33 1.3 ie dovod goriva

Alfa Sud | Sprint | Arna | 33
Jednom boxer, uvek boxer!
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sub Jan 11, 2014 2:58 pm

Isao sam da slikam zbog tebe kako bi video inace znam napamet..eto vidi izmesana su ti creva!Bas na to gornje trebas da nakacis vakum od map senzora!Donje ide za posudu za provetravanje a ispod usisa imas jos jedno i tu ide sa regulatora pritiska goriva od benzina. :arflag Ajd malo da vidis moju skrcavelu.. :arflag
Slika
Vidi se vakum crevce koje ide do map senzora

Slika
map senzor inace nov nije bas jeftin i ima ga masa vozila konkretno isti je na lancia delta,punto,alfa cinimise 155 a zajednicka mu je cena oko 40e
Slika
Ovo je boxer nervozna masina..ali bas nervozna..
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sub Jan 11, 2014 4:10 pm

Cekaj bre Lale kakva posuda za provetravanje? o.O mislis kanister benzinskih para koji je ispod levo krila? Ako se dobro secam jedno crevce sa usisne ide na racvu a sa te racve jedan kraj ide na kanister benzinskih para a drugi kraj ide dalje na vakumsku instalaciju...
Korisnikov avatar
lalicspecial
Garaža: alfa 33 1.4ie
alfa 33 1.7ie ostale alfe u rashodu ne racunam
alfa 156 1.8 ts
Lokacija: svilajnac
Lokacija: svilajnac
Postovi: 936
Pridružio se: Sub Feb 12, 2011 12:14 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sub Jan 11, 2014 4:41 pm

Nisam te razumeo za koju racvu?Sve ostalo je nebitno osim vakuma za map senzor koji treba da se stavi na siri otvor siske,jer senzor razlicito reaguje na uzu sisku i kada je otkacen sa vakuma trosi 100 na 100 i neradi ravnomerno.Samo on neka nakaci kao sto je kod mene i bice dobro ako mu je dobar senzor!
StefanMarija91
Garaža: Alfa Romeo 33 1.3
Lokacija: aleksinac
Lokacija: Aleksinac
Postovi: 23
Pridružio se: Pon Sep 09, 2013 5:37 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Ned Jan 12, 2014 5:39 pm

e pa narode danas za malo nisam skrenuo.resim ti ja da sredim auto sa komsijom koji ima alat malo vise od mene i krenemo. Prvo upalim auto radi onako gusi se ali radi neravnomerno . skidamo ti mi kabli po kabli i vidimo da prvi do fara sa desne strane ne reaguje tj ne menja zvuk, skinemo ti mi svecicu zamenimo novom boch , opet nista , . Onda izmerimo kompresiju klipa i naravno nema kompresiju :( :( ajde da je samo to u pitanju, nego pocne nesto da lupa u levu stranu motora gde taj klip nema kompresiju, :blink: :blink: oslusnemo malo bolje i kad ono otilo neki lezaj na radilicu, i tako on mi kaze. ako ga sredjujem najbolje da mu radim generalnu a posto auto ne moze da se vozi onda sam bez auto :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: . sta je bolje da mu ubacim neki motor od stranca ili da radim ovaj moj. i naravno koja bi mi varijanta bili isplativija ??
Alfa Romeo in <3
Korisnikov avatar
MARKO-BG
Garaža: Alfa 145 1.7 16v BOXER
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 311
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 9:59 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Ned Jan 12, 2014 7:02 pm

polovan motor ti je oko 200-250e a to ti je macka u dzaku. sto se tice generalke izacice te oko 300-350e i iskreno mislim da je to bolja varijanta. obavezno obradi radilicu i uradi glave! srecno :arflag
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Ned Jan 12, 2014 11:23 pm

Marko reci mi molim te koja je to generalka za 300-350e? Msm ne moj da se uvredis, ne kazem nista zlonamerno, ali toliko izadju samo masinske obrade... ravnanje glava, hidro test, trnovanje bloka, obrada radilice, nitriranje radilice... kad se tako uradi onda valja.. sve drugo je kerov .I. ... Elem nazad na temu:
Nema stranaca druze moj :/ I nemoj da juris pred rudu... Ne mora da znaci da je prolupao ;) osim ako nisi skinuo karter, pa taj drugar sto ima malo vise alata pa uzeo mikreo metar pa premerio radilicu... A da pri tome ima nomilnalne vrednosti.. a inace postoje 4 klase radilica/klipova/klipnjaca i karika i za svaku kalsu po 4 specijale...
Ako ste utvrdili na kojem nema kompresiju, sa te strane skinite glavu... To jest nazovi ti mene lepo na mob pa cu ti polagano objasniti ... ovako svaka budala na guglu moze da kuca pa da naleti... za kolege uvek pomoc koliko god je moguca, a nn gost persone moraju nesto i da $$$...
Korisnikov avatar
MARKO-BG
Garaža: Alfa 145 1.7 16v BOXER
Lokacija: beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 311
Pridružio se: Ned Dec 26, 2010 9:59 am

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Uto Jan 14, 2014 8:04 pm

Los napisao:Marko reci mi molim te koja je to generalka za 300-350e? Msm ne moj da se uvredis, ne kazem nista zlonamerno, ali toliko izadju samo masinske obrade... ravnanje glava, hidro test, trnovanje bloka, obrada radilice, nitriranje radilice... kad se tako uradi onda valja.. sve drugo je kerov .I. ... Elem nazad na temu:
Nema stranaca druze moj :/ I nemoj da juris pred rudu... Ne mora da znaci da je prolupao ;) osim ako nisi skinuo karter, pa taj drugar sto ima malo vise alata pa uzeo mikreo metar pa premerio radilicu... A da pri tome ima nomilnalne vrednosti.. a inace postoje 4 klase radilica/klipova/klipnjaca i karika i za svaku kalsu po 4 specijale...
Ako ste utvrdili na kojem nema kompresiju, sa te strane skinite glavu... To jest nazovi ti mene lepo na mob pa cu ti polagano objasniti ... ovako svaka budala na guglu moze da kuca pa da naleti... za kolege uvek pomoc koliko god je moguca, a nn gost persone moraju nesto i da $$$...
druze ja nemam razloga da se ljutim. nisam mislio na ful generalku posto je auto star 20god i realno tesko da ce iko uloziti 700e samo u motor. ja sam mislio na neku varijantu osvezenja. glupo je praviti se pametan i izmisljati toplu vodu. :arflag
Los
Garaža: Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer
Lokacija: Sremska Mitrovica
Lokacija: Sremska Mitrovica
Postovi: 221
Pridružio se: Uto Sep 11, 2012 1:00 pm

Re: 33 1.3 ie dovod goriva

Sre Jan 15, 2014 4:57 pm

Tako da. :) Greska u komunikaciji :D :blackeye: da se obradi radilica i podvuku lezaji... Ali to nije bas neko resenje... to ti je da predjes jos 20-30 hiljada u najbolju ruku... Da je neki drugi motor u pitanju ne bi bilo problema... Naj jeftinija varijanta je drugi motor koji mozes da proveris, tj da je jos uvek u autu i da mozes da ga upalis, ili da kupis kompletnu neku za 300-350e prebacis motor, limariju bacis na otpa, sacuvas soferku, amortizere i ostale vitalne stvari koje se prodaju i da budes na nuli. tj da te taj motor izadje dzabe...

Povratak na “Boxer Odeljenje”