Novi pocetak (modeli)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
nex_999
Drug Član
Drug Član
Garaža: ex Alfa Romeo MiTo 1.4TB 120KS
Giulia Estrema 280KS
Lokacija: Beograd
Postovi: 48
Pridružio se: Sre Avg 05, 2015 9:32 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 08, 2022 6:33 pm

Ja sam razocaran.
Ok, razumem da enterijer ne bi mogao da bude potpuno kao koncept, ali ovo je bukvalno ono sto smo pre neku godinu videli da je procurelo na "mule" test platformi. Tablet nabudzen preko konzole koja je gotovo ista kao u Stelviu, volan takodje iz Djulije/Stelvija a ceo deo gde je rucica menjaca se bas vidi da je iz drugog automobila sa tim hexaugaonim oblicima niotkuda. Dobro je sto su zadrzali fizicke dugmice za dosta kontrola, ali enterijer izgleda vec zastarelo. KIA EV6 i Hyndai Ioniq5 oba izgledaju daleko ispred, i ovde ne mislim na ekrane u kolima i pogodnosti sto su e-vozila vec originalnost i smelost u dizajnu. Ovo je bukvalno sve vec vidjeno na Stelviu i malo grdnije uklopljeno.
Spolja - slicna prica. Proporcije skroz drugacije, overhang i napred i pozadi, bravice na zadnjim vratima (samo preuzete sa starih modela), povecani farovi napred...Sve deluje jeftinije i dosadnije. Jedino je ok sto su zadrzali "talase" u svetlima i to je nazalost to...
Hibrid motor u ovakvom autu je danas solidan rizik jer mladji kupci kojima je ovo namenjeno odavno vise nisane e-vozila a hibride kapiraju kao neki poluproizvod koji ce prvi sledeci da izumre. Dva pogonska resenja, dupla glavobolja i ko zna sta ce biti sada kada EU najavljuje poostravanje pravila za hibride, a uz ovo nude NFT sertifikat sto je komedija. Dakle jos jedna stvar koja je sustinska prevara i zagadjenje po okolinu nakacena preko vozila, ali ajde da ne osudjujem pre vremena.

Daj boze da ovo nadje kupce, ali samo zato sto su mu glavni konkurenti kod Audija i BMW-a jednako neinventivni i vizuelno dosadniji. E tu onda dodje ona fama o kvalitetu pa bumo videli. Meni se cini da ce ovo sve da pojedu pomenuti korejanci.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 08, 2022 6:38 pm

Lici mi na seata, sa detaljima audija i citroena... u prevodu konfekcija, bez nekog isticanja. To je verovatno dobro za prodaju, jer vecina ljudi to kupuje, ali nema alfinog duha. Stelvio se donekle razlikuje od konkurencije, kada ga vidis iz daljine znas sta je u pitanju, ovde toga nema.
Slika
Dulajo
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V M-Jet
Ex Alfa Romeo Giulietta QV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16 M-Jet
Alfa Romeo Stelvio
Lokacija: Sydney
Postovi: 133
Pridružio se: Uto Okt 30, 2012 10:48 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 08, 2022 11:11 pm

Manje više može da prođe čak i ovaj nasađen tablet, ali ručica menjača koja je ODVRATNA i iz 2008e i deluje mi da nema mogućnost menjanja brzina kod volana (osim ako nisu plastične papučice kao na Đulijeti) je nešto zbog čega ja ovo ne bih kupio.
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 1:41 pm

Dulajo napisao:
Uto Feb 08, 2022 11:11 pm
Manje više može da prođe čak i ovaj nasađen tablet, ali ručica menjača koja je ODVRATNA i iz 2008e i deluje mi da nema mogućnost menjanja brzina kod volana (osim ako nisu plastične papučice kao na Đulijeti) je nešto zbog čega ja ovo ne bih kupio.

Ni meni se ne dopada ručica menjača, lepo su mogli da iskoriste istu sa Giulije/Stelvia, ali aluminijum lopatice su tu iza volana, ako na to misliš:

Slika
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 4:32 pm

Po meni dva najtragičnije dizajnirana detalja, gora čak i od nasađenog tableta i ručice menjača:

Slika Slika

Najružniji cajgeri (analogni ili digitalni, svejedno) sa ciframa čas ispravno, čas naopačke, kao da se deca igrala. U ovo bukvalno ne bih mogao gledati osim ako bih baš morao.
O zadnjem ventilacionim otvorima zaista ne bih. Ne samo što su grozno dizajnirani, već su u potpunom neskladu sa prednjim, kopiranim sa Giulie/Stelvia. Ne znam šta je bila ideja...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 5:22 pm

Zadnji ventilacioni izduv je primer štednje. Umesto da se naprave dva otvora koji duvaju svaki u podešenom pravcu, oni su hteli da od jednog naprave dva i da se koristi jedan ventilacioni izduv i jedan tunel, pa sve to izgleda tragično jeftino. Alfa 156 je imala daleko kvalitetnije rešenje onomad za ventilaciju pozadi.

Grafika cajgera mi je ok kao grafika, bilo je tako postavljenih brojeva i u Alfinoj istoriji ali ne vidim kakve veze ima retro dizajn fontova cajgera sa vozilom koje u sebi nema ništa retro.
Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 6:10 pm

Baš tako, digitalno doba i ništa retro, a onda ovakvo rešenje. Srećom, nije jedino i može da se menja. Detalji baš kvare sliku o voziliu, što je neobično jer je Alfa upravo detaljima umela da raspameti i učini dizajn boljim nego što inače jeste.

Ali dobro, ovo apsolutno nije tip vozila koje mi se dopada pa sam verovatno kritičniji nego što sam obično. Nisam uhvaćen nepsreman ovom metamorfozom brenda, odavno je najavljivano i logično je ako se želi ići dalje, ali koliko god se pripremao, baš mi nekako ne ide :glare:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
ilijapaun
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 16v 2010
Lokacija: Cacak
Postovi: 28
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 10:58 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 6:48 pm

Auto je skroz ok, malo je cudan prepust napred, ali to je moralo zbog platforme. Ne moze da bude kao koncept jer treba da prodje crash test za pesake, pa je zaobljeniji. Koncepti imaju ogromne tockove i ultratanke farove. (Npr svi ovi krosoveri tipa kona imaju gornje tanke za dnevna svetla i donje za kratka u braniku kao na Fap-u) . Sve ove skode karok, kamik, sta vec imaju 1.0, 1.2, 1.5 motore pa se prodaju kod nas nenormalno.

Ukratko:
*Dizajn dobar

*Prednja i zadnja svetla odlicna

*Enterijer odlican, na slikama se vidi gde deo table svetli crveno ili plavo (verovatno u zavisnosti od dna)

*Digitalna tabla dobro izgleda, izgled se menja u zavisnosti od moda, naopaka slova se zovu retro-moderno (xiaomi kad izbaci auto moze da stavi kakva 'oce slova svejedno je)

*Hibridi imaju dobar domet, ljudi ce ici na posao samo na baterije. Dobra ce biti medju ubrzanja sigurno

*Pitanje je samo jos ukupne mase vozila

Krosoveri se prave da bi firma prodala sto vise komada, nisu im ciljna grupa auto entuzijasti, i podilaze trzistu sa ovim svim zajebancijama sto sarene unutra i spolja. Na forumima vidim kritike kao da mu je glavni konkurent Porsche Macan.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 7:56 pm

ilijapaun napisao:
Sre Feb 09, 2022 6:48 pm
Krosoveri se prave da bi firma prodala sto vise komada, nisu im ciljna grupa auto entuzijasti,...
Ovo i jeste najveći problem, pričamo o Alfa Romeu, a on je oduvek bio baš za entuzijaste ;) Tužna su vremena nastupila, ali OK, jasno je da tako mora i nema tu diskusije. Želim mu najveću moguću prodaju jer samo tako može da se računa i na ponešto za entuzijaste...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
veljko1
Garaža: Volvo V50 DRIVe
ex:Alfa Romeo 156 1.8TS
Lokacija: Backi Jarak_NS
Postovi: 370
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 3:11 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 8:02 pm

Utisci podeljeni, od rado bih ga posedovao, do šta će mi takav auto. Pošto nema opcije da ga kupim kao novog, ostajem pri "stavu" da lepo izgleda, ali da ga ne bih kupio. Valjda će giulia pojeftiniti, treba ju samo prestati hvaliti 🙂
"When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat."
Henry Ford
Korisnikov avatar
iamivan
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce MY21 2.0 280ks
Lokacija: Niš
Postovi: 77
Pridružio se: Sre Nov 20, 2019 2:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 09, 2022 11:43 pm

Mene nakon ovog predstavljanja najviše zanima kako će izgledati novi modeli Giulie i Stelvia (ako ih uopšte budemo i dočekali). Po mom mišljenju, oba modela su savršena i spolja i iznutra što se izgleda tiče, pa me baš kopka kako bi im legle nove svetlosne grupe i i još neki novi detalji. :scratch:
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 10, 2022 12:31 am



Ništa zvanično, ali otprilike bi tako izgledala Giulia sa Tonale svetlima :) Naravno, očekuje se uskoro restilizacija na sličan način, a pitanje je kako će izgledati potpuno novi Giulia/Stelvio za 3/4/5 godina. Ako se ja pitam, birao bih postojeće rešenje, a na Stelviu bih eventualno podržao upgrade prednjih svetlosnih grupa. Savršenstvu ne treba puno čačkanja.

A što se tiče pohvala na račun Giulie, jednostavno ne mogu prestati sa njima. Veoma sam srećan i privilegovan što sam došao u poziciju da otkrivam koliko su fenomenalan i kompletan posao sa njom i Stelviom u Alfi napravili :yes: Otud mi je lakše i u vezi Tonalea. Možemo polemisati o dizajnu, što uglavnom i činimo sa relativno različitim ukusom i impresijama po tom pitanju, ali suštinski i tehnološki to bi zaista morao biti odličan proizvod.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 10, 2022 8:25 am

Nema sumnje da je tehnički odličan proizvod, ali kada to staviš u kontekst da su svi proizvodi sad na tržištu, uz vrlo retke izuzetke, tehnološki odlični, stapaš se u prosek. Dok ne napraviš nešto što očigledno ne odskoči, bar po nekoliko ljudima bitnih kriterijuma, deo si mase i ljudi onda gledaju sigurniju kupovinu i kakvo je finansiranje, održavanje, garancije, postprodaja, i onda tu nailaziš na problem koji se manifestuje tankom prodajom.

Suština je da je sve to postala konfekcija, ne u negativnom smislu, nego da je sve jako dobro i približno, pa se ni najmanje ne možeš zeznuti ako ideš sigurnijim putem odabira novog vozila. Ako baš želiš Giuliu (ili Stelvio, ili Tonale) kupiš, sigurno nećeš pogrešiti, kao što nećeš ni da ne kupiš.
Korisnikov avatar
iamivan
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce MY21 2.0 280ks
Lokacija: Niš
Postovi: 77
Pridružio se: Sre Nov 20, 2019 2:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 10, 2022 11:06 am

@Alfanatic Iskren da budem, ako samo budu natakli ova svetla, trenutna generacija mi ostaje lepša. Na ovim konceptima mi i prednji i zadnji deo izgledaju malo uštogljeno, dok trenutna generacija ima karakter. Doduše, ovde su samo nalepljena nova svetla na trenutni oblik automobila koji nije predviđen za njih, tako da čekam Alfine dizajnere da malo prilagode oblik auta novim svetlima pa da vidimo kako to izgleda. :)

@nidza Odlično rečeno. Alfa treba ozbiljno da poradi na mreži dilera, samom iskustvu kupovine automobila, i postprodaji. Po grupama vidim da je to ozbiljan problem u Americi, a bogami i kod nas.

(Poduži tekst ispod)

Iskustvo koje sam ja imao sa AK Kompresorom, da kažemo jednim od jačih igrača kod nas, bilo je krajnje tužno i neverovatno neprofesionalno. Počev od prvog kontakta sa prodavcem gde je cela komunikacija bila na trenutke nespretna, malo i neozbiljna, pa sve do rešavanja reklamacije, i na kraju postprodaje i brige o kupcu. Da nisam sebi zacrtao da hoću samo Stelvia i ništa drugo, u životu se ne bih upuštao u tu kupovinu.

Imao sam situaciju gde su mi u Kompresoru oštetili difuzor na novom autu iz fabrike i pravili se ludi. Kada sam naručivao auto, naručio sam i difuzor sa Veloce Ti modela jer mi je standardni Veloce difuzor bio previše običan. Auto je stigao iz fabrike, oni su u servisu montirali Veloce Ti difuzor, a fabrički Veloce stavili u kutiju i dali mi kada sam preuzeo auto. Ja, na žalost, nisam proveravao kutiju sa starim difuzorom jer ko će u tom trenutku da razmišlja o tom komadu plastike kada je pored njega automobil o kojem je sanjao X godina unazad, tako da sam ubacio kutiju u gepek, odložio je u podrum kod kuće i zaboravio na nju. Moja je greška što nisam proverio, nema šta.
Nakon 3 meseca odlučih da se rešim difuzora da mi ne stoji za džabe, otvaram kutiju i vidim oštećenje. Difuzor se kači pomoću žabica i tačno se vidi da neko nije želeo da pazi pa je gurnuo šrafciger da ga otkači i tako ga oštetio.

Javim se Kompresoru preko mejla, naglasim da ne očekujem nikakvu naknadu, već samo želim da izrazim nezadovoljstvo iskustvom. Prosto mi je neverovatno da oštete neki deo i svesno ga daju kupcu pa ako prođe, prođe. Na moj poduži mejl, dobih generički odgovor od njihovog "care" menadžera - "Poštovani, s obzirom da reklamaciju niste izjavili po preuzimanju dela, naknadne reklamacije ne prihvatamo".

Apsolutno nikakva briga o kupcu, totalno ignorisanje problema i nedostatak želje za zadržavanjem mušterija. Meni je logično da se kao prodavac potrudiš da održiš dobar odnos sa kupcem jer će taj kupac kasnije opet doći kod tebe da kupi novi automobil, ali njima očigledno nije. Odgovorio sam na taj mejl, dodao u prepisku direktora prodaje i direktora servisa, ali ostao sam uskraćen za bilo kakav odgovor.

A onda odeš u BMW salon gde se prodavac izlomi oko tebe, iznenadiš se koliko se posvete da iskustvo bude što bolje i prijatnije. Totalni kontrast. :)

Tako da dok Alfa ne reši i te probleme, teško će uspeti da preuzme kupce drugih premium brendova. :|
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 10, 2022 12:01 pm

@ iamivan

Da, ovo je klasičan Photoshop sa nalepljenim rešenjem i treba očekivati da se to ipak bolje uklopi. Kako god da urade, meni lično je ovo sadašnje rešenje bukvalno perfekcija i ne bih ništa menjao sve i da mogu. Od momenta kada sam na predstavljanju prvi put video Giuliu (ima svedočanstvo o tome pre 5-6 godina baš u ovoj temi :) ), totalno sam se zaljubio i rekao da je to perfekcija u svakom mogućem smislu. Čekao sam, radio žestoko na tu temu i evo - dočekao ;)

A što se tiče drugog dela tvog izlaganja (i bolnijeg), zaista je tako. Čovek uđe u salon spreman da istrese 90k€ za QV i ne bude udostojen ni pogleda, a kamoli nekog pojašnjenja. Živa istina i teška sramota. Ali nisu svi takvi. Ne moram da imenujem ako je to protiv pravila foruma, mada se nadam da nije tako jer je i taj diler podržao sve nas u više navrata, tek svi znaju gde ja kupujem i održavam Alfe od kako ih posedujem. Taj diler drži preko 40% prodaje kod nas, usluga je vrhunska, pa ne čudi što iz cele Srbije dolaze kupci da baš tu završavaju priču sa kupovinom. Glavni menadžer toliko dobro radi posao da godišnju kvotu rasproda već do februara, a cifre prodatih QV-a na našem tržištu broje se desetinama. Koristi neispunjene kvote kolega iz BIH, Hrvatske, celog regiona, pa čak i Mađarske, što nikako nije slučajnost. To je jedan od onih primera kako treba raditi svoj posao ;)

A servisi su generalno u problemu. Koliko god da se dobro plate majstori, čim steknu znanje, iskustvo i mogućnost, uzimaju klijente i otvaraju svoje radionice. Konstantno su mlade snage na obuci i to je jedan začaran krug, pa su sve ređi lojalni majstori sa velikim iskustvom i znanjem, koji ostanu duži period u takvim servisima. Pa kako koga tu zapadne, mada i tu ako je čovek stara mušterija sa dugim stažom i dobrom saradnjom, valjda se potrude da usluga nikad i nikako ne trpi. Takva su moja iskustva.
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
iamivan
Garaža: Alfa Romeo Stelvio Veloce MY21 2.0 280ks
Lokacija: Niš
Postovi: 77
Pridružio se: Sre Nov 20, 2019 2:38 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 10, 2022 4:54 pm

Nadam se da nije zabranjeno imenovati dilere jer, po mom mišljenju, forum treba da služi za deljenje iskustva, što o automobilima, što o dilerima. :)

Na žalost, pošto sam trenutno stacioniran u Nišu, Stojanov mi je bio predaleko da bih kod njih obavio kupovinu i održavao auto, ali nakon ovog iskustva, tih stotinak kilometara više mi i ne deluju toliko daleko. Već sam na par mesta čuo pozitivna iskustva o njima, tako da znam gde ću sledeći put. ;)

Nego, da ne skrećemo previše sa teme, čekam da vidim zvanične recenzije Tonale-a i kako će se prodavati, pa se nadam da će za njim i refresh Giulije i Stelvia. :arflag
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 10, 2022 10:39 pm

Nisam nesto mnogo knjiga procitao ali vas dvojicu bih preporucio, uvijek fenomenalni tekstovi

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Feb 11, 2022 8:12 am

Alfa Romeo, amore, musa, e ispirazione! :) :hello:
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
starac vujadin
Contact:
Garaža: Laguna Coupe, Smart
Lokacija: Stari grad
Lokacija: Stari grad
Postovi: 4319
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 6:27 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Feb 11, 2022 5:00 pm

Acqua-Olio-Benzina
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 15, 2022 1:01 am

"Ukratko" neki moji utisci posle par dana pregledanja i inicijalne prezentacije.

Njuška simpatična, ali previše smekšana od prototipa koji bi zaista štrčao namršćenoću neviđenom od 159ke. Šteta, propuštena šansa da se BAŠ istakne.

Sa strane mi deluje kao podignuta Giulietta sa spuštenom zadnjom kvakom u liniju sa prednjom umesto onom u ćošku vrata. I ovim bitumenom po sajtnama i oko branika, kao neka Lada Niva od pre 30 godina... ali OK, može da prođe u sivoj ili crnoj boji. :D

Pozadi ovo spojeno svetlo mi liči na unbrow, mogu komotno Anthony Davisa da angažuju kao modela ako ga već nije Audi uzeo ili svi ostali koji furaju tu liniju pozadi. Ako ste mislili da je hrom lajsna na 147ci bzvz, meni je ovo još odvratnije. Farovi OK, linija po sredini moli da joj se prekine taj led negde odmah posle štopaljki. :d

Unutra, nasađeni tablet, OK, ko će da uklapa u tablu kad je BITNO da je najveći u klasi sa dijagonalom (dok neko ne nasadi još veći, https://www.youtube.com/watch?v=rnso4nfdM9w kao savršen primer te filozofije).

Ovo sa retro cajgerima i izokretanim brojevima se slažem sa Alfanaticom, mislim da bih sam prčkao po fw prvog dana da okrenem sve brojeve na istu stranu ako već sami ne nude opciju. Takođe, previše štednje od prototip enterijera, sedišta su ok, ova centralna tabla i tablet iznad i pomenuti izduv za zadnju klupu su takođe odvratni. Verovatno sve to uživo bolje izgleda nego na slikama i video prezentacijamam ali...

Motori, sem top Q4 modela, žalosno, sveukupno 3 opcije. Možda su ostavili nešto za QV, ali ne obećava previše.
Ne smeta mi struja toliko koliko je izbor između 130, 160 i 265 konja. Da li su realni?

Jedino me zanima me na šta će ličiti ovo kad (AKO uopšte) spuste u (GTV?) coupe.
Takođe, ostaje da vidimo kako će izgledati restyle Giulia/Stelvio pošto deluje (mada prete da ih mrdaju na novu platformu) da će to biti poslednji non-electric modeli.

Sve u svemu, opšti utisak je - meh, od prototipa previše smekšane linije, sveden/jeftin enterijer, kilava motorizacija, Amazon/Alexa integracija da poručujem stvari u gepek i blockchain servisna kao najbitniji feature auta, na žalost Alfe koja je bila pojam vozačkog iskustva. Ostaje da vidimo kako će da se vozi ovo čudo, ali jednostavno ne obećava. Biće verovatno nešto živahniji i uzbudljiviji od slične konfekcije i to mu je to.

Jedino dobro je što će se verovatno prodavati. Ako ne bude pre svega softverskih brljotina kao što su startne Giulie i Stelvio imali.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Uto Feb 15, 2022 7:47 pm

mickeyrs napisao:
Uto Feb 15, 2022 1:01 am
Ovo sa retro cajgerima i izokretanim brojevima se slažem sa Alfanaticom, mislim da bih sam prčkao po fw prvog dana da okrenem sve brojeve na istu stranu ako već sami ne nude opciju. .

Ja znam da je kroz istoriju bilo takvih rešenja u vrlo poželjnim vozilima, ali danas uz sav digitalni raskoš nekako mi igranje na retro kartu po tom pitanju deluje kao promašaj. I izvrnute cifre i sam font. Mislim da ima i opcija gde je obrtomer (skala i smer) okrenut suprotno u odnosu na brzinomer, što je rešenje viđeno kod BMW i Peugeota. To mi se takođe ne dopada, mada je to u sferi ličnog ukusa. Ono što više smeta jeste uniformnost i prepisivanje jedni od drugih što je izraženije više nego ikada.

Svet automobilizma sve više postaje kao svet mode - neki autoritet (ne znam ni sam odakle i zašto :glare: ) promoviše nešto kao obaveznu modu ove sezone i svi to moraju da isprate. Tipa, spojene zadnje svetlosne grupe. Sledeće godine će opet taj neki autoritet da kaže kako je to odjednom skroz demode i smisliće nešto novo što svi moraju da iskopiraju. Potrošačko društvo diktira potrebu za brzim promenama dizajna proizvoda, zbog čega sve brzo zastareva i ne ostaje dugo u sećanju kao nekadašnje ikone automobilskog dizajna. Sve je instant, mlako i za brzu konzumaciju. Nažalost, Alfa nema šansi da prodaje ako će da tera nešto svoje i poziva se na bogatu istoriju. Iz tih razloga neću da kritikujem i poželeću najbolju moguću prodaju tog Tonale i svega što kasnije promovišu. Druga je priča što ja to ne bih baš rado vozio...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 17, 2022 9:05 pm

Alfanatic napisao:
Uto Feb 15, 2022 7:47 pm
Potrošačko društvo diktira potrebu za brzim promenama dizajna proizvoda, zbog čega sve brzo zastareva i ne ostaje dugo u sećanju kao nekadašnje ikone automobilskog dizajna. Sve je instant, mlako i za brzu konzumaciju.
Zato kupujmo starije Alfe, pa makar bile i FIAT-i. :lol:
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 17, 2022 9:49 pm

Tako je! Moja sledeca je 156 :D
Korisnikov avatar
gpendula
Revizor ARCS
Revizor ARCS
Garaža: Giulietta QV
145 QV (wannabe) - Budžet rejs
Lokacija: BG
Postovi: 1584
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 6:57 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 17, 2022 10:09 pm

Nekada auta pravili inženjeri, sada računovođe. Kupuj dok ima i relativno je dostupno. Sony počeo da pravi auta. Ne sluti na dobro... :cry:
Korisnikov avatar
Plexform
Garaža: 2010 MiTo, 1.4TBi 155 Rosso
2022 Giulia QV, 2.9 V6 510 Rosso
Lokacija: Beograd
Postovi: 153
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 10:07 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 17, 2022 11:58 pm

Mnogo bre ljudi napljuvaste auto, šta vam je skrivio :D Šala, stvar ukusa, prve impresije bar kad su Alfe u pitanju se menjaju, mislim uživo da će biti druga priča. Meni se lično cajgeri sve više svidjaju, tj rotirani brojevi... malo retro momenta u modernom autu nije loše imati, ako je izvedeno kako treba. Porsche sa retro obrtometrom na poslednjem 992.1, Ferrari sa 6-o stepenom pločom menjača na Romi...

Da je moglo "modernije" unutrašnjost uraditi, to sigurno, jer imajući u vidu konkurenciju (Q3, X1, X2, GLA, Evoque itd...) Tonale će možda delovati malko konzervativnije prosečnom kupcu. No videćemo kako će ići prodaja, moj prijatelj koji nije Alfista je rekao da mu je ovo najlepsi SUV koji je video, drugi prijatelj koji trazi nov auto iz tog segmenta se oduševio izgledom.... Tako da eto potencijalna dva kupca ako ih dovoljno dobro pritisnem :club: A evo i jedne ankete gde je po rezultatima Tonale na prvom mestu:
https://www.carscoops.com/2022/02/2023- ... suv-daddy/

A ujedno na istom sajtu su objavljenje slike sivog Tonalea uhvaćenog na parkingu... Meni se sve više dopada, ističe se.
https://www.carscoops.com/2022/02/alfa- ... tines-day/

Slika

Slika

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”