Novi pocetak (modeli)

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 2:44 pm

Ma ovo je klasicna kafanska rasprava: pricamo o svetskim tokovima, industrije koju 99% nas ne razume a iz zablje perspektive. Meni je OK sta Alfanatic pise jer covek ne krije da to radi 100% emotivno. A ovo ostalo... sadasnji modeli su sranje, nema karavana. A da ima karavana, bili bi preskupi. A da se ima para, brzo pada vrednost i tako dalje...
Ja volim kada procitam da su napravili neku driving masinu jer je dokaz da tamo ako nista sede inzenjeri koji to UMEJU. Svejedno sto je nikad necu kupiti, ali znaci da ce makar delic toga preci i na civilne modele.
Korisnikov avatar
horvat
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 JTS 2010
- ex Alfa Romeo Giulietta 1.4 tb 2013
Lokacija: Subotica
Postovi: 1381
Pridružio se: Ned Avg 14, 2016 2:46 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 3:02 pm

2600 napisao:Slika

Slika

Slika

Slika
Jel ovo Tonale ili onaj B-Suv? Deluje tako kao neki manji krosover/srednji hecbek?
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 3:36 pm

Bilo bi divno da postoje garancije da bi SW podigao prodaju 30% ili koliko je poželjno, ali garancija nemamo. Niko nije budala da propusti priliku ako je to 100% tako. Možemo mi sada da se ovde pobijemo oko različitih mišljenja, ali ništa neće promeniti realnost, a to je da Alfa prvo mora da proda nešto (popularno) i napravi pare, pa tek onda da razmišlja o širenju game, novoj Giulietti i slično. Očigledno više nema upliva države, presipanja iz drugih izvora i ostalih rešenja koja su do sada držali Alfu i kada nema para iz realnih izvora.

Inače da je SW garancija za uspeh 159 bi onako lepa i dobra bukvalno razbila tržište jer je imala tu verziju, uključujući i Q4. Ali nije i to je sva tužna istina. Mi koji smo duže ovde i tada smo komentarisali i tražili uzroke, pa smo nekako naginjali tome da je problem možda bio prevelika masa i nedovoljan izbor rasnih benzinskih agregata uključujući i neku baš žestoku GTA verziju. Sada imamo pakleno dobru Giuliu i nikad bolje i konkurentnije benzince, pa opet ćorak. Sprema se i brutalna GTA, nikad jača u istoriji fabrike, a mi opet ovde nešto zakeramo i deluje da su više uzbuđeni neutralci širom sveta od nas. Mnogo šta mi više nije jasno, ali tako je kako je.

Nego slušam danas neke vesti da je navodno iz samog vrha stigla zvanična informacija da se odgađa Tonale za drugu polovinu 2021. godine iako je trebao na tržište do kraja ove!? Biće još teže ostati prisutan na tržištu samo sa Giuliom i Stelviom do tada, ali opet - ništa nije u našim rukama i možemo samo da diskutujemo, nadamo se i čekamo neko čudo...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 5:55 pm

Fora je sto bi svi ovde pricamo iz svoje perspektive a perspektiva je takva da je 99% nas ovde kupci polovnih Alfi i to samo zato sto je alfa nudila najvise za debelo najmanje para. Pa uporedite 147 vs golf 4/5, 159 vs audi... to je bespredmetna rasprava: uz sve mane alfa je najbolja.
I sad iz tog ugla, sta su tvoja ocekivanja od nove alfe? Pa isto to: daj kvalitet audija, da se vozi bolje od bmw-a i da kosta kao skoda. Pa nesto ne stima u toj jednacini. Ja sam prvi kupac karavana. I tvrdim da karavan nikakvu razliku ne bi napravio (ako bi uveli troskove R&D verovatno bi napravio i stetu): sve sto bi se prodavalo kao karavan islo bi kao minus na SUV. Svi su izgledi da alfa ide putem gramofona, VHS kaseta, lampaskih pojacala... i to nije zbog toga sto nisu izbacili novu djulijetu ili karavan djuliju. To je posledica odluka koje su se vukle u zadnjih 30+ godina, pocev od pravljenja automobila od ruskog celika, pa kola sa ugradjenim gremlinima, stednje na necemu na cemu ne sme da se stedi.... sve to + surovost trzista i kapitalizma XXI veka su doveli do toga da nije dovoljno imati proizvod koji je odlican da bi se situacija preokrenula.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 6:01 pm

Mislim da su sva strahovanja da će Alfa Romeo propasti zapravo bezrazložna.

Paradoks je u tome da što je Alfa Romeo manji, manje su i šanse da nestane.

Zašto? Pa zato što će postati toliko mali da zapravo njegovo opstanje više uopšte neće koštati neki veliki novac, te će se taj novac uvek i naći.

Jedno je šta marketinška poezija i proza sugeriše i pokušava da naslika ljudima u glavama, a drugo je realnost i činjenice.

Nama se pretstavlja da je Alfa Romeo neka tamo fabrika automobila, koja ima svoje hale, pogone za proizvodnju, neko sedište, kancelarije i administraciju, razvojni centar, muzej, ko zna šta još... svoju paletu proizvoda, svoju strategiju na tržištu, svoje planove za budućnost, tim formule 1... a suština je u tome da to sve može biti nekoliko kancelarija u fiatovoj zgradi, razvojni centar mogu biti 3-4 stola u fiatovom institutu za razvoj itd. paleta prozoizvoda se uklapa i sinhronizuje sa opštom FCA ponudom i sve se radi isključivo u kontekstu te šire slike. Oni su toliko veliki konglomerat da bi bilo suludo da za pet brendova otkrivaju posebno toplu vodu ispočetka za svaki ponaosob. Taj konglomerat je i finansijski toliko ogroman i inertan da ne može baš da se istopi za 3 meseca.

Priča o tome da će AR nestati ako ne donese finansijski rezultat je najobičniji motivacioni govor za zaposlene i dizanje tenzija kako bi se skrenula pažnja na sebe. Pa oni su se toliko ispromašivali u poslednjih nekoliko decenija da uopšte nema nekog finansijskog smisla da postoje, a oni i uprkos tome postoje i prave sve manji broj sve boljih automobila.

Pa to što su zapravo deo tako velikog sistema im i omogućava da pogase najveći deo svoje ponude, i to one stvari koje su tradicionalno išle najbolje, i da uprkos tome ostanu živi. Da su samostalni i nezavisni to uopšte ne bi mogli da urade, nestali bi u par godina, i to bi se desilo još u eri Alfe 159 verovatno.

To što je AR deo tog velikog cirkusa zvnog FCA je sreća i prokletstvo u isto vreme. Sreća jer su uopšte opstali, a prokletstvo jer više na sebe ni ne liče, niti su više baš sigurni ni šta su ni ko su. Ali ako se pogleda i istorija, Alfa Romeo je uvek bio sinonim za dobre automobile i ne baš naročito dobar biznis. Zato je i priča da eto baš od preksutra Alfa mora da počne da bude profitabilna samo još jedna bajka u nizu. A čućemo ih još ko zna koliko...
range
Postovi: 413
Pridružio se: Ned Dec 21, 2008 4:15 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 6:07 pm

to je ono sto ja licno ne bih voleo, a sto je mozda i najrealnije: alfa = lancia.
Korisnikov avatar
DejanGT
Garaža: Giulietta MultiAir | 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1478
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 12:09 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 6:19 pm

Neće to biti tako drastično kao sa Lanciom jer Alfa ipak ima globalnu prepoznatljivost za razliku od Lancie koja je imala realno samo evropsku prisutnost, pa su zato i presekli da sa Lanciom definitivno ne znaju šta bi, a sa Alfom kao znaju šta bi, ali para nemaju.

Cela suština problema je da nema novca jer se juriša na sve frontove, pa samim tim svaki pojedinačni front ima jako malo novca na raspolaganju. Rezultat je ovaj koji vidimo.

Nisam baš pratio ovde komentare na forumu, možda je već komentarisano, ali po meni je sledeći pucanj sebi u koleno to što su postavili amerikanca za direktora Alfa Romea, ako sam ja to dobro razumeo. Meni je to opasna budalaština jer su cela Alfa Romeo filozofija i priča i američko poimanje automobilizma dve dijametralno suprotne stvari koje nema šanse da se ukrste i daju pozitivan rezultat u bilo kom smislu.
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 6:24 pm

Ja sam misljenja da je cena predudan faktor , cene su suludo preskupe .. bar ovde u At , veloce ti je skoro 70000€ .. testno vozilo koje sam gledao 2.0 200ks b tech 48000.. nece to niko da plati, to je najveci problem. A ljudi koje ne interesuje kako se vozi i dal je zadnji pogon ce uzeti 508 sa najjacim motorom i full opremom za 48000.
916
Garaža: gtv ts,mito 155
Lokacija: Zemun
Postovi: 471
Pridružio se: Pon Dec 29, 2014 10:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 6:31 pm

Al ste dosadni jbt,pa kad je alfa bila prodajna kao ostali-nikad,nikad nece ni biti jer to nije pitanje kvaliteta i raznovrsnosti modela nego navika kupaca.Uzmite na primer subaru,auto vrhunski a prodaje se na kasicicu pitam se zbog cega.Sto se mene tice alfa ce mi biti prvi izbor uvek pa makar imali jedan model,i ako nemam para za novu imacu za 20godina staru...ajd u zdravlje
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 8:17 pm

@ Raketa
Meni nešto nisu normalne te vaše cene u Austriji, a sećam se kad si pričao i za Giuliettu!!? :( Mnogo je to velika razlika u odnosu na cene kod nas ili neki prosek koliko sam video na zapadu. Da ne govorim o USA, to je neki sasvim drugi cenovni rang generalno. Ne znam koliko je ta politika do Alfe kao proizvođača, a koliko do vašeg lokalnog tržišta i distributera, ali zaista jeste problem za potencijalne kupce Alfi, pogotovo ako su drugi direktni konkurenti povoljniji!?
range napisao:Svi su izgledi da alfa ide putem gramofona, VHS kaseta, lampaskih pojacala...
:gr8: To bih kao stara garda podržao!
916 napisao:Sto se mene tice alfa ce mi biti prvi izbor uvek pa makar imali jedan model,i ako nemam para za novu imacu za 20godina staru...
Amin! To je suština i uvek uz Alfu.

A sad da sačekamo taj GTA ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
Raketa
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Giu
Lokacija: Lochen am see-salzburg
Postovi: 317
Pridružio se: Čet Apr 20, 2017 7:57 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sre Feb 26, 2020 8:25 pm

Malo je skuplji prosek cena u At zbog nove , al npr i u nemackoj za cenu veloce ti , mozes uzeti novi bmw 540i koje je opet veca klasa od giulie i ima 340ks ..
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 27, 2020 12:51 pm

horvat napisao: Jel ovo Tonale ili onaj B-Suv? Deluje tako kao neki manji krosover/srednji hecbek?

Naravno Tonale. Evo i videa sa kojeg je sve izvučeno:
[video][/video]

Ne sviđa mi se izvedba centralnog tunela(praktično pljunuti Compass) i integracija infotainment ekrana. Nadam se da nije konačno.
Ipak centralni tunel mi se čini širim nego kod Compassa.
2600
Garaža: -
Lokacija: HRV
Postovi: 444
Pridružio se: Sre Mar 29, 2017 8:36 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Čet Feb 27, 2020 6:54 pm

Slika
Dulajo
Garaža: Ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16V M-Jet
Ex Alfa Romeo Giulietta QV
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 TCT
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 16 M-Jet
Alfa Romeo Stelvio
Lokacija: Sydney
Postovi: 133
Pridružio se: Uto Okt 30, 2012 10:48 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pon Mar 02, 2020 5:41 am

da l da se budim u pola tri ujutru da gledam :|

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Novi pocetak (modeli)

Pon Mar 02, 2020 7:38 pm



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 11:41 am

Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 7:23 pm

Ova vest ti je za rubriku "stari modeli" ;)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 8:09 pm

Realno....
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 8:44 pm

https://www.b92.net/automobili/vesti.ph ... id=1672127

Evo ti ove vesti i na B92 portalu. Kome je dosadno u ovo doba Corona izolacije neka se baci na komentare - kakvih se sve baljezgarija tamo može pročitati, posebno na bilo kakav pomen Alfa Romea :D

Čast retkim izuzecima, ali svakako se ubije vreme zabavaljajući se...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 9:25 pm

Pa dobro. Bilo je za ocekivati da se prestane sa proizvodnjom istog automobila posle toliko godina.
Korisnikov avatar
bums85
Contact:
Garaža: C220 Coupe
ex Alfa 156TI JTD16v '04.
ex Alfa 159 2.2 JTS
Lokacija: Las Vegas
Lokacija: Kacarevo
Postovi: 4587
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 11:11 am

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 9:42 pm

Jeste bilo za ocekivati, ali je problem sto nema naslednika. Tonale (ako uopste krene u proizvodnju) ne moze da zameni julku
Slika
Masinac
Drug Član
Drug Član
Garaža: AR 166 dizlo
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 787
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 9:48 pm

Tonale definitivno ide u segment gde oni misle da mogu proci i napraviti profit, prodaju... :whistle:
Koliko znam radilo se na Tonale do ovog sa virusom.
Definitivno se slazem da im je strategija katastrofa.
Zadnjih godina sve izgleda kao grupa ljudi koja je zalutala na vodeca mesta i apsolutno nemaju pojma sta rade ali sa druge pitanje u kakvoj su sitvaciji i sa cim raspolazu.
Ne sporim, prethodni potezi su doveli da je danas ceo Evropski FCA tesko sranje izuzev komercijalnih vozila. :angry:
Korisnikov avatar
boki76
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Alfa Romeo Giulietta Rosska 1.6 jtdm 2014.
Ex 147 1.9jtd 2003.
Lokacija: Beograd
Postovi: 1546
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 10:58 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 9:54 pm

S ozirom da nista nije radjeno na bilo kakvom nasledniku, ocekivano je i da ga nema. Ali sama pomisao da ce Giulia (i to pitanje dokle) ostati jedina da brani cast i znak Alfa Romea od preorijentacije na SUV & co (protiv kojih nemam ama bas nista da ima i ostalih segmenata) ostavlja malo gorak ukus u ustima. Iako smo svi toga svesni nije bas prijatno to procitati pa makar i na gore pomenutim portalima.
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Pet Apr 03, 2020 11:42 pm

Nema današnji svet sluha za ono što Alfa tradicionalno predstavlja i nudi, a teško je i ulaziti u bilo kakve projekte ako unapred znaš da nećeš imati prodaju. Golf za godinu dana dostigne brojku koju Giulietta ne može ni za deset!? Ali da se ne ponavljamo, već smo dovoljno bistrili temu i svako je dao svoje viđenje stanja stvari...

Ono što je fakat jeste da Giulietta, kakva god bila i kako se nama činila, nema više mesta na tržištu i zastarela je roba. Tamo gde je standard dobar i gde se kupuje gro novih vozila moda brzo zastareva i modeli se ređaju kao na traci, sada već i nakon 3-4 godine života. Nema sentimentalnosti, ova Alfa je prošlost, demode i metuzalem na tržištu.
To sa druge strane ne menja činjenicu da ću je još mnogo godina sa velikim zadovoljstvom voziti, naravno ukoliko sve u vezi nje i mene ostane prema dugoročnim planovima :)
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
popovicvl
Garaža: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 719
Pridružio se: Pon Okt 03, 2016 7:52 pm

Re: Novi pocetak (modeli)

Sub Apr 04, 2020 8:50 am

A šta se to promenilo zadnjih 10 godina u auto industriji? Ustvari 15? 20 godina?

Klasika, multilink, mecpherson, cr motori, di motori, hibridi, abs, esp, 8 vazdušnih jastuka, 5 zvezdica, dvozonska, trozonska klima, šiber, panorama, grejanje zadnjeg stakla...? Šta je novo?

Pa kako sam slep pa ne vidim da su tu nove led trake koje menjaju boju u zavisnosti od doba dana, ekrani od 20 eura umesto satova, kineski tablet nasađeni na vr' table, auto koji priča.

Lično razmišljam da li da se kupi nov auto, svi modeli i proizvođači su u opciji, samo ne vidim zašto bih doplatio 15000 eura za dva tableta i 2 m led traka?

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”