što ne predstavljaju ni kasniji modeli sa unapređenim verzijama ovog sklopa.

Od mene toliko, možeš sačekati još nečije mišljenje, ali na kraju ćeš svakako morati sam da se presabereš i odlučiš koliko rizika da preuzmeš. Nema posedovanja automobila bez nekog rizika, bilo da si prvi ili deseti vlasnik.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Multiair

Pet Dec 30, 2022 11:09 pm

Alfanatic, kako je tvoj Mito imao MA kad je imao 155ks, a taj nije imao multiair...QV je imao MA, kao i verzije od 135 i 105ks. Ti si imao Giuliettu sa multiairom.
Inače, o multiairu sve najbolje. Fenomenalna stvar. Problemi proiziliaze iz nedisciplinovane eksploatacije, a najčešče pogrešnog izbora ulja. Nekim ljudima je radio bez problema, drugim nije. Ja sam se držao onog što je preporučeno, menjao filter, sipao tačno preporučeno ulje, držao ga na max i menjao ga na do 10000km i nikad nikakav problem iako sam auto kupio polovan i prodao ga sa oko 120000 na satu.
Nešto mi ta popravka deluje preskupo...

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk





Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Multiair

Sub Dec 31, 2022 9:11 am

Gotovo, to je dokaz da sam odrtavio :oops: Danak godinama, previše rada i premalo spavanja. Mozak pregoreo, sećanja se mešaju. Naravno da MA pravi tu razliku do QV i naravno da sam mahinalno prisustvo MA na kasnijim Alfama preslikao i na ex MiTo. Izvinjavam se svima i ograđujem od tog dela teksta, a ostatka se i dalje držim i mislim da stoji. Za utehu će mi biti da čak i stručna lica mešaju info o postojanju MA u Giuliama.

Ubuduće se držim one triput meri pa seci :|
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Mars7
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 Multiair 105HP bez turba - 2010 godiste
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Dec 09, 2022 1:30 pm

Re: Multiair

Sub Dec 31, 2022 10:54 am

Hvala vam na odgovorima :)

Izgleda da taj deo i nije toliko strasan koliko se prica imajuci na umu iskustvo Alfanatica i Starac Vujadina, sasvim je moguce da prethodni vlasnik iz inostranstva nije lepo odrzavao deo sa propisanim uljem i redovnim malim servisom. I moj brat od koga sam kupio auto je donekle kriv za ovo imajuci na umu da kada je auto kupljen prosle godine, nije sipano Selenia ulje vec Eneos 5W-40, tek na sledecem malom servisu je poceo da koristi Selenia ulje. Moguce je da ga je to dokrajcilo posto je ceo sistem toliko osetljiv na ulje.

Kad smo vec kod ulja, koristi se Selenia ulje 5w-40 za Multi-purpose engines, jel mi mozete potvrditi da je to propisano ulje ili je mozda neko drugo?

Slika

Evo vam i Filter MA jedinice koji je izvadjen

Slika

Sto se tice cene jedinice, ja sam hteo da to odradi Brana posto svi hvale njegov servis, medjutim, kada smo ja i moj ujak pozvali servis navedena je cena zamene cele jedinice (ukoliko se utvrdi da je ona u pitanju), 150 hiljada dinara za novu jedinicu + 50 hiljada dinara za vadjenje stare i ugradnje nove jedinice, sve u svemu nekih 1700 evra bi ceo taj proces kostao.
Ono sto me je dosta iznenadilo je da uopste nije spomenuta mogucnost popravke jedinice vec samo zamena, ne znam zasto Brana vise ne popravlja te jedinice, negde je pisalo da je ceo proces rizican i da nema garancije da ce uspeti tako da je mozda to razlog.

Nakon Brane smo nasli jednog majstora koji moze nabaviti nove delove za jedinicu i samim tim ukoliko je steta mala, daleko je isplativije da se popravi nego da se kupi nova jedinica od 1300 evra zbog malog kvara. Naravno sada se ispostavilo da je dobar deo jedinice u losem stanju ali to je sada sredjeno i stari delovi su zamenjeni novim.

P.S: Starac Vujadine, sta podrazumevas pod nedisciplinovanom eksploatacijom jedinice?
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Multiair

Sub Dec 31, 2022 7:06 pm

Nema na čemu, mada sam još uvek u rebusu zbog samog sebe i sopstvene senilnosti :D
A nije da to nisam znao jer sam mnogo puta u okviru sopstvene MiTo teme svojevremeno polemisao da mi je žao što nije QV, dok sa druge strane manje boli glava zbog odsustva brige o MA i aktivnom vešanju. Jednostavno mozak nešto prebaci od premora i uhvati se neke nove realnosti, možda i pod uticajem ove slike koja je svežija i ostala u sećanju iz Giuliette :|

Slika

Ali da se vratimo na temu, cena intervencije mi je i dalje misterija, ali moguće da u svetlu aktuelnih poskupljenja svega i svačega trend nije zaobišao ni taj sektor. Bilo bi idealno da nastaviš sa potpuno novom MA jedinicom, ali nadam se da i ovako trajno rešavaš problem. Eto, ako je baš tako velik strah, možda da menjaš za 155 bez MA pa izbegneš glavobolju, a dobiješ dodatnu dozu zabave :D

Da ne glumim advokata kolegi Starcu, ali cenim da je pod nedisciplinovanom eksploatacijom podrazumevao izbegavanje bilo čega od onoga što smo gore spominjali kao optimalan i poželjan režim servisiranja. Znači koristiti propisano ulje, ne osloniti se na napolju preporučene intervale zamene na 15-20 hiljada, već to skratiti na maksimalno 10 u ovim našim uslovima ili jednom godišnje ako je manje od toga. Držati ulje na maksimumu. Tako sam praktikovao sa Giuliettom, a da je kod mene ostala do 40.000 km dao bih da se preventivno zameni filter, čak i ako serviseri to zaborave da preporuče.

Što se ulja tiče, najbolje je koristiti ono što preporuči proizvođač vozila, mada ne mora uvek i obavezno ista marka ulja. Ja sam u MiTo jedno vreme točio Shell, ali to je takođe bilo preporučeno ulje od ovlašćenog servisera kome sam poverio održavanje. Najvažnije je da je propisana gradacija i originalno ulje, ali opet je idealno držati se fabričke preporuke oko svega. Nadam se da si uz vozilo dobio i manual sa svim preporučenim intervalima i informacijama, a čak i ako nisi to se lako skine sa neta. Na primer ovde:

https://manual-directory.com/manual/201 ... rs-manual/

Manual kaže da je za te motore preporučeno Selenia Star 5W-40 ulje:

Slika

Interesantno je da su za Giuliettu MA promenili gradaciju na 0W-30, Selenia Digitek. Ali to je druga tema.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Multiair

Sub Dec 31, 2022 8:11 pm

Alfanatic, odgovorio si umesto mene tako da nema šta da dodajem.
Što se tiče ulja, pored Selenie, u vreme kad sam ja imao Giuliettu (pre 3 godine) i Motul je imao ulje koje ispunjavalo tačnu specifikaciju za motore sa multiair...možda ih sada ima više na našem tržištu.
Što se tiče zabune oko toga koji motor ima multiair interesantno je da gomila ljudi misle da Fića 500 Abarth ima multiair.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
srecko_mata
Contact:
Garaža: Ex. Alfa Romeo GT 1.9 jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta 2.0
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 439
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 9:55 am

Re: Multiair

Sub Dec 31, 2022 11:47 pm

multiair zeza samo ako nije lepo odrzavan. Mislim da je ta prica oko toga da je MA los nastao iz neznanja majstora pre svega i ljudi koji voze te motore. Uz dobrog majstora koji poznaje taj motor neces imati problema.
Moje iskustvo sa MA je fenomenalno. Redovno menjanje ulja na 8-10k, ciscenje mikrofiltera ili zamena i sve je top. Taj filter sa tvoje slike verovatno nije nikad ociscen.
I da, da ne zaboravim ja sipam motul ulje koje je starac pomenuo, mogu sutra i da ti napisem koje tacno. Nisam ljubitelj selenie pa zbog toga koristim motul.

Ja sam letos ocistio MA i zamenio dihtung dekle, misleci da je to bio kvar, i koliko mi se cini to je kostalo 150-200e zajedno sa novim svecicama.
Samo lagano, i pun gas.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Multiair

Ned Jan 01, 2023 11:02 am

starac vujadin napisao:
Sub Dec 31, 2022 8:11 pm
Što se tiče zabune oko toga koji motor ima multiair interesantno je da gomila ljudi misle da Fića 500 Abarth ima multiair.

Umeju Italijani da zakomplikuju i oko banalnijih stvari kao što su, recimo, dimenzije točkova na Giuliji. Videh čak u Estrema paketu da su zadnje 19-ice negde 225 mm, a kod nekih slabijih modela u hijerarhiji zadnje 18-ice su 255 mm. I uopšte ne mogu pohvatati gde i zašto. Što se MA tiče, čak u ovlašćenom na prvu loptu nisu bili sigurni da li moja Giulia ima MA, što je na kraju potvrđeno podizanjem haube :)

Ali ovo što sam ja odvalio samo je moj propust i tu nema šta da se priča. Šest godina sam živeo sa tim vozilom uz punu svest da nemam MA i često govorio i pisao o tome, a onda.... :blush: Stižu godine, moraće malo da se uspori tempo :D
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Mars7
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 Multiair 105HP bez turba - 2010 godiste
Lokacija: Beograd
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Dec 09, 2022 1:30 pm

Re: Multiair

Pet Feb 24, 2023 6:35 pm

Pozdrav ljudi :)

Nisam bacio update oko toga sta se dogodilo sa MiTom na kraju. Pre svega auto vozim vec skoro dva meseca od kad je popravljena MA jedinica i za sada nisam imao ni najmanji problem, auto ide bolje nego pre i trosi manje benzina (0.4l u proseku). Majstor je rekao da je MA jedinica na autu vec bila dirana, pre svega u sferi onih "Piston-a" koji pumpaju ulje u ceo taj sistem koliko sam ja razumeo.

- ovaj video pokazuje o kojem delu jedinice je rec.

Da se vratim na MA, ona je bila u jako losem stanju sto se tice hidropodizaca i svih 8 su manje vise bili za zamenu a cak 4 su odmah ispala iz svojih lezista kada je majstor vadio MA sa glave motore. Sve u svemu, gotovo svi mehanicki delovi su zamenjeni osim solenoida oko kojih se nista ne moze uraditi ali oni rade bez ikakvih problema.

Redovno pratim nivo ulja i generalno sam dosta naucio od svih vas ovde sto se tice odrzavanja.

Ukoliko neko bude imao istu situaciju kao ja u buducnosti, preoporucio bih mu da ukoliko popravka bude iznad 900-1000 evra za jedinicu, kupi potpuno novu jedinicu, pre svega zbog Solenoida koji ukoliko crknu mogu napraviti problem zbog toga sto se ne mogu popraviti, ja bih to uradio da se nisam toliko uplasio od MA, ali dobro sta je tu je XD.

Za kraj imam pitanje koje mozda nije za ovu sekciju: sta se tacno dogadja kada se MiTo bez Turba ubaci u Dynamic, citao sam da se na verzijama sa turbom upali turbina dok je na Normal i All weather to ugaseno. Ceo taj sistem oko Dynamic nisam razumeo, znam da volan postaje tvrdji, da je gas osetljiv i da zadrzava obrtaje sekundu dok saltas brzine. Jel auto dobija vecu snagu kada je u Dynamic ili ne postoji nikakva razlika snage izmedju Dynamic i Normal moda voznje?
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Multiair

Sub Feb 25, 2023 1:49 am

Neke Alfe imaju vecu snagu u D, neke ne. Npr. moja ex-Giulietta 1.4 tjet 120 ks je imala isto snage (i obrtnog momenta) u svim modovima, dok npr. 2.0 jtd 150ks ima max snagu samo u D. Nije bas ispravno reci da "pali turbinu", nego ostvaruje veci pritisak. Od ostalih stvari koje se promene su jacina asistencije servo volana, ESP reakcija (kasnije reaguje, dopusti vise 'igre'), brake booster, da kocnica ranije/ostrije reaguje (nisam siguran ovo za mita, na giulietti ima) i naravno odziv pedale gasa.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Multiair

Sub Feb 25, 2023 5:55 pm

Kolega Horvat je sve to lepo objasnio. U suštini oslobodi se pun potencijal vozila u smislu snage i obrtnog momenta, a ujedno se dobije i na osećaju kroz bržu i oštriju reakciju papučica, volana, kočnice. Imao sam praktično sve generacije Alfi opremljene DNA sistemom i mogu reći da se razlika između N i D najviše oseti u MiTo. Moguće da je pre svega moj subjektivni doživljaj koji se najbolje pokaže u vozilu manje mase i gabarita, što ne mora biti potkrepljeno i ciframa.

U svakom slučaju mi je drago što je problem otklonjen i što konačno može da se nesmetano uživa u sjajnom malom Alfinom zvrku :gr8:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER

Povratak na “Area Servizio”