Svecice, kablovi i redosled paljenja

Alfa Romeo 75 | Alfa Romeo Alfetta | Alfa Romeo GTV | Giulietta | Alfa 90 | SZ/RZ
Legende koje jure.
Korisnikov avatar
Gljesha
Garaža: Alfa 75, 1.6ie...
Lokacija: Valjevo
Lokacija: Valjevo
Postovi: 66
Pridružio se: Ned Apr 05, 2009 9:00 pm

Svecice, kablovi i redosled paljenja

Sre Apr 05, 2017 1:52 pm

Pozdrav svima, resih da sredim moju staru 75 icu, 1.6ie, i imam problem
da li neko ima sliku razvodnika i kablova na svecice kako koji gde ide, verujem da su neki kablovi pobrkani, ne znam redosled kako koji cilindar se pali.
Auto mi lose radi, trese i gusi se. Nesto sam raskacivao usis, cistio dizne i rayvodnu kapu i zaboravio da slikam kako je koji bio gde.

Koje kablove preporucujete i koje svecice. Ja sam uzeo ngk , ostalo mi je da zamenim kablove, da li uzimati na meru i koje?
:arflag
Korisnikov avatar
ljube-kugla
Contact:
Garaža: alfa 75
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 166
2.0 v6 turbo(lpg)
alfa 147
1.9 jtd 8v
Lokacija: Batajnica
Lokacija: batajnica
Postovi: 3401
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:10 pm

Re: Svecice, kablovi i redosled paljenja

Sre Apr 05, 2017 10:31 pm

Trebalo bi da je 1342,skines prvo svecicu i ubacis srafciger u rupu da dohvati klip,lagano okreces motor u desno dok ne dodje u gornju mrtvu tacku,e sad skines razvodnu kapu i vidis gde stoji ruka i na to mesto stavis da ti bude kabal za prvi cilindar,razvodnik se okrece u desno i ispratis redosled paljenja.

Sve montiras i probas,ako ne upali a jave se detonacije,onda samo na kapu zamenis kablove gde je bio prvi,tu stavis cetvrti i cetvrti na prvi,tako isto uradis i sa drugim i trecim

To nije nikakav problem,radilica se okrene dva kruga da bi se potrefili reperi paljenja na prvom cilindru
ko na nas krene iz mesta je naje&o

Povratak na “Alfa Romeo Transaxle”