Klasične Alfe i youngtimeri

Forum sa kvalitetnim multimedijalnim materijalom Alfa Romeo automobila.
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 1:35 pm

Skoro sam razgovarao sa vlasnikom jedne lepe stare alfe i onako kroz razgovor ga uputim i pozovem na forum. A on mi covek odgovori onako saljivo, ma znam za sve to ali tamo sve neki ljubitelji dizela i cipovanih alfi, nekada je sve to sa alfama drugacije bilo.

Tako da ima smisla ovo sto Edin kaze, ali opet razumem i te ljude, pogledajte koliko na forumu imate tema o starim alfama, a koliko o tuningu, cipovanju, turbinama, mapama itd...

Ko dodje kao gost i pregleda forum to stvarno tako deluje.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 1:45 pm

Voleo bih da vidim koji onu alfe voze za svaki dan.
Lepo je imati alfu za izlolozbe, ali ja licno vise volim da vozim alfu :quadrifoglio
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
Sauriann
Drug Član
Drug Član
Garaža: Stelvio 2.2 Q4 Lusso

ex Giulietta 2.0 TCT
ex MiTo 1.4 Turbo Benzina 155
ex 156 jtd mjet 16V SW
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 4868
Pridružio se: Sub Okt 30, 2010 7:39 am

Sub Jul 30, 2016 2:13 pm

Obicno malo vise starije kolege koje je vreme pregazilo. Dobro je rekao "nekada"...Tako cemo mi pricati za cc 20 god kad sve bude islo na struju pa i alfe :)

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 2:17 pm

Ma sve je to ok, ali cinjenica je da su stariji modeli i benzinci na kojima je alfa i stekla reputaciju sportskog automobila itekako zapostavljeni kod nas. A za starije ljubitelje alfi je to razocaravajuce i zbog toga ih je sve manje na forumu, iako imaju sta da predstave.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 3:24 pm

Po ovom pitanju sam potpuno na edinovoj liniji razmišljanja. Eto ni ja nisam više u cvetu mladosti niti lako prihvatam sve stvari koje omladina danas smatra uobičajenim i obaveznim, ali isto tako smatram da vreme neminovno protiče i da ništa nije nepromenjivo. Čak šta više, bez ikakvih problema pratim novitete autoindustrije i nisam gadljiv na novo doba niti ću sebe prisiljavati da vozim automobil koga je vreme pregazilo u smislu upotrebljivosti i bezbednosti pre svega.

Od mene niko neće čuti da loše govorim o bilo kojoj Alfi bez obzira na godište i reputaciju jer je svaka deo familije i ima svoje kvalitete i razloge za postojanje. Poštujem i one modele koje su proslavili Alfu u prošlom veku, baš kao i ove nove koji treba da reprezentuju duh Alfe danas i sutra. Sve mi je OK, osim da se prave neke podele i omalovažava neko zato što voli to što voli, bilo da je u pitanju 40 godina star oldtimer, bilo da je nova ultra high-tech Giulia. Barem ja tako gledam na ovu problematiku...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 7:31 pm

Ti gledas potpuno ispravno, tako i treba gledati. Ja recimo volim i stare modele alfi, zbog toga sam i uzeo 33 da sredjujem. Ali isto tako volim i novije modele, bez ikakve razlike, da imam mogucnosti vozio bih sto noviju alfu za svaki dan, a sto stariju kao vikend auto.

Ali ajde sad iskreno da pricamo, kada neko predstavi u virusu recimo sada vec neki malo stariji model 33, 145, 146... Dobije nekoliko komentara i cao, te teme brzo padnu u zaborav i nikada nisu posecene, a kada neko predstavi 159 dizel ili breru dizel ili... Tu odmah krenu komentari da dok stgnes da pogledas temu ona vec ima dve strane, znam ljude sa ovog foruma koji vise ne pisu u svojim temama jer se bukvalno dopisuju sami sa sobom.

Kada se pomene benzinac alfa krene pljuvanje po istoj, nema snage, crkavaju motori, ako kupujes alfu samo JTD, bezi od JTS-a itd... To kada neko ko voli alfine benzinske motore procita (upravo tu spadaju ti stari Alfisti) normalno je da osete da ne pripadaju tu, ni oni ni njihovi modeli koji su u 99% slucajeva upravo benzinci.

Treba razmisliti malo o tome, ima ljudi ovde koji se trude da iskomentarisu svaku temu i svaki automobil i na tome im svaka cast, ali ima i ovoga sto sam gore naveo.

Otisli smo u off, ne zelim da ova tema dobije standardno prepucavanje benzin vs dizel ili stare vs nove alfe.
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Sub Jul 30, 2016 8:01 pm

Nema mnogo diskusije ako je u pitanju jedini auto i ako se u njemu voze deca. Lako je biti ljubitelj ako imaš garažu i novac za nekoliko automobila pa se nađe mesta i za alfu od pre 50 godina.

Za svaki dan auto mora biti bezbedan, pouzdan, a Alfa nudi dovoljno zabave i sa aktuelnim modelima. Pritom je bliža džepu od većine konkurenata u klasi kao polovnjak pri kupovini i održavanju.

Meni uopšte teško ne pada biti vlasnik jedne onakve 159, malo spuštene, odvrnute i utegnute. Bez obzira što nije benzinac. Uopšte me nije sramota, iako je trebalo odavno preći na nešto novije. Što bih kad mi se ovo sviđa?

Tapatalk
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 11:20 pm

@ alfa-u-srcu
Znaš kako, ima tu dosta faktora za razmatranje. Ako smo na pogrešnom mestu neka se pisanije prebaci u drugu temu.

Mislim da nije ništa neobično što se više piše o novijim modelima, pogotovo imajući u vidu standard u državi i sve ređi slučaj da se neko pohvali novom Alfom. Što se tiče starijih modela oni su podizali prašinu u vreme kada su izašli iz fabrike, a u međuvremenu veliki broj nas je vozio i/ili posedovao neke od njih dobro ih upoznavši. Kad se danas-sutra predstavi Giulia prvi put na forumu logično je da nastane metež od pitanja i utisaka. To je prirodno.

A prirodno je da se ljudi grupišu po nekim interesovanjima, simpatijama, ličnim poznanstvima i slično. Svako ima neku svoju priču i svoje favorite. Već sam rekao da ne pravim razliku između prošlosti i sadašnjosti, te da nikada neću pljuvati po bilo kom proizvodu sa značkom Alfe (iako ne mogu ni stalno biti na forumu i komentarisati baš svaki automobil). Ali kao i svako drugi imam neke modele koje simpatišem barem malo više od drugih. Uz sve to svestan sam i situacije da malo ljudi ima taj luksuz da vozi automobil snova, što znači da pravimo kompromise u skladu sa svojim mogućnostima i potrebama. Ko ne bi voleo da vozi neki 8C ili 4C bez ikakvih restrikcija i glavobolje, odnosno da u posedu drži nekoliko različitih doteranih Alfi?

Problem nastaje kad nestane tolerancije i kada krenu osude i potcenjivanja. Vlasnici novih Alfi ponekad zaborave na istoriju, koliko dugo Alfa Romeo postoji, šta ju je proslavilo, kao i da nije svako u mogućnosti da kupi noviji model. Sa druge strane postoji i stara garda koja smatra da je istorija Alfa Romea završena nekom konkretnom godinom i modelom, te ne priznaje ništa novije iako fabrika očigledno priznaje i mora u korak sa vremenom. Lično sam ovde doživeo da se moja poslednja Alfa premerava, da se spočitava kako nije "prava" (veštačka!?), da je prepakovana i slično. Takve stvari dovode do podela, netrpeljivosti, klanova i slično.

Šteta jer bi trebalo da smo na istom zadatku i da svaka Alfa bude jednako cenjena i poželjna na forumu. Ali prirodno je i da postoje različita gledišta, baš kao i podele inače tipične za ovdašnji živalj. O psihologiji već ne bih, a posebno ne o razlozima zašto neko dolazi i/ili odlazi sa foruma jer tu priči nema kraja...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Sub Jul 30, 2016 11:43 pm

:podrzava
Potpisujem ovaj post :gr8:
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
alfa-u-srcu
Garaža: -

- Alfa Romeo Giulietta Turbo Benzina
-Alfa Romeo 159 TI JTS
-Alfa Romeo 159 JTDm
-Alfa Romeo 33 Boxer Imola Rosso
-BMW E30 coupe Brilliantrot
Lokacija: Lipovica
Postovi: 1697
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 12:36 am

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 1:36 am

Problem nastaje kad nestane tolerancije i kada krenu osude i potcenjivanja. Vlasnici novih Alfi ponekad zaborave na istoriju, koliko dugo Alfa Romeo postoji, šta ju je proslavilo, kao i da nije svako u mogućnosti da kupi noviji model. Sa druge strane postoji i stara garda koja smatra da je istorija Alfa Romea završena nekom konkretnom godinom i modelom, te ne priznaje ništa novije iako fabrika očigledno priznaje i mora u korak sa vremenom. Lično sam ovde doživeo da se moja poslednja Alfa premerava, da se spočitava kako nije "prava" (veštačka!?), da je prepakovana i slično. Takve stvari dovode do podela, netrpeljivosti, klanova i slično.

Šteta jer bi trebalo da smo na istom zadatku i da svaka Alfa bude jednako cenjena i poželjna na forumu. Ali prirodno je i da postoje različita gledišta, baš kao i podele inače tipične za ovdašnji živalj. O psihologiji već ne bih, a posebno ne o razlozima zašto neko dolazi i/ili odlazi sa foruma jer tu priči nema kraja...

Ovde pogadjas sustinu i u potpunosti se slazemo :gr8:
Rodjen da ne uspem, pa se zato duplo trudim
Korisnikov avatar
AckeB
Drug Član
Drug Član
Garaža: -
Lokacija: Sremska Kamenica
Lokacija: Sremska Kamenica (NS)
Postovi: 1635
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 3:08 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 9:52 am

@alfanatic @alfa-u-srcu @edin @nidza :drink :arflag
Un amore, una vita - Alfa Romeo
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 2:49 pm

Uvek cete imati bar 2 grupe ljubitelja alfi...

To nije slucaj sa drugim markama, jer su one ostale svoje, tj. niko se nije trudio da ih unisti aktivno. Alfa je bankrotirala par puta i na kraju prodata i od tog trenutka fiat je radio na aktivnom unistavanju svega sto je alfa romeo predstavljao do tog trenutka. Ako neko nije ispratio celu pricu ima internet pa neka se obrazuje i procita nesto sem press materijala fiata.

I dok su ostale marke mogle nesmetano da idu u korak sa vremenom i prilagodjavaju se trendovima uz zadrzavanje svoje sustine iliti dizajn filozofije jedinstvene svakoj marki uz postepeno prosirivanje game da bi konkurisale u svakom aktulenom segmentu.

Alfa to nije mogla i desilo se sta se desilo... Onog trenutka kada je fiat kupio pocinje totalno novi pravac kompanije... da bude jos gore, pravac koji je prilicno bio neodredjen, i do danas je ostao... Kao da neko ne zna sta hoce ili sto je verovatnije aktivno zeli da je sahrani na najbolniji moguci nacin, ocigledno je da postoji neki otpor tome, ljudi unutar kompanije ili u nekom upravljackom telu koji jos uvek vole ili vide poentu u njoj jer da se fiat sam pita nje odavno ne bi bilo.

Tako da uvek cete imati ljude koji vole Alfa Romeo i FIAT(Alfa Romeo)... sto opet zavisi od toga sta ljudi vole kod automobila jer "ono onda" i "ovo sada" nemaju bas nikakve veze ni u filozofiji ni u izvodjenju.

Ovo sto se desilo sa Alfom se nikako ne moze podvesti pod drzanje u korak sa vremenima niti sa reagovanjem na trzisne trendove jer je sama sustina marke prestala da postoji tih sada vec davnih godina :)

my 2 cents...

nemam ja licno nista protiv novih fiat-alfi ali takodje ne mogu reci da su nesto vishe od konfekcije i cisto ekonomicnog prevoznog sredstva koje se samo spoljasnjim dizajnom nedovoljno izdvaja iz mora prosecnosti...
Korisnikov avatar
Alfanatic
Garaža: Giulia Sprint 2.0
200 AT8 RWD '21 Vesuvio Grigio
+ MiTo QV '10 Rosso
......................................
ex Giulietta 1.4 170 '17 Misano
ex MiTo 1.4 155 '09 Rosso
ex 156 2.0 TS '00 Grigio
ex 145 1.4 Boxer '95 Blue
......................................
Lokacija: Indjija
Postovi: 6613
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 3:40 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 2:59 pm

@ JaMaL
Složio se ili ne, ja zaista nemam ništa protiv jednog ovakvog razmišljanja i čak šta više drago mi je što se čuju različiti stavovi, a posebno kada ljudi drže do svog mišljenja i ne povode se kako vetar duva. To je skroz OK.

Ali vraćam se na srž onoga što su započeli kolege edin i alfa-u-srcu. Zašto se na jednom istom forumu ne bi čuli različiti glasovi, zašto bi neko bojkotovao nekog drugog i zašto bi se ljubitelji Alfi iz nekih prošlih epoha ustručavali da otvore temu i okupe se oko predmeta svog interesovanja!? Eto, to je cela suština, uz ono neizbežno što svaki put apostrofiram - imati toleranciju i razumevanje za druge ljude i njihovo mišljenje!

Razmišljali ovako ili onako, gledajući na istoriju Alfe svako sa svoje pozicije, istina je samo da smo svi ovde okupljeni samo i isključivo zbog Alfa Romea...
ONLY ALFA | FOREVER AND EVER
JaMaL
Garaža: 75 TS
75 TB
Lokacija: Severno od Albukerkija
Lokacija: Bgd
Postovi: 1369
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:04 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 6:13 pm

Sve je to ok, i slazem se da ne treba "bojkotovati" ili sta god drugo neku drugu grupu ljudi, nema razloga, ali ima ljudi koji ne zele da priznaju da njihovo misljenje nije jedino i ispravno, zbog cega, ne zelim da ulazim, to je izmedju njih i njihovog psihologa...

I uvek ce biti tako. Ne lomiti glavu oko toga. Da ce uvek biti decjeg ponasanja, bice, posebno preko monitora i tastatura.

Svi smo ovde da naucimo nesto iz argumentovanih diskusija i kritika i razmenimo iskustva. Ali na zalost vrlo cesto ljudi brane svoj stav sa "zato sto ja tako kazem" argumentom :) i tu nema dalje rasprave... /ignore i idemo dalje...

Sujeta je cudo a odrastanje proces...
Korisnikov avatar
elas
Garaža: Alfa 156 sw 1.9 jtd fulvia
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2592
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 5:48 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 10:00 pm

Gledajuci druge forume alfa romea primetio sam da ima mnogo modela iz 80 ih godina proslog veka...Kod nas skoro pa poneka 33 i 75 ca ali one mi nekako spadaju u malo mladju kategoriju od onih uz koje sam ja odrastao.
Znam da u Srbiji ima vlasnika tih modela alfe 90,giuliete(U HR ih ima mnogo)kod nas ni jedna,alfe sud koja nije ostala na klocnama i pretvorila se u papir od zapustenosti...O starijim modelima necu nista komentarisati jer su stvarno rariteti i u Evropi pa gledajuci nase finansijsko stanje nemozemo ni ocekivati da ih vidimo po klubovima i forumima,ali bar ove koje su donekle probijale put marke a nisu toliko stare da se ne mogu sredjivati za pristojne novce mozemo i moramo imati ako se vec zovemo ARCS.
Kad bi neko samo u prolazu upao i na brzinu prelistao forum ispostavlja se da su 90% samo 156-147 i to u dizelu...ne kazem da ne treba i njih da bude ali malo mi je po mom misljenju malo nenormalno.Znam i da alfa nema neku ponudu u poslednjih 20 godina i to mu je sto mu je.
Zalim sto komsije imaju te stare alfiste sa pristojnim primercima a mi kao slepci nemamo nista i samo se takmicimo ko ce bolju turbinu i savrseniji cip da ugura.Skoro da se istorija i zaboravila kao da je alfa nastala pocetkom 90 ih i odatle krece akcija.
Slika
Korisnikov avatar
nidza
Garaža: ex 159
Lokacija: NBG
Postovi: 2274
Pridružio se: Pon Mar 05, 2012 4:11 pm

Ned Jul 31, 2016 10:32 pm

Ekonomska situacija svakako utiče na entuzijazam. Lako je biti ljubitelj i hobista kad su ti sve životne i porodične potrebe podmirene.

Računaj da od tih 90% 156 i 147 većini je to jedini auto. I potreba i zadovoljstvo i krajnji limiti šta mogu da kupe, a možda i preko limita.

Tapatalk
Korisnikov avatar
Coo
Garaža: ex 147 '07 JTDm 8v
Yeti TDI 4x4
Lokacija: BGD
Lokacija: Beograd
Postovi: 508
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 7:42 am

Klasične Alfe i youngtimeri

Ned Jul 31, 2016 11:07 pm

Taj koji uloži pare u auto ima i garažu..., jedno vuče drugo. Najbolje da će neko da uloži pare i da gleda da li će grad da ga olupa, mačke izgrebu krov, komšija zakači, nije to daily driver... Skup je to hobi. Pride su ovde bile sankcije, nije se 155, 75 i ta epoha ni toliko zapatila koliko je moglo. Lancia Thema recimo ne moze ni da se vidi na ulici danas.
A na konto oldtimer i young, čitam negde reče čovek za noviji BMW pošto ima elektro servo da "ne voziš auto, nego sediš za računarom". Tako ćemo i mi da je 159 poslednja prava Alfa jer je imala uljni servo, kao što je 75 bila poslednja prava jer je imala zadnji pogon... (sada je Giulia tu). Da nije bilo 147 i 156 davno bi Alfa prestala da postoji.
If it ain't broke, don't fix it.
Korisnikov avatar
Shanirani
Contact:
Garaža: 156 2.0 TS
Lokacija: Blace
Postovi: 5423
Pridružio se: Uto Jun 18, 2013 8:47 am

Re:

Ned Jul 31, 2016 11:34 pm

nidza napisao:Ekonomska situacija svakako utiče na entuzijazam. Lako je biti ljubitelj i hobista kad su ti sve životne i porodične potrebe podmirene.

Računaj da od tih 90% 156 i 147 većini je to jedini auto. I potreba i zadovoljstvo i krajnji limiti šta mogu da kupe, a možda i preko limita.

Tapatalk
:podrzava

Ne moze se porediti npr Hrvatska ili Engleska sa Srbijom. Kad se udje na alfisti.hr tu moze da se vidi svasta. A to im standard dozvoljava i mnogo manje glavobolja oko placanja ovoga i onoga.
Polazim od sebe, ja ne mogu da izfinansiram neke stvari. Ne mogu da stavim taj i taj turbo ili druge silene ili sta ja znam vec. Ali opet se osecam posebno u mom autu. Ne pratim krdo i uzivam u voznji. A trudim se da ga odrzavam kako i treba auto da se odrzava.

A prica o vikend autu mi samo pada na pamet u snovima. Sta bi bilo kad bi bilo.
Korisnikov avatar
Rik
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: AR 156 1.9 JTD 2005
Renault Clio 1.2 1999
Lokacija: Beograd
Postovi: 1471
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 7:53 pm

Klasične Alfe i youngtimeri

Čet Apr 20, 2017 4:44 pm

Vidjena juce kod PirketaSlika
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Čet Apr 20, 2017 10:32 pm

Uuuu, posteno lepa :arflag
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
motorhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Giulietta 1.6 mjet 105ks
Audi Avant B8
Lokacija: beograd
Postovi: 1919
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:22 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Pet Apr 21, 2017 9:06 am

Ma to je za mene :D
Korisnikov avatar
Dragon
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: Giulietta 1.4 Distinctive
ex GTV Cup 2.0 TS
ex 156 JTD SP
ex 147 2.0 TS
ex147 1.9JTDm
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 6395
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 6:43 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Pet Apr 21, 2017 10:13 am

:love: Pošteno.
John Lennon - 2600 Sprint, SS, Pope John Paul II - Sei (Alfa 6), Sophia Loren - Duetto, Frank Zappa - 1969 GTV, Ralph Lauren - 8C2900B, Nick Mason - TZ-1, John F. Kennedy - Giulietta Spider, Eric Clapton - 6C 2500 Super Sport, Dragon - GTV Cup.
Korisnikov avatar
edin
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Garaža: alfa 156 1.9 jtd 2001 tuned end remaped; 2.0 ts RIP
Lokacija: zemun
Lokacija: Zemun;Beograd
Postovi: 7536
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 6:32 pm

Re: Klasične Alfe i youngtimeri

Pet Apr 21, 2017 1:03 pm

motorhead napisao:Ma to je za mene :D
Pa je l' covek lepo rekao, da nije na prodaju :D
“If a car doesn’t make you excited every time you climb inside, then it’s just a tool. And if it’s just a tool, you may as well use the bus”
Korisnikov avatar
paul smart
Garaža: /Alfa Romeo 159SW, 2009
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 11:30 am

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Ned Jun 16, 2019 4:32 pm

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 6-hf-turbo



Edit Admin
Da se zna kako je potekla diskusija :D na oglasu je (bila) Lancia Delta 1.6 HF TURBO 1987. god., cena 4.000 Eura

Slika
Korisnikov avatar
Boxa
Saradnik Uprave
Saradnik Uprave
Contact:
Garaža: Stelvio QV
Lokacija: Beograd
Postovi: 2964
Pridružio se: Sub Dec 26, 2015 2:40 pm

Re: Još jedan zanimljiv oglas. Nova arhiva!

Ned Jun 16, 2019 4:35 pm

Zlatko steta hahaha hahaha prevara neka

Povratak na “Galerija i multimedija”