Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

sine
Garaža: Lancia Thesis 3.0 V6 24V (automatik)
Lokacija: BG
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 7:53 am

Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 8:05 am

Pozdravljeni, forumaši. Upravo sam stigao iz Slovenije na posetu familiji i posle celodnevne vožnje po centru grada počela je, da mi skače temperatura vode (90-105 C). Naravno parkirao sam auto odma i proverio sve tekučine. Vode ima dosta čak sam primetio i manju količinu vode ispod motora koju je verovatno izbacilo van zbog prevelike količine vode u ekspanzijskoj posudi. Zvao sam svoga mehaničara pošto sam pre par dana menjao cev koja ide iz hladnjaka i rekao mi je, da je moguće da se u sistemu nalazi vazduh. Predložio mi je, da ohladim potpuno auto i otvorim čep na ekspanziskoj posudi te sačekam, da se uključi ventiltaor kako bi povukao svu vodu bez vazduha u sistem jer je navodno u Lancii Thesis jako velik sistem hladjenja. To sam i učinio ali bi svejedno, da odvedem auto na servis i proverim, da možda nije u pitanju termostat?! Upravo iz tog razloga pitam gde predlažete sledeči iskustva da su najbolji majstori za dijagnostiku i popravku ove vrste automobila? Hvala vam puno na uputstvima i podršci. Lp, Siniša.
Korisnikov avatar
erdeljan
BANOVAN
Contact:
Garaža: Beli fijaker
Lokacija: Malmo
Postovi: 9404
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 10:54 am

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 8:14 am

Vidi ovde: http://www.arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=55757 ne verujem da je mnogo drugačije od Alfe.
Ja imam sve što mi treba: Parče zemlje, komad neba, koru hleba, i nekog' gore što me gleda!
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 10:40 am

Idi kod Vlade u servis Amag. Covek ima iskustva sa V6 motorima i Thesisom. Bitno je da odes bas kod Vlade, posto su to dva servisa koje drze braca i postoji velika razlika. Vladin ulaz je sa strane, iz Nebojsine.

https://www.google.rs/maps/@44.7919763, ... cEp4bg!2e0

https://www.google.rs/maps/place/44%C2% ... !1s0x0:0x0
sine
Garaža: Lancia Thesis 3.0 V6 24V (automatik)
Lokacija: BG
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 7:53 am

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 11:48 am

Evo i mene nazad baš sam zvao dva servisa i oba su puna odnosno jedni ne rade Thesisa. Gde se nalazi ovaj poslednji servis od Vlade odnosno, da li neko ima link od radione ili neki telefonski broj, hvala puno :)
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 11:50 am

Mozes da odes kod Gorana na Altinu, on je nekada imao Thesisa. Ne znam samo da li bas taj motor.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
sine
Garaža: Lancia Thesis 3.0 V6 24V (automatik)
Lokacija: BG
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 7:53 am

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 12:13 pm

Zvao sam danas i kod Gorana ali i on ne radi Thesis. Ima li neko kontakt od ovoga Vlade na Autokomandi (Nebojšina ulica)?
Korisnikov avatar
Alex V6
Garaža: V6 inside
Lokacija: Srbija
Postovi: 773
Pridružio se: Ned Sep 11, 2011 11:23 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 12:18 pm

063/287-287 Vlada. Predlazem da obavezno pregledas situaciju posto je moguce da je neki dihtung glave pustio. Ne verujem da antifriz izbazuje samo zbog vazduha u sistemu, ali je tesko reci napamet.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pet Okt 10, 2014 5:50 pm

Probaj u VB centru na ledinama
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
sine
Garaža: Lancia Thesis 3.0 V6 24V (automatik)
Lokacija: BG
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 7:53 am

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Ned Okt 12, 2014 6:38 am

Alex V6 hvala ti najlepsa. Retki su trenuci kada nadjes stvarno pravog majstora i coveka odjedanput i Vlada je tacno to. Mogu priznati, da jos nikad nisam naleteo na bolji servis u zivotu. Covek je prava enciklopedija znanja a boravak u servisu slican je druzenju na nekoj zabavi jer non-stop dolaze musterije, prijatelji, zaljubljenici u italijanske ali i druge automobile i drustvo je uvek veselo. Vlada i njegov sin odradjuju vrhunski posao i nisu naplatili ni evra vise od dogovorenog. Kod mene je bio problem vodna pumpa i posto smo morali, da raskopamo ceo motor kako bi dosli do nje pritom smo videli, da ni kaisevi nisu u najboljem stanju tako i jermenice, svecice, rolnice, itd. ... Odlucio sam se zaglavni servis i auto je sada kao nov. Prede nikad lepse ... Posto sam bio na proputovanju iz Grcke za Sloveniju ovo je bilo stvarno jedno od najboljih iskustava. Servis je u stvari jako mali i spolja ne izgleda kao veliki servisi ali ono sto nudi je neprocenjivo: znanje, iskustvo, postenost i strucnost. Moja ocena: cista desetka:)
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Ned Okt 12, 2014 7:18 am

Drago mi je da sve lepo proteklo i da od Vlade nosiš lepe uspomene. I moje su takve, a Vlada je stvarno genijalac i doktor svog zanimanja.

Što se tiče atmosfere koju si opisao, upravo je takava i to joj daje određenu draž, zato i održavam Alfu samo kod Vlade. :drink :arflag

Neka je sa srećom sa Thesis-om. :wave:
Un amore, una vita - Alfa Romeo
sine
Garaža: Lancia Thesis 3.0 V6 24V (automatik)
Lokacija: BG
Postovi: 5
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 7:53 am

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Pon Okt 13, 2014 7:06 pm

Upravo mi se desila još jedna neugodnost ... Išao sam na Zlatibor i zbog dela (cevka koja spaja hladnjak) i koju sam kupio na generalnom servisu (originalni deo) u Sloveniji i tamo ju zamenio spala je sa ležišta (klipsna se rastegnula). Na svu sreču naišao sam na majstora na putu koji je stvar elegantno rešio sa drugom gumicom i klipsnom. Tako, da na povratku u BG sledi još jedna seansa kod Vlade :)
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Uto Okt 14, 2014 1:55 pm

Au, baš mi je krivo. :(
Ako je za utehu, srediće je Vlada fino. ;)
Un amore, una vita - Alfa Romeo
sofoiks
Garaža: Alfa Romeo 166
2.4jtd
140~180 km
Lokacija: ljubljana
Postovi: 45
Pridružio se: Sub Jul 26, 2014 5:38 pm

Re: Koji servis predlažete za Lancia Thesis u BG-u?

Čet Nov 06, 2014 8:10 pm

Samo se nadam da nije dihtunga na glavi i navija polako plinove u hladnji sistem dok nesto ne popusti kod tebe spala cijev. Kod mene su pucale cjevi za hladenje. No ipak sve najbolje

Povratak na “Lancia”