Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Dec 17, 2022 2:03 pm

Moj savet, radio sam u jednom ovlascenom do skoro.
Ako ti je blizu recimo AKK, prosetaj se i zatrazi zvanicnu ponudu za redovan servis i napomeni im slobodno da bi jeftiniju varijantu ali filter ulja i svecice prvu ugradnju, tim recima, ostalo moze zamensko. Cena ce biti prilicno manja.
Alfa Romeo - The car inside the driver.
diselhead
Drug Član
Drug Član
Garaža: Alfa Romeo Spider 939 2.4
Lokacija: Belgrade
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Feb 07, 2023 10:15 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Feb 17, 2023 1:59 pm

Da li neko ima makar i polupreporuku i po mogućstvu kontakt nekog ko se bavi servisom krovova.
Moram malo da utegnem i pregledam moj na Spideru 939 koji sam skoro uzeo. Hvala unapred
miloradtr
Garaža: Alfa Romeo - Giulietta 1.4 MultiAir Potenza
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Jun 09, 2020 10:29 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Avg 14, 2023 8:38 am

Pozdrav ljudi, da li neko ima preporuku za servis u okolini NS?

Inace sam servisirao u Stojanovu, ali poseldnih par puta jako lose iskustvo. Traljavo rade posao po mom iskustvu.
Recimo kad su mi farbali novi blatobran ostavili su mi iznutra staru boju, uzeli su mi 50e da bi mi rekli ono sto sam i ja njima rekao da ne valja na autu, rekli mi da moram da menjam celjusti, a bili su u pitanju amortizeri i tome slicno...
nemanja_90
rookie
Garaža: Alfa Romeo Mito 1.4 78hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Mar 03, 2023 12:00 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Avg 18, 2023 12:09 am

Sto se tice servisa Ognjen iz Futoga, a za limariju Ćava sa Klise.
Korisnikov avatar
Maxmilijan
Garaža: Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2003

Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm 2010
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 264
Pridružio se: Ned Feb 02, 2014 8:54 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Ned Avg 20, 2023 5:55 pm

Da ne otvaram nove teme samo jedno pitanje. Sestra ima citroena c4 2016 1.6. Izvadili joj dpf fizicki i navodno ugasili softverski ali to veze nema pali joj se regeneracija i dalje i ima problema. Da li znate nekoga u Crnoj Gori ko moze da odradi to, ali kako treba da uradi mapu kao sto radi Pittatore u Bg?

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

miloradtr
Garaža: Alfa Romeo - Giulietta 1.4 MultiAir Potenza
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Jun 09, 2020 10:29 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Avg 25, 2023 9:35 am

nemanja_90 napisao:
Pet Avg 18, 2023 12:09 am
Sto se tice servisa Ognjen iz Futoga, a za limariju Ćava sa Klise.
Kod Ćave sam bio posle nekog čukanja u gradu. Iskreno više nikad, niti bih ga preporučio.
Trajalo je koliko je trajalo... nisam ni očekivao da bude brzo i efikasno. Zamenjeni su delovi, farba izgleda OK, nisam stručnjak da procenim. Nisu mi dobro montirali brisač, pa sam se vratio da mi montira brisač, pa mi je pokvario bravu i radio. Kablovi na gepeku su kao bili pokidani i pre pa je odvezao kod nekog svog električara i od tad ne rade... Posle mi se nije javljao na telefon, zavlačio me za zamenu brave 2 meseca. Na kraju sam odustao, zamenio sam bravu o svom trošku, radio i dalje šteka nemam živaca za majstore, više bi me košta taksi do Klise, ako mi još jednom nešto pokvari na autu...


Ognjena zovem pa ćemo videti. Hvala!
miloradtr
Garaža: Alfa Romeo - Giulietta 1.4 MultiAir Potenza
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 7
Pridružio se: Uto Jun 09, 2020 10:29 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sre Sep 20, 2023 5:11 pm

miloradtr napisao:
Pet Avg 25, 2023 9:35 am
nemanja_90 napisao:
Pet Avg 18, 2023 12:09 am
Sto se tice servisa Ognjen iz Futoga, a za limariju Ćava sa Klise.
Kod Ćave sam bio posle nekog čukanja u gradu. Iskreno više nikad, niti bih ga preporučio.
Trajalo je koliko je trajalo... nisam ni očekivao da bude brzo i efikasno. Zamenjeni su delovi, farba izgleda OK, nisam stručnjak da procenim. Nisu mi dobro montirali brisač, pa sam se vratio da mi montira brisač, pa mi je pokvario bravu i radio. Kablovi na gepeku su kao bili pokidani i pre pa je odvezao kod nekog svog električara i od tad ne rade... Posle mi se nije javljao na telefon, zavlačio me za zamenu brave 2 meseca. Na kraju sam odustao, zamenio sam bravu o svom trošku, radio i dalje šteka nemam živaca za majstore, više bi me košta taksi do Klise, ako mi još jednom nešto pokvari na autu...


Ognjena zovem pa ćemo videti. Hvala!
Da ne ostavljam samo negativne komentare.
Bio sam kod Ognjena u Futogu da mi uradi mali servis. Korektna cena i jako brzo uradjeno.
Otisao jos jednom da mi zameni diskove, plocice, stabilizatore, silen blok, popravi elektroniku sto su mi pokvarili itd. Sve uradjeno na vreme i po korektno ceni.
Sve preporuke sa moje strane.
Stanke17
rookie
Garaža: Alfa Romeo
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Jan 12, 2024 1:25 pm

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pet Jan 12, 2024 1:40 pm

Pozdrav svima!

Hteo bih da kupim Alfu u Subotici.

Da li bi mogli da mi preporučite neki servis u Subotici, gde bih mogao da proverim auto pre kupovine?

Hvala na odgovoru
DwyaneWade
rookie
Garaža: Alfa Romeo 15
Lokacija: beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Mar 02, 2024 12:36 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Mar 02, 2024 12:48 am

Pozdrav dragi ljudi,
posle dugo godina i vozenja punta, stila, multiple i alfe 147 jtd , drugar i ja smo se odlucili za kupovinu Alfe 159 sa 1.8 mpi motorima.
Kupili smo u tom momentu solidne automobile bez trenutnih kvarova, s tim da je na jednoj trebao da se radi trap i sto se cula malo varijabilna remenica pri paljenu.
Jedna se vozi jako lepo vec godinu dana i sem estetike i spoljasnosti od svakojakog nepristojnog naroda i cukanja nema problema iako je presla 300k+ KM ova druga ima problem koji bih voleo da mi pomognete.
Naime. Auto je u decembru poceo da nabija pritisak u cantru, grejanja u kabini nije bilo , duvalo je samo hladno, auto se brzo ugreje i krene da kuva u cantri za antifriz, pola creva hladno pola toplo, auto je i dalje isao normalno. Odvezen u servis Zlatan*ic...da ne pricam celo ime ne znam da li sme, zamenjena je pumpa za vodu, uradjen komplet mali servis ( to je prvobitno kad je kupljena uradjeno ali je receno da je mozda problem do ulja, filtera ulja itd..) sva creva su tj sistem ociscen jer je u autu stavljana ona tecnost za zaptivanje hladnjaka nekada davno... skidana je glava i radjena je komplet, i na kraju zamenjen hladnjak...problem sa kuvanjem je nestao a grejanje je delimicno proradilo. medjutm tu je nastao ozbiljniji problem, automobil uopste nema snage kao ranije, on moze da ide 180km ha sat ali mu za to treba 3 puta vise vremena nego ovoj drugoj afli, i mngo vise nego ranije, cuje se nenormalno bucno, kao da mu se non stop cuju varijabilne remenice + auto nema uopste snage da ubrza, stisnete mu gas do kraja, autu bukvalno treba 25 sek do 100...jednostavno nema nikakav osecaj ubrzanja u voznji , ne poteze uopste. Auto je odvezen u AS Ne*a ( poznat za fiate lancie alfe ) i kod coveka je mesec dana i i dalje ne moze da ga resi. Nijedan opel servis ( jer jelte ovo je opelov motor ) nije hteo da me primi , cak ni ovlasceni....dok su se u skoro svakom Alfa servisu podsmevali i rekli da to oni ne zele da rade....Da li mzoe neko da mi pomogne oko ovoga...
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Mar 02, 2024 12:38 pm

Pročitaj ovu temu mislim da imaš isti problem.

viewtopic.php?p=1703486&hilit=159+mpi#p1703486
Korisnikov avatar
slobac
Drug Član
Drug Član
Garaža: 2009 Alfa Romeo 159 1.8 MPi
ex 1991 Mazda 323BG 1.6i
ex 2005 Rover 45 1.4i
ex 2007 Renault Megane 2.0 dci
Lokacija: Subotica
Postovi: 150
Pridružio se: Sub Maj 30, 2020 9:39 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Sub Mar 02, 2024 7:46 pm

DwyaneWade napisao:Pozdrav dragi ljudi,
posle dugo godina i vozenja punta, stila, multiple i alfe 147 jtd , drugar i ja smo se odlucili za kupovinu Alfe 159 sa 1.8 mpi motorima.
Kupili smo u tom momentu solidne automobile bez trenutnih kvarova, s tim da je na jednoj trebao da se radi trap i sto se cula malo varijabilna remenica pri paljenu.
Jedna se vozi jako lepo vec godinu dana i sem estetike i spoljasnosti od svakojakog nepristojnog naroda i cukanja nema problema iako je presla 300k+ KM ova druga ima problem koji bih voleo da mi pomognete.
Naime. Auto je u decembru poceo da nabija pritisak u cantru, grejanja u kabini nije bilo , duvalo je samo hladno, auto se brzo ugreje i krene da kuva u cantri za antifriz, pola creva hladno pola toplo, auto je i dalje isao normalno. Odvezen u servis Zlatan*ic...da ne pricam celo ime ne znam da li sme, zamenjena je pumpa za vodu, uradjen komplet mali servis ( to je prvobitno kad je kupljena uradjeno ali je receno da je mozda problem do ulja, filtera ulja itd..) sva creva su tj sistem ociscen jer je u autu stavljana ona tecnost za zaptivanje hladnjaka nekada davno... skidana je glava i radjena je komplet, i na kraju zamenjen hladnjak...problem sa kuvanjem je nestao a grejanje je delimicno proradilo. medjutm tu je nastao ozbiljniji problem, automobil uopste nema snage kao ranije, on moze da ide 180km ha sat ali mu za to treba 3 puta vise vremena nego ovoj drugoj afli, i mngo vise nego ranije, cuje se nenormalno bucno, kao da mu se non stop cuju varijabilne remenice + auto nema uopste snage da ubrza, stisnete mu gas do kraja, autu bukvalno treba 25 sek do 100...jednostavno nema nikakav osecaj ubrzanja u voznji , ne poteze uopste. Auto je odvezen u AS Ne*a ( poznat za fiate lancie alfe ) i kod coveka je mesec dana i i dalje ne moze da ga resi. Nijedan opel servis ( jer jelte ovo je opelov motor ) nije hteo da me primi , cak ni ovlasceni....dok su se u skoro svakom Alfa servisu podsmevali i rekli da to oni ne zele da rade....Da li mzoe neko da mi pomogne oko ovoga...
Opel Servis Kojic u NS meni radio, evo posle 30k km nema problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
DwyaneWade
rookie
Garaža: Alfa Romeo 15
Lokacija: beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Mar 02, 2024 12:36 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Mar 04, 2024 2:00 pm

Falcon037 napisao:
Sub Mar 02, 2024 12:38 pm
Pročitaj ovu temu mislim da imaš isti problem.

viewtopic.php?p=1703486&hilit=159+mpi#p1703486
Zdravo,

procitao sam tu temu ranije, ali koliko sam shvatio nemamo isti problem, kolega nije uspeo da resi buckanje u cantri tj kuvanje, dok sam ja to resio, i nije imao problem sa gusenjem i ubrzanjem kod kola, a to je ono sto se meni pojavilo posle
DwyaneWade
rookie
Garaža: Alfa Romeo 15
Lokacija: beograd
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Mar 02, 2024 12:36 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Mar 04, 2024 2:02 pm

slobac napisao:
Sub Mar 02, 2024 7:46 pm
DwyaneWade napisao:Pozdrav dragi ljudi,
posle dugo godina i vozenja punta, stila, multiple i alfe 147 jtd , drugar i ja smo se odlucili za kupovinu Alfe 159 sa 1.8 mpi motorima.
Kupili smo u tom momentu solidne automobile bez trenutnih kvarova, s tim da je na jednoj trebao da se radi trap i sto se cula malo varijabilna remenica pri paljenu.
Jedna se vozi jako lepo vec godinu dana i sem estetike i spoljasnosti od svakojakog nepristojnog naroda i cukanja nema problema iako je presla 300k+ KM ova druga ima problem koji bih voleo da mi pomognete.
Naime. Auto je u decembru poceo da nabija pritisak u cantru, grejanja u kabini nije bilo , duvalo je samo hladno, auto se brzo ugreje i krene da kuva u cantri za antifriz, pola creva hladno pola toplo, auto je i dalje isao normalno. Odvezen u servis Zlatan*ic...da ne pricam celo ime ne znam da li sme, zamenjena je pumpa za vodu, uradjen komplet mali servis ( to je prvobitno kad je kupljena uradjeno ali je receno da je mozda problem do ulja, filtera ulja itd..) sva creva su tj sistem ociscen jer je u autu stavljana ona tecnost za zaptivanje hladnjaka nekada davno... skidana je glava i radjena je komplet, i na kraju zamenjen hladnjak...problem sa kuvanjem je nestao a grejanje je delimicno proradilo. medjutm tu je nastao ozbiljniji problem, automobil uopste nema snage kao ranije, on moze da ide 180km ha sat ali mu za to treba 3 puta vise vremena nego ovoj drugoj afli, i mngo vise nego ranije, cuje se nenormalno bucno, kao da mu se non stop cuju varijabilne remenice + auto nema uopste snage da ubrza, stisnete mu gas do kraja, autu bukvalno treba 25 sek do 100...jednostavno nema nikakav osecaj ubrzanja u voznji , ne poteze uopste. Auto je odvezen u AS Ne*a ( poznat za fiate lancie alfe ) i kod coveka je mesec dana i i dalje ne moze da ga resi. Nijedan opel servis ( jer jelte ovo je opelov motor ) nije hteo da me primi , cak ni ovlasceni....dok su se u skoro svakom Alfa servisu podsmevali i rekli da to oni ne zele da rade....Da li mzoe neko da mi pomogne oko ovoga...
Opel Servis Kojic u NS meni radio, evo posle 30k km nema problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cao, koji je to servis?
Korisnikov avatar
Falcon037
predsednik kluba
predsednik kluba
Garaža: -
ex: Alfa 147 JTD 16V
ex: Alfa GT JTDM
Alfa 156 V6 SP2 Azzurra
Alfa Mito MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd
Postovi: 4953
Pridružio se: Čet Jan 19, 2012 1:16 am

Re: Servisi za Alfa Romeo u Srbiji

Pon Mar 04, 2024 10:00 pm

Povratak na “Area Servizio”