vehicle protection system not available

Generacija najlepših Alfinih automobila iz novije istorije
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: vehicle protection system not available

Pon Nov 08, 2021 5:54 pm

Greške ovih dana nema :angry:. Bio kod električara, kaže samo da mu ostavim par dana da je njaka da bi izazvao tu grešku ili ja da je ganjam pa ako se upali upali.

Moja je restajl i pri paljenju do sada samo stisnem i pustim start dugme i on sam zavergla i upali. Ono što me buni je da je električar 2-3x na taj način zaredom i upalio ali onda je slot i ključ počeo da cakće pri ubacivanju i nije tako hteo da upali ali upalio ga je (bez greške na bordu) tako što je start držao i verglao kao na prerestajlu??

Da li na restajlu smem da palim držanjem start tastera (ako neće samo na jedan stisak) i od čega uopšte zavisi da li ga sastaviti na prvi ili drugi način?

Da mi nije zvekno slot za ključ?
Korisnikov avatar
b0jan
Garaža: Alfa Romeo 159 TBi Ti Q2
Lokacija: Kotor
Lokacija: Kotor
Postovi: 1624
Pridružio se: Pet Avg 09, 2013 8:47 pm

Re: vehicle protection system not available

Pon Nov 15, 2021 8:07 am

Uzmi par stapica za usi malo alkohola i dobro ocisti slot za prijem kljuca.
Korisnikov avatar
Puzo81
Garaža: Alfa romeo 159 1.9Jtdm 180ks Lusso edition
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 614
Pridružio se: Pon Jul 25, 2016 3:20 pm

Re: vehicle protection system not available

Sre Nov 17, 2021 8:19 pm

Očistiću, hvala.

Od kako prvo paljenje ujutru verglam držeći start a nakon toga palim standardno samo na dodir greške nema i sve je ok.

Bio sam ubeđen da restajl ne sme da vergla držeći start jer će sjeb anlaser kad zamisli sme. Na dodir je samo dodatna opcija.
Robert11
rookie
Garaža: Alfa Romeo 159
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Nov 21, 2021 1:40 am

Re: vehicle protection system not available

Ned Nov 21, 2021 1:51 am

Izbacio bi ovu gresku na boardu a mesec i po dana pre nje mi izbacio hill holder not available i danas probah da ga upalim na kocnicu ispise mi za system gresku i ugasi se bez verglanja i posle toga probam da ga upalim na kvacilo i upali iz prve i radi normalno ali ispisuje gresku. Mislim sa je problem do prekidaca kocnice i da zbog njega ispisuje obe greske. Sutra porucujem prekidax pa javim da li sam uradio ista.
Branko159
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 18
Pridružio se: Sub Sep 23, 2017 10:40 am

Re: vehicle protection system not available

Sub Jul 09, 2022 4:26 pm

Slika

Mozda nisam u pravoj temi al blizu sam,da li neko zna sta je problem ovoga i kako ga resiti? Jedina greska koju mi izbacuje pa me jako nervira?

Povratak na “Alfa Romeo 159 | Brera/Spider | 8C Comeptizione/Spider”