145 1.4 boxer Nece da upali

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Toscano
rookie
Garaža: Alfa Romeo 145
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Nov 10, 2016 8:33 pm

145 1.4 boxer Nece da upali

Čet Nov 10, 2016 9:26 pm

Postovanje gospodo boxerasi.Imam 145-icu 1.4 boxer vec 4 god.U zadnje vreme imam problem pri startovanju motora,duuugo vergla dok ne upali a ponekad i nece da upali.Problem je samo pri prvom startu,ako upali taj dan posle pali bez problema.Svecice i kablovi zamenjeni medjutim isto se desava,akumulator je maltene nov,vergla odlicno.Ima ugradjen plin ali uvek ga palim na benzin.Dal da i bobine zamenim ili ima li neko neki pametan savet...Unapred hvala.
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: 145 1.4 boxer Nece da upali

Pet Nov 11, 2016 4:57 pm

a jel pali na plinu? mozda ti vraca benzin u rezervoar pa dok povuce ponovo dosta mu treba ili su porozna creva pa uvuce vazduh u sistem, ja sam imao slican problem na 155ici
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 145 1.4 boxer Nece da upali

Čet Mar 02, 2017 7:56 pm

Toscano napisao:Postovanje gospodo boxerasi.Imam 145-icu 1.4 boxer vec 4 god.U zadnje vreme imam problem pri startovanju motora,duuugo vergla dok ne upali a ponekad i nece da upali.Problem je samo pri prvom startu,ako upali taj dan posle pali bez problema.Svecice i kablovi zamenjeni medjutim isto se desava,akumulator je maltene nov,vergla odlicno.Ima ugradjen plin ali uvek ga palim na benzin.Dal da i bobine zamenim ili ima li neko neki pametan savet...Unapred hvala.
Kod majstora da ukljuci dijagnostiku dok je hladna da vidi da li ce pokazati da su bombine..da je benzin ne bi ni kasnije palila,dakle struja je glavni faktor..Neces pogresiti i da stavis nove bombine nisu skupe..

Povratak na “Boxer Odeljenje”