Moto GP, SBK

Sve vezano za profesionalne sportske trke
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Moto GP, SBK

Uto Mar 10, 2020 1:34 pm

OMP, ako pokušavaš da polemišeš hajde neka to bude konstruktivno, a ne kontra radi kontre čemu si sklon. Prvo, respekt je ovde spomenut u kontekstu onih koji ga nemaju. Respekt prema prošlim dostignućima se podrazumeva kod normalnih ljudi. respekt se ne gleda smao po statistici.Sad, ako ti ne vidiš koja su druga merila, to je tvoj problem.

Drugo, bitnije. Pokušavaš da dokažeš svoju pogrešnu tezu navodeći pogrešne i banalne primere. Ja ne pričam ovde o Čedi Brkiću i trkanju sam sa sobom, nego da se mogu porediti Fangio, Jim Clark, Stewart, Senna i Schumacher npr...Niko do njih se nije trkao u "šupljim klasama" i nabijao statistiku i tutule...uostalom nabijanje statistike je savremena pošast u sportu, toga pre nije bilo. Statistika je tu samo jedna od stavki.

Pored različite statistike, menje ili više napredne, postoji i uticaj nekog vozača koji je ostavario za ceo sport i svoje okruženje.
Zato je auto sport značajaniji Jack Brabham koji je tri puta bio šampion sveta, ali je uz to bio i konstruktor i jednu titulu je izborio tako to je i vodio tim nego 4 titule Vetela. Naravno, retko ko se danas seća Jack Brabhama? A kakve bi ode dobijao neki vozač koji vodi ceo tim, da ne govorim i da ga konstruiše.
Veličina se ogleda i u tome šta je neko uspeo da uradi u širem smislu. Jackie Stewart i Niki Lauda su digli F1 na drugi nivo svojim pristupom vožnje, setovanju bolida, organizaciji vozača i timova. Sve se to valorizuje i može da se valorizuje. To su bili game changeri, ne samo osvajači titule. Jedan Stirling Moss koji nikada nije osvojio titulu, ali je bio 4x visešampion, 3x treći, koji je držao mnoge rekorde, ima fenomenalan odnos startova i pobeda,koji je mnog uticaona auto sport je bitniji od nekih prolaznih šampiona i to se može pokazati.
U redu je upoređivati kroz epohe, kao i na druge načije, ali nije tačno da se ne mogu porediti sportisti u apsolutnom smislu.
Onda imaš naprednu statistiku koja približava različite epohe, a ne udaljava ih.

Nego, danas je moda brisati istoriju. Tako da se danas priča o Messiju i Ronaldu kao najboljim fubalerima ikada pored toliko boljih i bitnijih u istoriji, onda Lebron James je najbolji košarkaš ikada jer je Jordan skoro već suviše mator i pored toga što ima barem 10 NBA košarkaša koji su bolji od Lebrona u istoriji.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Uto Mar 10, 2020 3:00 pm

starac vujadin napisao:OMP, ako pokušavaš da polemišeš hajde neka to bude konstruktivno, a ne kontra radi kontre čemu si sklon.
a cemu ti inace nisi sklon hahaha
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Moto GP, SBK

Uto Mar 10, 2020 3:41 pm

To što sam ponekad dosledan u diskusiji i što me ne mrzi da vodim polemiku ne treba mešati sa inatom.
Kad neko krene sa izvrtanjem teza, banalizacijama, preterivanjima, nesposobnošću da koriguje stav i kada je potuno jasno da neko nije u pravu onda se radi o isterivanju nekog inata.
Kao što vidiš i u ovoj temi nisam jednostavno rekao "nemaš pojma, nisi u pravu", nego sam to i obrazložio, a mogao bih mnogo detaljnije.
Možeš slobodno da se vratiš na temu...
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 1:34 pm

Koliko sam se razocarao, kad je Rossi propustio Marqueza kao da ga obilazi za ceo krug...
Inace, ko je gledao trku, jasno je sve, Marquez osvaja sampionat vrlo lagano samo ako ne bude ovih izletanja, padova i slicno...

Iako je pao, ovako vozi pravi sampion. Koliko god ja nisam njegov fan...

A ovaj komentator, bolje da komentarise ritmicko plivanje ili balet, za bolje nije
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 1:58 pm

Pa nije pao zato sto je hteo, vec zato sto ni ostali nisu losi, pa mora da forsira više nego inace, inace mene Rossi odusevio potezom, sta koji ... da se mesa kad nema neke sanse...

A ne bih ni zaboravio glavnu stvar, sve cestitke Quartararu, i pored pada Marqueza mislim da je sasvim zasluzena pobeda :medal: :beerchug:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 2:08 pm

Sta znam, ne bih se slozio, vozis trku i treba da das sve od sebe, po tome bi svi trebali da ga puste...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 4:04 pm

ni meni se nije svideo potez Rosija, nema sta da ga pustas brani se koliko mozes, trke su to i za to si placen, mogli su tako svi da ga puste ali ni Markez njega ne bi pustio.
Inace Markez je stvarno ludak, covek se toliko srodio sa onim motorom da je to cudo, neverovatno kako se dobro povadio iz prve situacije gde bi vrv svako pao ako ne u klizanju onda u peski kasnije. Iako su mnogi misljenja da honda ima neku foru pa je zato brza ali nisu ni ostale ekipe sisale vesla da ih honda na foru dobija godinama a da se ne sazna kako, vidno je da je Markez danas obilazio konkurenciju kao da ovi voze moto2 ali ko pazljivije prati moze da pogleda kocenja, ulaske i izlaske iz krivina na zilet kao i banzai napade,, on generalno tako vozi inace ali danas je isao definitivno na sve ili nista i na kraju je bilo nista ali mi nije krivo jer to je sampionska voznja. Iako je imao sigurno 2. mesto samo da je malo sacekao njemu to nije bilo dovoljno, ocigledno je jurisao na 1. sto nije bilo tolko realno jer bi mu ponestalo krugova, mada ko zna.
Sve u svemu od trenutne postavke u moto gp pored Markeza jedino Kvartu vidim kao buduceg sampiona i nikog vise.
Kvarta zasluzio pobedu, vinjales se kockao sa gumama i dobro se izvukao, Dovi kao po obicaju se silom prilika dovuce do neke pozicije na kraju.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 4:09 pm

I ja sam ocekivao da ce Rossi da mu malo pokaze zube. Bas me iznenadio...
Markeza bas ne volim, ali je stvarno majstor. Nerealno sta radi sa motorom. Tesko mi da napisem, ali najvise sam danas uzivao u njegovom probijanju sa zacelja. Malo mi cak i bi krivo kad je ispao. Izgleda da sam smeksao sa godinama...
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 4:20 pm

hehe imam par drugara koji ne mogu da ga smisle ali su danas dali iste komntare kao ti :)
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 4:28 pm

Bogami, MM slomio nadlakticu u onom padu! Svaka čast za probijanje i rizik, najbolji je svakako već godinama, ali pravi šampion mora nekada znati i da stane na loptu. Nakon svega da li bi treće mesto bilo neuspeh? Ovako ga čeka operacija i koliko god da ih u današnje vreme brzo sastave izvesno je da neće voziti sledeći vikend i diskutabilno je kada će ponovo biti potpuno spreman.

To sada otvara vrata drugima mimo očekivanja. Čestitke Quartararu, prvenac se mora proslaviti, a definitivno ga je nastupima do sada zaslužio. Rossi definitivno za penziju i trebao je i ranije preseći. Ipak su to godine...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 4:46 pm

Nisam misljenja da je Rossi za penziju. Cak veoma naprotiv; covek je sa 40god uvek na sredini tabele svetskog sampionata, sto ne da nije mala stvar nego je vrhunski uspeh.
Drugi je problem, sto mi ocekujemo da ce da bude u vrhu. I onda jbg, cim nije, pomislimo da treba da se penzionise...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 7:13 pm

Pazi, razumem tvoje stanovište potpuno, ali pričamo o Rossiju, živoj legendi koja je sebe i publiku navikla na najbolje. Ne priliči mu da sada rasprodaje svoj ugled tako što će ga klinci ostavljati u prašini, bez obzira što i dalje važi za magnet za publiku i novac. Oni najbolji i najveći moraju odabrati idealan trenutak za povlačenje, a to je dok su još uvek negde pri vrhu i kada telo signalizira da je dosta.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 7:15 pm

Alfanatic napisao:Oni najbolji i najveći moraju odabrati idealan trenutak za povlačenje, a to je dok su još uvek negde pri vrhu i kada telo signalizira da je dosta.
kao rozberg npr. :D
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 19, 2020 10:14 pm

Alfanatic - razumem i tu stranu price u potpunosti. Ali on je jednostavno ikona tog sporta. I covek koji donosi enorman novac...Drzace ga jos 5 god ako treba, samo da bude kompetentan i da nije bas na zacelju...a realno, biti u prvih 10 na svetskom sampionatu u 40 godina, nije mala stvar...
Malo me razocarao onaj potez pustanja Markeza, mislim jasno je da on verovatno vise nema nikakvog motiva da se nesto takmici za vrh, ulazi u duele, ali opet...Potrkaj se bar par krivina, pola kruga...Bar zbog tih navijaca i fanova kojih je bezbroj. Pa ja ga gledam od kad sam bio dete, od bukvalno sedme godine, a sad mi je 27...i bas me smorilo danas kad sam video ono
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Moto GP, SBK

Pon Jul 20, 2020 7:26 am

OMP napisao:kao rozberg npr. :D
Što se njega tiče, prvi uslov je ispunio u potpunosti i otišao bukvalno nakon što se otreznio od šampionskog šampanjca :) Što se ostalog tiče, teško da mu je telo bilo umorno da nastavi i biće da je otišao nakon što je ispunio jedinu pravu ambiciju - da dokaže tati Kekeu da i on može uzeti F1 titulu. Za mene svakako ostaje jedan od najnekompetentnijih šampiona u istoriji, ali eto... istorija ga je upamtila i može se pohvaliti da je te godine iza sebe ostavio kolegu koji će uskoro biti najuspešniji ikada ;)

@ milosnbg
Kolega, sve si gore i sam napisao ;) Rossi je neponovljiva ikona ovog sporta i takvog treba da ga se svi sećamo. Ovo sada je čista rasprodaja ugleda i rušenje sopstvene statistike jer se pamti i piše svaki poraz od MM, svaki osrednji rezultat i svako preticanje najvećih rivala.

Rekao bih da je u pitanju čista šampionska sujeta gde je zacrtao (i bio siguran) da će uzeti još barem 8 trka i preteći Agostinija na mestu broj 1, kao i da mu je dodatni cilj bio da zaokruži broj na 10 GP titula. Jako dugo mu ti ciljevi izmiču, nije pobedio još od 2017, a dodatno ga nervira način na koji je izgubio titulu od MM i Jorgea u kooperaciji, eventualno i onu već viđenu od pokojnog Haydena. Da je to ostvario siguran sam da bi danas uživao gledajući trke poput nas fanova, a ovako se nada nekom čudu i pokušava iznova da pobedi biologiju, sebe i konkurente.

A konkurenti mladi, gladni i ambiciozni. Talentovani takođe. Jbg, ne može čovek u četrdesetim ono što može u dvadesetim, refleksi se gube i na čistu starost se izgubi nekoliko dragocenih desetinki koje se ne mogu nadoknaditi na stazi. I ja danas u pedesetim razmišljam koliko je Rossiju lepo u tim "mladim" četrdesetm :D
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Sub Jul 25, 2020 12:37 pm

Da li je realno da je Marquez izasao da vozi hahaha
Pa koji je to lik jbt
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Sub Jul 25, 2020 4:02 pm

Nije napravio vreme tako da ne vozi, mozda samo probao pa video da ipak ne moze
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Sub Jul 25, 2020 4:16 pm

Ma ovo mi je bila reakcija kad sam video da je na stazi...Bice dobra trka ja se nadam
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Jul 26, 2020 2:12 am

Realno, ocekivao sam Markeza, samo da proba i vidi da ipak nemoze, pogotovo, kada sam cuo da mu je ugradjena ploča, ne znam samo da li je bila minimalno invazivana procedura...
U svakom slucaju, kada sam cuo da ce da vozi, upravo sam ovo ocekivao, u suprotno isao bih pravo kod Dr Mir na edukaciju.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Pon Jul 27, 2020 10:24 am

Kad nema markeza ocekivano kvarta laganica do kraja...rosi u pocetku malo usporavao vinjalesa ali i da ga je pustio ovaj ne bi mogao da ugrozi kvartu.
Steta za odustajanja morbidelia, banjaje i milera sigurno bi bila interesantna zavrsnica i borba za podijum. Markez sad mora dobro da se pomuci da se vrati u igru, kvarta je ozbiljno zapalio sa bodovima tako da markezu nisu dovoljne samo pobede jer kvarta neverujem da ce biti losiji od 2. Ili 3. mesta, samo neka odustajanja ili losi plasmani kvarte mogu markeza da vrate u borbu za titulu.
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Moto GP, SBK

Uto Avg 04, 2020 4:33 pm

Marquez ponovo operisan...
Nisam ga ocekivao da se trka, baru za druge austrije, ali drugu operaciju, bas i nisam ocekivao...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Avg 16, 2020 2:33 pm

Koji haos od trke...
ALFAFORZAITALIA
Korisnikov avatar
alonso14
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: -
-ex Q2 211cv 3 porta
-ex Rossalinda Challenge Stradale by Nova Speed
-ex Giulietta QV Edizione Corsa 301cv by Nova Speed

- ex GTI PP DSG 317 cv by OnlyRevo

- S3 8v 370 cv by Freaks Motorsport

- MK6 GTI DSG 271 cv by Freaks Motorsport
Lokacija: MG
Postovi: 3354
Pridružio se: Čet Avg 25, 2016 5:45 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Avg 16, 2020 3:55 pm

Au koja scena.. sad odgledah snimak
'' Izabran sam zbog suptilnog magnetizma moje licnosti ''
Korisnikov avatar
OMP
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac
Postovi: 13545
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 5:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Avg 16, 2020 4:27 pm

gadni incidenti i u moto2 i gp...rosi i vinjeles su imali ludu srecu da ih projektili ne pobiju...zanimljiva trka inace, drago mi je sto se menjaju pobednici...kvartararo sad kad treba da zapne i kad nema markeza on posustao ali sa druge strane dobro je jer je sampionat neizvesniji, jos kad se vrati maq i krene da nadoknjadjuje izgubljeno....
Ex Yu Racing - blog o istoriji auto trka u bivsoj Jugoslaviji
Korisnikov avatar
milosnbgd
Drug Član
Drug Član
Garaža: c204, SLK
Lokacija: Beograd
Postovi: 2144
Pridružio se: Uto Sep 20, 2016 2:23 pm

Re: Moto GP, SBK

Ned Avg 16, 2020 4:33 pm

Videcemo sta ce biti s njim, ne verujem da ce se osecaj u ruci vratiti bas tako kao da nista nije bilo i da ce nastaviti da siluje...
Ostaje nam da vidimo, svakako je sada dosta zanimljivije :)

Steta i za KTM velika. Definitivno se vidi da su konacno napravili konkurentan motor
ALFAFORZAITALIA

Povratak na “Automobilizam i motociklizam”