Problem (Rešen, regulator pritiska goriva)

Tehnička pitanja i odgovori. Održavanje, servisiranje i eksploatacija za sve modele.
Korisnikov avatar
Tihomirce
Contact:
Garaža: Alfa Romeo
156 1.9JTD
Lokacija: Arandjelovac
Lokacija: Arandjelovac
Postovi: 4379
Pridružio se: Čet Nov 20, 2008 9:24 pm

Re: Problem

Sub Maj 05, 2012 8:00 pm

Znači ti si već obavio letovanje za ovu godinu
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
najčešći i najglupli kvar koji može da te zadesi :banghead:
Slika
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Problem

Sub Maj 05, 2012 9:43 pm

Ja sam sa letovanjem zavrsio :D
Sto se tice kvara daleko da je najcesci i najgluplji, jer npr ni servis nije znao sta je pa su nagadjali, a ja sam ceo net pretrazio za slicnim kvarovima i bilo ih je ali je problem uvek bio akumulator na izdisaju, ovo da slucajno nisam drndao kablove od besa ne bi ga ni nasao + taj regualtor visokog pritiska da kazemo da je on bio lakse prirode ali opet nije uopste tj ni za njega nisam nasao da je neko imao problem.
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Problem

Sre Okt 10, 2012 11:55 pm

Ja od kako sam kupio 156 SS,imam problem nece da pali,prvo je pocelo kad je malo hladnjikavo,pa je pocelo konstantno i sve tako....i do te mere je doslo da posle tri-cetiri sata stajanja auta,nece da pali,iz prve,potom iz druge i sve tako 4-5 puta ja verglam dok jednog dana nije zacutao prilikom verglanja,naime otisao alnaser,napomena....Ta 156 se ne vozi mnogo,pogotovo tad kad je bila u kvaru....i tad kad je otisao alnaser,skupo me je kostao,subota-nedelja se uhvatila niko nece da radi,i ja puknem,i oteram od majstora koji se razume u alfe i kazem mu ne dovozi je dok je ne popravis,on se stvarno trudio,menjao je kompjuter,pumpu,svecice,cak je istu alfu ddovezo pored moje i premestao delove,eto dotle je moja alfa otisla...Na diagnostici je sve uredu po 100 puta gledano...Pre ovog majstora bila je kod jednog hvaljenog ovde na forumu majstora u BG-u,on je rekao da je moja prva alfa koju nije mogao da resi sto se tice menjaca,ali resio sam kasnije menjac,nebitno menjac....Ovo za paljenje pricam,konstatovano je da komp ne da varnicu ili tako nesto,isto ko kolegi za JTS-om,tako su i meni objasnili...Mesec dana je,mozda i vise boravila kod majstora,nije znao sta da radi sa njom,ja sam hteo da je polijem benzinom i da je upalim jer toliko me je to nerviralo da je to strasno....On se setio pa je direktno povezao nesto sa motorom ne znam sta ne znam ni kako,imam jedno dugme u kabini i malo ga stisnem kad dam kontakt i ono pali sada...Znam da ovo zvuci smesno nekom,i meni je na pocetku,ali verujte,postajala je neupotrebljiva,dijagnostika nema greske...Ovo je privremeno resenje,znam ali dok se ne nadje nesto bolje,ja ne odustajem od ovog :D
Korisnikov avatar
Darkstar
BANOVAN
Contact:
Garaža: Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
ex Alfa Romeo 156 2.0 JTS 2002
Lokacija: Novi Beograd
Lokacija: Novi Beograd
Postovi: 1030
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 10:20 pm

Re: Problem

Čet Okt 11, 2012 4:27 pm

Verovatno mislis na ono ispod vozacevog sedista tj cut off dugme za benzin
Gerg
Garaža: Lancia delta 1.6 LE
Alfa Romeo 156 selespeed
Lokacija: Srbija Trstenik
Postovi: 198
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:37 pm

Re: Problem

Pet Okt 12, 2012 12:03 am

Ne,sproveo mi je ispod volana,sluzi svrsi,mada sada vise i nece ni na tu foru da pali..Ne znam sta cu.
sasami
Postovi: 546
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 9:36 am

Re: Problem (Rešen, regulator pritiska goriva)

Pon Mar 13, 2023 9:36 am

Ja imam sledexi problem sa 156 jtd 8v.
Kada je napolju hladno ispod 0 dovoljno i minus 1-2 nece da upali. Vergla ali nema goriva na auspuhu nema nikakavnog dima.
Kada raskacim konektore i creva sa filtera goriva i vratim auto upali odmah nakon dva verglanja.
Posto je ocigledno neki problem sa elektronikom ili sta vec jutros pokusam da skinem klemu i vratim. U kabini cujem da se nesto desava kad dam kontakt nesto se mulja verovatno gorivo ulazi u sistem. Posle dva tri kontkta i verglanja prestane da se cuje protok goriva i upali normalno...
Dal je nesto do regulatora, pumpe visokog pritiska ili nesto trece nisam pametan. Kad tako upali prvi put na displeju dobijem poruku motor control failure. Svako sledece paljenje ili kad je toplo nema te poruke, doduse jednom dvaput u voznji mi se pojavila kada naglo dodam gas...
MiloshBg
Garaža: No Alfa, no fun...
Lokacija: Beograd
Lokacija: Beograd
Postovi: 2450
Pridružio se: Ned Jun 03, 2012 10:28 am

Re: Problem (Rešen, regulator pritiska goriva)

Pon Mar 13, 2023 2:13 pm

Dobar dijagnosticar resava problem. Moze biti regulator pritiska na Bosch pumpi ili senzor pritiska goriva na rejlu. Obrati se nekom krstenom dijagnosticaru.
Alfa Romeo - The car inside the driver.

Povratak na “Area Servizio”