lupanje motora 147 jtd

Forum namenjen svim problemima i specifičnostima vezanim za Alfe koje pod haubom imaju dizel Cuore Sportivo
Korisnikov avatar
milan-marko
Garaža: 156 mjet 2005
Lokacija: Beograd-Zarkovo
Lokacija: beograd
Postovi: 258
Pridružio se: Pet Maj 21, 2010 1:45 pm

lupanje motora 147 jtd

Čet Jun 28, 2012 12:46 pm

aj da pitam i vas :D naime kad palim alfu lupi motor jako kao da hoce da iskoci iz lezista i isto tako pri gasenju,malo manje kad je vruc,a vise kad je hladan..e sad pre jdno 500 km sam promenio set kvacila sa sve hidro druk lezajem,plivajuci zamajac..moj majstor je prvo mislio da je plivajuci,ali i posle zamene se cuje,onda su krenuli nosaci motora..sva tri donja su dobra,jedino gornja koska je imala lufta pa je zamenjena,ali opet lupa..sta moze da bude.. :scratch: i da pomislio sam da je krs plivajuci zamajac i da su mi oni iz kit komerca podvalili ali je ogroman posao skidanje i reklamacija ako nisam potpuno siguran
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: lupanje motora 147 jtd

Čet Jun 28, 2012 1:18 pm

Meni je neko od prethodnih majstora koji su odrzavali alfu prije nego je meni pala shaka :) provrtio navoj na nosacu motora koji drzi motor sa strane kontra od akumulatora,dakle levo ako se gleda ispred auta. I pri paljenju gasenju je trznuo motor jace, to smo primetili pri menjanju zupcastog. Inace spolja se ne vidi nista, taj sraf od 10ak cm je bio tu ali nije mogao da se zategne, a posto je nosac iz dva dela onda je tu radilo i pri paljenju cimalo... U voznji i pri kratenju apsolutno nista...

jedna od stvari da se provjeri je i ta ako nekome cima paljenju gasenju, mozda si to vec provjerio ali eto, neko drugi ce ovo procitati i naci korisnim :arflag
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: lupanje motora 147 jtd

Pet Jun 29, 2012 6:39 pm

"... provrtio navoj na nosacu motora..."
Da li je izlizao navoj toliko da ga skoro i nema, pa veliki šraf (koji prolazi kroz nosač) ne drži kao šraf, nego kao klin (ili "bolcna")?
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: lupanje motora 147 jtd

Sub Jun 30, 2012 6:18 am

Bas tako, pretegao ga je i zgulio navoje pri dnu (posto je sraf aluminijumski)... jedino kako je moguce da se to provali je pri skidanju samog nosaca i sad kad sam ja prvi put kod mog drugara menjao kais imali smo sta da vidimo...

inace prvi servis 2008-e kad sam kupio auto (dok jos nisam znao ovog drugara sto mi sad odrzava auto) zupcasti sam zamenio u jednom NS servisu koji je veoma poznat i ovde se dosta pominje, ali sam auto ostavio tamo i nisam bio prisutan. Taj majstor ili je on to sjebao ili je vidio od ranije a bas ga bilo briga da popravi. Ja mislim da je prva opcija jer da je druga garant bi mi rekao da ne valja nosac i da treba da ga menjamo pa da i tu uzme koji din.

Inace sraf je nestandardne duzine i nismo takav nasli ni u jednoj prodavnici u NS, pa smo problem rijesili sa brezonom koji smo skratili na odgovarajucu dimenziju i duplom maticom na vrhu da se zategne.

Covjece 4 god sam vozio auto sa rasklimanim nosacem a da to nisam ni znao, primjeti se samo pri paljenju i vise pri gasenju da jace strese. Sad pali ko benzinac. :)
Korisnikov avatar
dusanGT
Garaža: GT JTDm Q2
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 3809
Pridružio se: Sub Nov 22, 2008 10:18 pm

Re: lupanje motora 147 jtd

Sub Jun 30, 2012 7:12 am

Na mojoj bivšoj 147ci menjan je taj isti nosač motora i nabavljan je šraf sa tanjim "vratom" jer se novi i stari tip nosača razlikuju. Šraf je bio kvaliteta 10.9. Ovo sa aluminijumskim šrafom mi nije jasno...
Alfa je stil... ostalo je status...
Korisnikov avatar
Djo83
Garaža: Alfa 156 Crosswagon Q4
Lokacija: Novi Sad
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 2288
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 4:38 pm

Re: lupanje motora 147 jtd

Sub Jun 30, 2012 8:08 am

Nosac se sastoji iz dva dela koje spaja taj dugi sraf a citav nosac je aluminijumski. Mozda sraf nije od aluminijuma ali meni se cinilo da je i on alu. Neko je pretegao sraf i navoji pri dnu su se pokrivili i izlizali pa sraf nije drzao ta dva dela nosaca cvrsto spojenim, tj drzao je malo dovoljno da u voznji nema nikakvih posledica, ali pri paljenju/gasenju kada je cimanje motora najvece nije drzao dovoljno. Sad posto smo to sredili sve je maksimalno utegnuto, nosacu i gumama na njemu nista to nije stetilo.
Korisnikov avatar
CoyoteKG
Garaža: 147 1.9 JTD 116hp
Lokacija: Novi Sad
Postovi: 1650
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 5:13 pm

Re: lupanje motora 147 jtd

Uto Jul 03, 2012 8:42 pm

Meni ne bi bas trznulo ni lupilo, ali bi se osetilo kako zavibrira kada zaverglam.

Bilo mi je do ovog nosaca, tzv. "koska"


Slika

Povratak na “Diesel Potenza”