Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Alfa Romeo MiTo forum | Alfa Romeo Giulietta forum | 4C | GIULIA | Prototipi
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Pet Mar 05, 2021 11:32 am

Dzaba ti zamena ulja u menjacu,to je jedan od najlosijih menjaca po pitanju preciznosti i lakoce saltanja,jednostavno vrlo lose je resen na mitu.
Sto se tice bobina,njih nema potrebe dirati jer ne crkavaju tako lako,uvek se ako postoji problem prvo pogledaju svecice.
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Mar 09, 2021 6:12 pm

Moj MiTo nema Blue&Me koliko sam provalio, nema nigde u opcijama to, ali poseduje dole kod ručice menjača Designed for Windows Mobile USB port.
Da li preko tog USB porta može da se pušta MP3 na radiu?
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Mar 16, 2021 7:09 pm

Nadovezujem se na prethodni post, auto ipak ima Blue&Me, izvadio sam plejer, modul se prikačen nalazi ispod plejera. Plejer je unutra 1DIN, a ispod je u drugom delu Blue&Me modul. Nekako mi je bilo logično da ako ima USB i komande na volanu za tel i Win ima i Blue&Me.
E sad zašto se ne javlja na centralnom displeju izmedju cajgera onaj logo kad se upali auto i zašto na USB-u nema struje i USB ne radi i Blue&Me ne radi, to ne mogu da odgonetnem :)

Da li postoji neko softversko isključivanje toga možda?
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Mar 16, 2021 7:38 pm

Mislim da moze da se iskljuci, i da je verovatno softvrski iskljucen jer je crk’o, i tad pocne da blinka ukupna kilometraza ne kilometar satu, a to uzasno iritira, znam iz iskustva, imao na zenomobilu, reseno softverskim gasenjem.
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Mar 16, 2021 8:12 pm

@edin

Kod koga da se uputim da mi to proveri softverski? :)
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7545
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Mar 16, 2021 8:20 pm

Bilo koji bolji majstor sa dijagnostikom, ja sam konkretno bio kod imenjaka nasega dobroga druga...
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Mar 16, 2021 8:41 pm

@Slash Ništa ne propuštaš tim Blue/Me ako misliš na korišćenje telefona - zvuk je KATASTROFALNO loš, sagovornici te jedva čuju, striminga muzike nema, samo handsfree za pozive. Prastari Bluetooth standard pa još Microsoft kad ga uradi... :blackeye:

Eventualno si mogao da upotrebiš USB za puštanje muzike i neko dopunjavanje, ali i tu mislim da ti je bolje rešenje neki kvalitetan punjač/FM transmiter sa USB čitačem i dobiješ i handsfree i stream sa telefona i bolje USB punjenje (ovo defaultno dal' ima i 500mV) i čitač kartica, ako ti to treba uopšte.

Ja uzeo samo bluetooth modul koji sam nakačio pozadi upravo umesto blue and me koji sam otkačio i evo ga radi od letos za sve pare. :) Nikako nisam uspevao da se skontam između kablova za punjenje i pozicijom plitkog upaljača koji se sudara sa ručnom kad se ubode bilo šta, a mrzim i da mi visi svašta okolo pa da kačim na druga mesta...

Sve u svemu - ostavi ga tako isključenog i ne lupaj glavu previše. Ako hoćeš možemo kod mene da povežemo da ti demonstriram koliko je tragičan. Ja se i dalje nadam da će Brana da oživi onu jednu restyle jedinicu pa da je ubacim. Taman eto i Bluetooth modula povoljno.
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 10:27 am

@mickeyrs

E to mi je trebalo, predlog za brzo rešenje :) Znači FM transmiter sa USB ili MicroSD karticom može jednostavno da reši problem.
Jel imaš predlog za neki, gde kupiti i koji?
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 10:33 am

ma odradi kao ja u g, BT na kablu ukljucen u HU i spusten u unutrasnjost table negde. 10e od Kineza.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

stefanan
Garaža: Fiat Stilo
Lokacija: Beograd
Postovi: 36
Pridružio se: Sre Feb 03, 2016 10:34 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 10:40 am

Slash napisao:@mickeyrs

E to mi je trebalo, predlog za brzo rešenje :) Znači FM transmiter sa USB ili MicroSD karticom može jednostavno da reši problem.
Jel imaš predlog za neki, gde kupiti i koji?
Ja koristim ovaj, ne može se očekivati kvalitet kao MP3,ali je kao na radiu. Ne dolazi do mešanja frekvencija to je meni najbitnije

http://www.supermarketic.com/oprema-za- ... om-MX-VC05

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 10:47 am

Pa ili to ili ovo što ti i Toma kaže, ja sam tražio BT da se kači pozadi na AUX konektore gde je i Blue&Me, ne znam da li je na to mislio, ali šta već preferiraš. Ako ćeš samo za kartice i/ili USB muziku, onda FM transmiter u upaljač i cepaj, izbora onoliko i na KP/eBay pa šta ti se svidi po izgledu funkcijama:

https://www.kupujemprodajem.com/automob ... ransmitter

Bolji imaju i solidan punjač uz card reader ili 2xUSB pa u jedan bodeš samo flash sa muzikom.
Još bolji imaju i BT sa handsfree/streaming opcijom pa dobiješ i to.

Ja sam tražio RoidMi od Xiaomija pošto mi ne treba kartica sa zasebnim slotom ili USB, dovoljan samo stream sa telefona+handsfree. Odustao jer ga ne nađoh kod nas, a mrzelo me da ga čekam iz Kine. Gledao bih ipak malo poznatije brendove zbog opcije punjenja,

Anker, mada je on malo bulky za Mitov upaljač i lokaciju - https://www.kupujemprodajem.com/automob ... 1111175895

Ugreen https://www.kupujemprodajem.com/automob ... /110646373

ili po Aliju i Banggod da se zanimaš da kopaš, ima svašta, zavisi koliko ti je hitno da rešiš muziku ili uzmi prvi sa KP dok ne nađeš neki kao dugoročno rešenje. :)
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 2:25 pm

Ovakav i preko njega muzika sa telefona ja koristim deezer, kreiram listu za drive :) i ćao

Slika
Korisnikov avatar
G0XY
Garaža: Mito QV
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd-Bele Vode
Postovi: 6713
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 12:21 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 2:39 pm

Sto se tice fabrickog HU tesko da ce od govneta da se napravi pita.Mislim moze,ali nije bas neka pita.Stanice hvata kao da sam u kanjonu Morace,a ne u sred BG,ugasis ga i sutra nestanu sve memorisane stanice.Veza se sama prebacuje sa zvucnika na telefon,samo odjednom ne cujes nista.Navigaciju dok setujes,komotno vec mozes stici na odrediste,a zvuk i kvalitet je u najblazu ruku jadan...zali boze prostora koji woofer zauzima.Evo tog jadnika,koga imam zelju da izlupam cekicem i izbacim

Slika
A Man's Got to Know His Limitations...
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Mar 17, 2021 9:05 pm

Realno, matora je to tehnologija i tada bila, a ne danas 15 god kasnije, tako da ne čudi što nismo oduševljeni u 2021. Još kad je i implementirana kljakavo pa i ono što bi morala, ne radi najsrećnije, nema nešto mnogo poente isticati je kao benefit u autu ili oživljavati. Dovoljno je da ne smeta ako se isključi.

Od starta sam u potrazi za 2014+ uConnect radiom koji ima Bluetooth koji podržava i streaming i kvalitetniji audio i to mi je dosta. Verovatno su uConnect NAV ili ove još novije Alpine bolje i po pitanju navigacije, ali meni lično običan uConnect radio + BT završavaju posao savršeno.

Na stranu (iako o ukusima ne vredi raspravljati) što i daleko lepše izgledaju od ovih zaista metuzalemskih standardnih radija, tvoj sa nav još i koliko toliko liči na nešto zbog većeg ekrana, ova krzava kockasta slova na običnim radijima su totalni bljak. Da bar imaju neki brutalan prijem ili zvuk pa i da kažeš, ružan, ali radi posao, kad ono em ružan, em kilav.

Naravoučenije za kolegu novog vlasnika Mite - traži alternativu i ne okreći se, sine.

Sent from my J9210 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Čet Mar 18, 2021 8:44 am

Hvala na predlozima i linkovima :) Meni je samo do tog USB-a da pustim muziku koja se meni sluša, radio prijem je katastrofa, a i muzika koju puštaju na istom.
Ako ne uspem da namestim Windows USB port, biće neko od ovih gore predloženih rešenja. Takodje vrlo je mala razlika izmedju Bose i ovih modela bez Bose ozvučenja. Mislio sam da će to biti nešto drastično bolje.

Hvala Tomi za kompletnu muziku u Alfi 156! :drink :arflag
marko_s
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Apr 13, 2021 7:39 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Apr 13, 2021 9:29 am

Pozdrav svim alfistima na forumu. :arflag Nov sam ovde, ali i u svetu automobila. Nadam se da ne kršim pravila foruma pišući odmah na ovu temu, budući da sam u potrazi za MiTo modelom.

Kao neko ko je nov i mogu reći neznalica kada su u pitanju automobili, odlučio sam se da savete i iskustva potražim na forumu, po prethodnoj preporuci druga koji se kleo u Alfu i mislim da je danas voli podjednako kao i ženu. Pored negativnih komentara ljudi iz okoline ("stručnjaka za automobile") koji su pokušali da me odgovore od bilo koje polovne Alfe, ipak sam se odlučio za nju jer je po iskustvu prijatelja u koga imam poverenja vrhunski i pouzdan, a i "uzvraća ljubav" kako on voli da kaže.

Pre godinu ipo dana sam dobio probnu (na moju nesreću nedelju dana sam zakasnio i uhvatila me je dvogodišnja probna), dok sam osnove vožnje savladao na "divlje" zbog bolesti člana domaćinstva, a na hitnu se nikada nisam smeo osloniti jer su često kasnili...

Nikada nisam imao svoj auto, pa sam se odlučio da napravim korak i kupim MiTo.

Ukoliko ima nekog ko bi odvojio svoje vreme bio bih veoma zahvalan, jer sam čitajući komentare video da jedni druge savetujete, pomažete i razmenjujete mišljenja..
Da li se može naći MiTo u relativno dobrom stanju do 4.000 EUR i na šta bi trebalo da obratim pažnju? Takođe, ukoliko ima nekog na forumu koji prodaje MiTo ili ima preporuku za ovaj model, bilo bi takođe dobro.

Unapred hvala svima na pomoći i vremenu.
Korisnikov avatar
mickeyrs
Drug Član
Drug Član
Garaža: Mito QV 2011
ex.Giulietta 1.4 Veloce '17
ex.146Ti '96
ex.ArnaTi '87
Lokacija: BG
Lokacija: Beograd
Postovi: 663
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 1:51 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Apr 13, 2021 9:57 am

Dobrodošao na forum, informacija ima koliko želiš, samo moraš da se malo potrudiš i pročitaš već napisano kako se ne bi ponavljale iste poruke.

Za početak, prođi bar ovu temu od početka i temu u vezi nabavke Mita viewtopic.php?f=8&t=60125 pa onda da vidimo koje nedoumice imaš i šta si zaključio da bi ti odgovaralo, kao i koji primerak bi ti bio adekvatan s obzirom na ograničenje snage koje ti sleduje dok traje probna.

Nisam previše upućen, ali mislim da si tu limitiran na benzince bez turba i 1.3 dizele, mada, ruku na srce ima ih u stvarno lepoj opremi i stanju, barem ja kad sam razgledao pre godinu dana u ovo doba.
marko_s
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Apr 13, 2021 7:39 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Apr 13, 2021 8:14 pm

Hvala puno! Prvi savet koji sam poslušao mi je pokazao da prepoznam novosadske prevarante koji vrte 3 modela Mita (prvo su se zvali d auto, zatim a auto, a sada su a1 auto - nisu ažurirali adrese na gugl biznis karti) a ja hteo da pre registracije na forumu da odem do NS, upoznam se potrošnjom i ono što nikako nisam mogao da skontam da li su 18ice ili 16ice udobnije :).
Generalno nije mi problem da uzmem i jačeg, izbegavaću još dva meseca da vozim dok ne prođe ovo, dok bih po malo većem broju formuaša uzeo benzinca... Na forumu za početnike bukvalno ima svih informacija samo treba čitati, neverovatno koliko korisnih informacija..

Našao sam jedan model, ali da ne kršim pravila postaviću na temu koja je otvorena u te svrhe viewtopic.php?f=8&t=60125&start=625

Hvala još jednom.
Korisnikov avatar
srecko_mata
Contact:
Garaža: Ex. Alfa Romeo GT 1.9 jtd 16v
Alfa Romeo Giulietta 2.0
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 439
Pridružio se: Sre Okt 26, 2016 9:55 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Apr 20, 2021 3:08 pm

https://www.mitoregister.com/useful-info/

ne znam dal je neko vec postavljao ovaj sajt, ima interesantnih stvari i informacija
Samo lagano, i pun gas.
Korisnikov avatar
ilijapaun
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 16v 2010
Lokacija: Cacak
Postovi: 28
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 10:58 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Ned Okt 10, 2021 6:18 pm

Jedno pitanje u vezi mita 1.4 MPI 16v 95 konja.
Potrosio je ceo merac ulja (skoro 1l) za 6000km. Ulje je selenia 5w-40. Da li je to normalno ili ne?
pozdrav
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Ned Okt 10, 2021 7:06 pm

Nazalost uobicajeno za taj motor.. a da li je normalno, fiat kaze da jeste.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
rakic10
rookie
Garaža: Alfa Romeo MiTo
Lokacija: Belgrade
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Okt 11, 2021 9:04 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Čet Okt 14, 2021 11:36 am

Pozdrav svima. Pomoć oko brisača.
Uzeo bih neki jeftiniji. Da li odgovara od Punta, evo i slično i koja marka?

Hvala
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sre Okt 20, 2021 12:27 pm

Kupiš po dužini univerzalne i to je to. Onaj mali može i 400mm ne smeta ja ga koristim.
Mirza_84
rookie
Garaža: Alfa Romeo Mito
Lokacija: Nis
Postovi: 1
Pridružio se: Sub Okt 30, 2021 5:03 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Sub Okt 30, 2021 5:34 pm

Pozdrav svim Alfistima ovde.

Nisam naso Virus temu, ali nisam ni propisno slikao auto. Nego rekoh da, dok sam jos pun utisaka, napisem koju rec o Mitu 155k TB.

S' obzirom da je registrovan juce, tek sam danas imao prilike da ga izvezem iz grada (sad, pitanje je koliko voznja od Nisa do Bojnika moze da se nazove voznjom po otvorenom putu), mogu da kazem seldece: Ovaj auto je fenomenalan. Uzivao sam i uzivao. Bila je to kao i sa mojom starom 147icom, ljubav na prvi pritisak gasa. Narocito kad se u cetvrtoj brzini spusti na oko 2000 obrtaja pa se da gas na izlazu iz krivine, a onoi zalepi za sediste. Lepota.

Naravno moj utisak uzimte sa rezervom, prema sam pre ovog vozio samo Pandu i 147icu :)

Na neki nacin mi je zao sto se posle 8 godina rastajem od 147ice, ali mi je sa druge strane drago sto mi je sledeci auto Mito.

Srdacan pozdrav i Svako dobro.
Korisnikov avatar
Slash
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v MJet
Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp
Lancia Ypsilon 1.4 16v Momo Design
Yamaha FZ8-SA
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 587
Pridružio se: Sre Feb 10, 2016 6:02 pm

Re: Alfa MiTo - Utisci, primedbe, pohvale, razmena mišljenja...

Uto Nov 02, 2021 10:47 am

Simtomatično je što većina vozača voli da potapa automobile u 4-5-6 brzini na niskim obrtajima. Slobodno vrati pred krivinu u 3 na 4000rpm pa na izlasku stisni do 6500, manje mu to smeta nego 4 sa 2000rpm.

Povratak na “Alfa Romeo Nuova Razza”